بهترین غذاها برای پایان تعطیلات کدامند؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده است که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما در مورد اینکه بهترین غذاها برای افطار یا پایان روزه کدام هستند ، اتفاق نظر وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد در مورد کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

مهم نیست که برای افطار چقدر کالری می خورید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. بحث می کند که برای افطار کردن چه چیزی بهتر است بخورید و نکاتی در مورد روزه داری کوتاه مدت و همچنین روزه داری طولانی مدت به دست آورید.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامتی و طول عمر خود را با روزه یا ناشتا و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی برای بقا یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه داری یک روز در میان ، روزه داری طولانی مدت در شب ، و رژیم های روزه داری است که زمان غذا خوردن را محدود می کند.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری منظم ممکن است در کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان فکر می کنند این ممکن است به دلیل تأثیرات روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوتای روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. از آنجا که روزه کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدودیت دریافت انرژی از غذا در روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد پس از یک دوره ناشتایی دوباره شروع به خوردن می کند ، سطح گلوکز خون افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در طول روزه داری می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که برای افطار می خورد.

با این حال ، ممکن است برای افرادی که برای کاهش وزن روزه می گیرند ، از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتری برای افطار استفاده کنند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

غذاهای مناسب برای روزه داری

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت ممکن است شامل 16 ساعت ناشتایی شبانه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه گرفتن ، روزه دار یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، غذای خود را به مقدار مشخص محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (برخلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روشهای روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از تعداد مجاز کالری بیشتر نباشد. آنها همیشه باید آب کافی بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و اسیدهای آمینه زنجیره ای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید تحت نظر پزشک انجام شود.

در تحقیقی که روی 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات به ارزش 200 تا 250 کالری خورده شد.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و به خوبی توسط شرکت کنندگان تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • دردهای عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری در دوره های 4 روزه در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

باید مجدداً اشاره کنیم که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با محدود کردن میزان کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیرات مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید چه غذایی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. آنها با هم یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را به روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که بگوید بهترین غذا خوردن چیست. با این حال ، برخی از کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم های ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *