عوارض جانبی مصرف زیاد غذاهای تند – دکتر رویا کادمیان


Tone Main Minute - عوارض جانبی پرخوری غذاهای تند

اثرات جانبی مصرف زیاد غذاهای تند

از نظر علمی ثابت شده است که مصرف زیاد غذاهای تند یکی از شایع ترین علل ناراحتی معده و اسهال است. مصرف غذاهای تند و استفاده صحیح از ادویه جات می تواند سلامت فرد را بهبود بخشد ، اما استفاده بیش از حد از آن می تواند تأثیر معکوس داشته باشد.

غذاهای تند می توانند به کاهش وزن ، بهبود بیماری های قلبی و حتی کاهش افسردگی کمک کنند. بر اساس مطالعه ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد ، افرادی که از غذاهای تند شش تا هفت روز در هفته استفاده می کنند ، 14 درصد مرگ و میر را کاهش می دهند. به عبارت دیگر ، کپسایسین ، فلفل و رژیم غذایی قوی حتی می تواند طول عمر را افزایش دهد.

با این حال ، غذاهای تند برای همه مناسب نیستند. اگر بیش از حد از ادویه خود بنوشید یا غذاهای تند زیاد بخورید ، این می تواند برای بدن شما مضر باشد. در ادامه با برخی از عوارض خوردن غذاهای تند بیشتر آشنا می شویم.

آنها می توانند یک اثر تحریک کننده داشته باشند

شایع ترین دلایل درد معده و اسهال خوردن ادویه جات ترشی جات به صورت علمی ثابت شده است. طبق تحقیقات علمی ، مصرف بیش از حد کپسایسین می تواند دیواره شکم را تحریک کند و سایر علائم شامل تهوع ، استفراغ ، درد شکم و اسهال شدید است. بنابراین اگر در معرض غذاهای تند هستید ، ممکن است ایده خوبی باشد که از مصرف این غذاها اجتناب کنید یا محدود کنید.

تو می توانی دلیل آکنه و اگزما

به گفته ربکا تونگ ، متخصص پوست ، غذاهای تند می توانند در برخی افراد باعث آکنه شوند. هنگامی که غذاهای تند باعث تورم در دستگاه گوارش می شوند – ناراحتی معده ، رفلاکس اسید یا سایر علائم – این تحریک گاهی اوقات در گرگرفتگی ، جوش یا حتی اگزما مشاهده می شود. اگر علت این شرایط رژیم غذایی خاصی است ، متخصصان پوست توصیه می کنند غذاهایی را که برای شناسایی عامل اصلی استفاده می شود ، ثبت کنید.

آنها می توانند باعث بی خوابی شوند

اگر غذاهای تند و تند را دوست دارید ، بهتر است ناهار را محدود کنید. غذاهای تند و اسیدی می توانند خواب فرد را مختل کنند. گرفتگی معده به عنوان رفلاکس اسید نیز شناخته می شود ، مخصوصاً برای افرادی که مبتلا به گاستروانتریت هستند.

به گفته بسیاری از متخصصان بهداشت ، خوردن غذاهای تند قبل از خواب توصیه نمی شود زیرا خوابیدن باعث می شود فرد احساس ناراحتی کند.

آنها می توانند روی صدای شما تأثیر بگذارند

به گفته کارشناسان کلینیک مایومصرف زیاد غذاهای تند یکی از مواردی است که می تواند تارهای صوتی را تحریک کند. اگر از احتباس اسید معده رنج می برید – مشکلی که می تواند ناشی از خوردن غذاهای تند باشد – خوردن غذاهای تند نه تنها باعث استفراغ شما می شود بلکه درد ، تورم و استفراغ را نیز افزایش می دهد.

آنها می توانند در ایجاد تاول و بثورات پوستی نقش داشته باشند

به گفته بری گرین ، از جان بی. سوراخ کردن ، لمس برخی غذاهای تند نیز می تواند خطرات سلامتی را به همراه داشته باشد. غذاهای تند باعث تحریک گیرنده های پوست می شوند که به طور معمول به گرما واکنش نشان می دهند. این گیرنده ها به اصطلاح گیرنده های درد چند حالته هستند. آنها به دماهای بالا و محرک های مکانیکی و همچنین محرک های مکانیکی قوی به برخی از اثرات شیمیایی پاسخ می دهند. هنگامی که این فیبرها توسط یک ماده شیمیایی مانند فلفل چیلی تحریک می شوند ، سیستم عصبی مرکزی می تواند گیج شده و فریب بخورد و منجر به واکنش عصبی غیرطبیعی شود.

برای بهره مندی از رژیم آنلاین دکتر رویا خادمیان ، روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *