میل جنسی شما در مورد هورمون های شما چه می گوید – ارین هولت سلامتیاین اعتقادات دینی قدیمی و عمیق را نادیده نگیرید. آنها می توانند به کاهش میل جنسی شما کمک کنند. با این حال ، اگر به طور منظم میل جنسی قوی و سالمی دارید و ناگهان یک پنی چشمک می زند ، این ممکن است نشانه عدم تعادل هورمونی باشد.

استرس و خستگی آدرنال

این ایده که ما باید بسیار مولد باشیم تا بتوانیم واجد شرایط باشیم ، باعث می شود که بیش از حد پیش برویم. نقص باعث می شود که ما به افراط برسیم. تلاش برای عملکرد خوب ، ارائه خدمات و ظاهر خوب ، ما را تا حد زیادی به حرکت در می آورد. من آن را سندرم زن مدرن آمریکایی می نامم. این بسیار رایج است و من آن را با بسیاری از مشتریان خود می بینم.

برنامه تعادل هورمونی 12 هفته ای شما احیای هورمونی شما عمیقاً شامل همه این موارد می شود ، اما در اینجا نمایی از نحوه تأثیر این امر بر فیزیولوژی است:

میله HPA (محور هیپوتالاموس هیپوفیز هیپوفیز) یک خط فرمان برای پاسخ به استرس شما است. این باید در زمان استرس زا روشن شود – این پاسخ نبرد یا پرواز ما است – و سپس با پایان استرس حاد آن را خاموش کرده و ما را در حالت انگلی تنظیم بدن و هورمون ها قرار دهد.

متأسفانه ، در روزگار ما ، نادر است. بنابراین ما دائماً تولید هورمون های استرس را تحریک می کنیم و بر هورمون های دیگر مانند تیروئید و هورمون های جنسی تمرکز نمی کنیم.

به عنوان موجودات بیولوژیکی ، دو هدف اصلی ما بقا و تولید مثل است. اما ما همیشه بقا را بر باروری اولویت می دهیم.

بنابراین مسائل در سطح HIP – که اغلب نارسایی آدرنال نامیده می شود – می تواند منجر به کاهش میل جنسی خود و همچنین عدم تعادل هورمونی شود. اگر بدن شما نگران مرگ یا زندگی است ، همه پرورش ها به شما انگیزه تولید مثل نمی دهد. بدن شما باهوش است. او سعی نمی کند کودکان را در محیطی خطرناک قرار دهد. به همین دلیل استرس و غدد فوق کلیوی به ناباروری کمک می کنند.

سایر مشکلات هورمونی که می توانند منجر به کاهش میل جنسی شوند

پروژسترون پایین

پروژسترون یک هورمون جنسی زن است که رحم را برای بارداری آماده می کند. قبل از یائسگی و قاعدگی در غدد فوق کلیوی تخمدان ها شکل می گیرد.

علائم کاهش پروژسترون:

میل جنسی پایین

اضطراب ، ناامیدی ، نوسانات خلقی

قاعدگی غیر طبیعی ، چرخه کوتاه یا گرفتگی قاعدگی متناوب

ریزش مو

قطع كردن

آکنه

نوسانات خلقی

بی خوابی یا اختلالات خواب

حساسیت به سینه

سردرد و میگرن

افزایش وزن

علل پایین بودن پروژسترون ؛

استرس مزمن و عدم تعادل HPI

کلسترول کم / رژیم غذایی کم چرب – کلسترول اولین بلوک سازنده همه هورمون های شما از جمله هورمون تیروئید است. ما به کلسترول به پروژسترون (که اغلب مادر همه هورمون ها نامیده می شود) نیاز داریم و سپس پروژسترون کار می کند.

کم چربی بدن ، اختلالات خوردن ، محدودیت کالری ، ورزش بیش از حد

کم کاری تیروئید

PCOS

سطح بالای پرولاکتین

غلبه بر استروژن – یا استروژن بیش از حد مصرف می کنید ، استروژن بیش از حد در رژیم غذایی یا محیط خود نشان می دهید ، یا استروژن شما با پروژسترون متعادل نیست

استروژن کم

استروژن نام دسته ای از هورمون ها از جمله E1 (استرون) ، E2 (استرادیول) و E3 (استریول) است. استروژن همانند پروژسترون ، قبل از یائسگی و بعد از یائسگی در غدد فوق کلیوی تخمدان ها تولید می شود. استروژن یک هورمون رشد است – تولید مثل و سینه را تحریک می کند ، باعث چاقی مخاطی واژن می شود و پوست را مرطوب می کند.

علائم کاهش استروژن:

عفونت های قارچی ، UTA های مکرر ، خشکی واژن ، مقاربت جنسی دردناک (این موارد به احتمال زیاد باعث تحریک جنسی در فرد می شود)

میل جنسی پایین

گرگرفتگی

عرق شبانه

بیخوابی

مه روانی

از دست دادن حافظه

سردرد

افسردگی

ناهنجاری های ضربان قلب

پوست خشک

از دست دادن استخوان

علل کاهش استروژن:

در دوران یائسگی ، یائسگی

استرس مزمن ، عدم رعایت HIP

کلسترول کم ، رژیم کم چربی

کم چربی بدن

سوء تغذیه

حساسیت غذایی

بچه دار شدن

شیر دادن

پیشگیری از بارداری هورمونی

تستوسترون پایین

ما این را به عنوان “هورمون مردانه” در نظر می گیریم ، اما خانم ها این کار را انجام می دهند و آن را می خواهند. (به عنوان مثال ، ما برای دریافت رشد جنسی از یک شریک به سطوح تستوسترون سالم نیاز داریم.)

وقتی مردان آزمایش را انجام می دهند ، ما کمی در تخمدان ها و غدد فوق کلیوی کار می کنیم. حدود 50 درصد از تبدیل به آندروژن ها از جمله DHEA ایجاد می شود.

بنابراین ، کمبود DHEA همچنین می تواند باعث کاهش سطح تستوسترون شود. DHEA یک هورمون استرس است که می تواند استرس مزمن و نارسایی آدرنال را کاهش دهد.

DHEA به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد ، اما استرس مزمن سطح DHEA زودرس را کاهش می دهد.

علائم کاهش تستوسترون:

میل جنسی پایین

خستگی

خشکی واژن

اضطراب / اضطراب / ترس

درد / بیماری

تفکر مه آلود

مشکلات حافظه

توده عضلانی کم

افزایش وزن

پوست چروکیده

گونه های چکیده

لب های نازک

علل کاهش تستوسترون:

کلسترول کم ، رژیم کم چربی

کم چربی بدن ، گردابی ، محدودیت کالری ، ورزش زیاد

استرس مزمن ، عدم رعایت HIP

سوء تغذیه

رژیم غذایی نامناسب

عدم تعادل قند خون

چربی ترانس ، سویا ، الکل ، شکر تصفیه شده – همه با T پایین مرتبط هستند

سیگار کشیدن علف هرز – کم T

چاقی – سلول های چربی / سلول های چربی ما می توانند T را از طریق آروماتراپی به E تبدیل کنند

استروژن اضافی

کپک + بیوتوکسین

استرس اکسید (فلزات سنگین ، عفونت)

کم کاری تیروئید

داروهای خاص – کورتیکواستروئیدها ، استاتین ، مواد مخدر ، مسدود کننده های بتا ، SSR ، B.C.

رژیم متعادل بخورید.

می توانید از اصول ذکر شده در Fueled + Fit in برای تغییر از رویکرد غنی از مواد غذایی و رژیم غذایی کامل استفاده کنید.

قند خون خود را متعادل کنید.

پروژه سازگاری کربوهیدرات از اصول کم چرب و کربوهیدرات بالا برای بهبود سلامت و متابولیسم شما استفاده می کند. ما برای ایجاد هورمون به چربی و کلسترول نیاز داریم ، بنابراین رژیم های پرچرب به تجدید هورمون کمک می کند.

راههایی برای کنترل استرس خود بیابید.

به بخش 63 پادکست Funk’tional Nutrition به عنوان نقطه شروع گوش دهید.

از روش های پاکسازی کبد مرحله 1 و مرحله 2 حمایت کنید.

تعادل هورمون ها برای سلامت کبد و سم زدایی مناسب مهم است. پروژه سازگاری با کربوهیدرات دارو به عنوان غذا به سلامت کبد نزدیک می شود.

هورمون های موضعی را از تصویر حذف کنید.

هنگامی که سعی می کنید تعادل هورمونی خود را بهبود بخشید ، نمی خواهید خود را در معرض مواد شیمیایی قرار دهید که هورمون های شما را مختل می کند. در اینجا مواردی است که باید در نظر داشته باشید

پلاستیک

پلاستیک ها اختلالات غدد درون ریز هستند – آنها هورمون ها را سنتز می کنند. تا آنجا که ممکن است فاصله بگیرید. اجازه ندهید غذای شما در پلاستیک ذخیره شود. هرگز غذای خود را در پلاستیک ذخیره یا گرم نکنید. سلامت خود را به جای راحتی انتخاب کنید.

محصولات مراقبت شخصی و لوازم آرایشی

بسیاری از محصولات محبوب (حتی اقلام لوکس) حاوی مواد شیمیایی شبیه استروژن (زنو استروژن ها) در بدن هستند. این باعث عدم تعادل هورمونی در بدن می شود.

شرکت مورد علاقه من برای استفاده و پشتیبانی Beautycounter است.

نظافتچی و سایر وسایل منزل

شمع های معطر ، شمع لعاب ، ضدعفونی کننده های معطر دست ، سینک ظرفشویی و غیره.

من پاک کننده های غیر سمی را دوست دارم –

مبانی شعبه

نروژ

DIY (من از پراکسید هیدروژن ، آب + اسانس استفاده می کنم)

پاک کننده های همه کاره از Doterra و Young Living مورد علاقه من هستند

آب بدون فیلتر

قسمت 68 پادکست تغذیه Funk’tional در مورد آب تمیز بود – و اینکه چگونه مواردی مانند هورمون ها در آب آشامیدنی ما اتفاق می افتد.

اگر می خواهید تعادل و عملکرد هورمونی خود را بازیابی کنید ، واقعاً می خواهید آن را به رژیم غذایی خود ، رژیم غذایی عمیق ، اجتناب از قرار گرفتن در معرض هورمون های محیطی و افزودن برخی مکمل ها و گیاهان دارویی اضافه کنید. این عناصر در کنار هم در بازیابی منابع طبیعی و بازگرداندن قدرت بسیار قوی هستند. این کاری است که ما در هفته دوازدهم احیای هورمونی شما انجام می دهیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *