روشهای ضدعفونی اسباب بازی چیست؟


اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید ضدعفونی کردن اسباب بازی ها برای حفظ سلامت و بهداشت کودکان بسیار مهم است. اسباب بازی های فرزندان شما با ارزش ترین دارایی آنها است و کودک اغلب بیشتر روز را با آنها می گذراند.

اسباب بازی ها را ضدعفونی کنید

این بدان معناست که کودک با این وسایل بازی می کند ، آنها را لمس می کند ، آنها را در دهان خود قرار می دهد و غیره. همه عروسک های جدید پس از مدتی بسیار کثیف به نظر می رسند و علاوه بر آلودگی و آلودگی قابل مشاهده ، ممکن است حاوی میکروب ، آلرژن یا حتی کپک بدتر باشند.

اسباب بازی های مختلف نه تنها برای داشتن ظاهر بهتر بلکه برای حفظ سلامت نوزاد باید چندین بار تمیز و ضدعفونی شوند.
این مقاله روشهای ضدعفونی و تمیز کردن اسباب بازی ها را برای افزایش ایمنی و سلامت کودکان شرح می دهد.

هر چند وقت یکبار باید اسباب بازی ها را تمیز کنیم؟

تعداد اسباب بازی هایی که باید تمیز شوند به میزان استفاده آنها بستگی دارد. این دستورالعمل های کلی برای زمانی که کودک سالم است مناسب است.

واردکنندگان تمیز کردن و ضدعفونی کردن اسباب بازی ها در مواقعی که کودک بیمار است یا آنفولانزا بسیار مهم است و پس از بهبود کامل ، همه این مراحل را دوباره انجام دهید.

عروسک های پلاستیکی محکم و اسباب بازی های حمام ساده ترین راه برای ضدعفونی کردن هستند و در صورت بازی روزانه باید حداقل هفته ای یکبار تمیز و ضد عفونی شوند.

اسباب بازی های مخمل دار اغلب شسته می شوند و با ماشین لباسشویی شسته می شوند ، بنابراین باید هفته ای یکبار شسته شوند (مخصوصاً اگر کودکان با آنها بخوابند).

در صورت لزوم اسباب بازی های مخملی و غیرقابل شستشو را رنگ آمیزی کرده و به نمایش بگذارید. سطوح اسباب بازی های الکترونیکی غیرقابل شستشو را ضد عفونی کنید و این کار را هر هفته با محلول ضدعفونی کننده انجام دهید.

اسباب بازی هایی که بیشتر در دهان کودک قرار می گیرند و روی زمین می افتند ، اسباب بازی هایی هستند که نیاز به توجه مکرر دارند. این دستکش را هر یک تا دو روز یکبار تمیز کنید. کارهای دیگر را می توان هر هفته انجام داد.

اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنید

آیا می توانم اسباب بازی ها را با سرکه ضدعفونی کنم؟

در یک کلام ، خیر. سرکه یک چربی پاک کننده خانگی است و در حالی که می تواند برخی از انواع میکروب ها را از بین ببرد ، اما آنقدر قوی نیست که برای ضدعفونی کردن همه میکروب ها مورد استفاده قرار گیرد. برای ضدعفونی کردن اسباب بازی هایی که می توانند در آب داغ خیس شوند ، بهتر است آنها را بشویید.

اگر به دنبال جایگزینی طبیعی تر و گیاهی برای ضدعفونی کننده های شیمیایی هستید ، محصولاتی مانند دستمال مرطوب ضد عفونی کننده نسل هفتم میکروب ها را با روغن آویشن از بین می برند.

این دستمال ها کندتر از دستمال مرطوب ضدعفونی کننده معمولی عمل می کنند و سطوح اسباب بازی برای ضد عفونی موثرتر باید 10 دقیقه خیس شوند.

اسباب بازی ها را در ماشین ظرفشویی ضدعفونی کنید

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های حمام و پلاستیکی

اسباب بازی های پلاستیکی جامد مانند حلقه های لاستیکی ، مجسمه های حیوانات و لگو را می توان به راحتی در قفسه بالای ماشین ظرفشویی ضدعفونی کرد.

اسباب بازی های بزرگ را به طور ایمن در طبقه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید و اسباب بازی های کوچک را در یک کیسه توری قرار دهید تا کاملاً تمیز و شسته شوند.

یک برنامه شستشوی معمولی با آب گرم را انتخاب کنید و مطمئن شوید اسباب بازی هایی را که ممکن است از ماشین ظرفشویی بیرون بیایند در حالی که هنوز خیس هستید تهویه کنید.

ضدعفونی اسباب بازی های رنگی:

همچنین می توانید تمام اسباب بازی های پلاستیکی و رنگی نوزادان و کودکان را به روش زیر ضد عفونی کنید:

دستمال های کلوروکس یا لیزول.
یک پارچه مرطوب آغشته به 3 solution محلول پراکسید هیدروژن.
1/2 فنجان سفید کننده کلر و یک گالن آب.

مطمئن شوید که سطح اسباب بازی را حداقل 10 ثانیه مرطوب نگه دارید تا با یک پارچه مرطوب (یا به مدت توصیه شده در برچسب محصول) ضدعفونی شود. همچنین به مدت پنج دقیقه با سفید کننده و آب ضد عفونی کنید و اجازه دهید تا در هوا خشک شود.

اسباب بازی ها را در ماشین لباسشویی ضدعفونی کنید

برای ضدعفونی اسباب بازی ها ، باید محلول سفید کننده تازه تهیه کنید. در حالی که همه اینها روش های ایمن برای تمیز کردن و ضدعفونی اسباب بازی های کودک هستند ، اما پس از خشک شدن در هوا ، همیشه باید آنها را دوباره با آب گرم بشویید و بگذارید دوباره در هوا خشک شوند. این کار بقایای محلول پاک کننده را از بین می برد.

اسباب بازی های حمام که دارای سوراخ در قسمت پایین هستند معمولاً مشکل ساز هستند. هنگامی که آب در داخل این دستگاه ها گیر می کند ، می تواند باعث رشد قالب در داخل آنها شود.

حتی اسباب بازی های مشبک ممکن است اجازه ندهند هوای کافی در داخل آنها گردش کند و داخل اسباب بازی ممکن است به طور کامل خشک نشود.

واردکنندگان مهم است که از اسباب بازی های خالی با سوراخ – حتی اردک های لاستیکی – در وان خودداری کنید. اما اگر چنین کردید ، مطمئن شوید که اسباب بازی را تا آنجا که ممکن است تکان دهید تا آب آن خارج شود و بعد از هر بار استفاده بگذارید تا کاملاً در هوا خشک شود.

اگر متوجه شدید که داخل اسباب بازی کپک زده است ، یا وقتی آن را تکان می دهید یا فشار می دهید ، آب از آن خارج می شود ، فوراً اسباب بازی را بیرون بیندازید.

نحوه تمیز کردن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

معمولاً می توانید عروسک های رنگارنگ و کتاب های بند لباس را در ماشین لباسشویی تمیز کنید. اسباب بازی های قوی را می توان در برنامه های ضد عفونی شستشو و خشک کرد.

بسیاری از اسباب بازی های مخمل دار دارای برچسب مراقبت و تمیز کردن هستند ، بنابراین بهتر است دستورالعمل های تمیز کردن اسباب بازی را بخوانید و دستگاه را مطابق آن ضدعفونی کنید ، مخصوصاً اگر اسباب بازی جدید است.

اسباب بازی های پلاستیکی را ضدعفونی کنید

مراحل شستن اسباب بازی های مخملی در ماشین لباسشویی:

ابتدا اسباب بازی های مخملی را روی روبالشی یا کیف پارچه ای قرار دهید تا از آنها محافظت کرده و قسمت بالای آن را ببندید. آب گرم و چرخش آهسته را در برنامه های شستشو انتخاب کنید.

اسباب بازی ها را در خشک کن یا در محیطی با حرارت کم بشویید. یا اگر خشک کن قفسه دارد ، اسباب بازی را از بالش بیرون بیاورید و روی قفسه بگذارید تا بدون زحمت خشک شود.

همچنین می توانید از سشوار با درجه حرارت پایین و تنظیمات سرعت بالا برای خشک کردن اسباب بازی ها استفاده کنید.

یادت هست:

هرگز اسباب بازی های مخملی را با باتری داخلی ، بلندگو یا سایر قطعات فلزی نشویید ، زیرا ممکن است در اثر آب آسیب ببینند.
اطمینان حاصل کنید که همه زیور آلات و دکمه ها محکم به اسباب بازی متصل شده اند و اشک و سوراخ ها را ترمیم کنید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت از منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمت رسانی به شهروندان عزیز خود در تمام مدت زمان می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *