در حال حاضر بیش از همیشه – شیر خام!


چند سال پیش ، استفانی سلن اندرسون ، یک زن بسیار باهوش ، که ناشر و دوست من نیز بود ، شدیداً پیشنهاد کرد که من تفاوت بین محصولات لبنی پرورشی (یعنی ماست ، کفیر و خامه پرورده) تهیه شده توسط آنها را بنویسم. پاستوریزه شیر و آنهایی که از خام شیر به زبان ساده ، اولی به هیچ وجه به اندازه دومی مغذی نیست.

بله ، پرورش شیر یا خامه پاستوریزه به تسهیل هضم کمک می کند و همچنین آنزیم ها و باکتری های مفیدی را اضافه می کند ، اما کشت نمی تواند همه چیزهایی را که در طی فرآیند پاستوریزاسیون از دست رفته جبران کند. این را در کتاب خود نوشتم کشت شیر، که در سال 2019 در ترکیب شد تکنیک های کامل آشپزی برای رژیم GAPSبا شما دعوت می کنم اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید ، یک نسخه برای اطلاعات بیشتر دریافت کنید. تکنیک هایی که در مورد آنها می نویسم برای همه خوب است ، نه فقط برای پروتکل غذایی شفابخش که رژیم GAPS است.

البته استفانی در آن زمان درست بود و هنوز هم درست است. اما اکنون من اطلاعات بیشتری در اختیار دارم که در مورد مزایای منحصر به فرد شیر خام و همچنین کفیر خانگی که می توانید از آن تهیه کنید ، به اشتراک بگذارم.

من سالها در “جنبش شیر خام” بوده ام تا به مردم در دسترسی به این غذای واقعا سالم کمک کنم. من سهم خود را از دی سی به پنسیلوانیا رانندگی کردم تا شیر تازه خوشمزه ، تازه و مغذی را از یک مزرعه بیودینامیکی برای CSA (کشاورزی با پشتیبانی جامعه) دریافت کنم ، که در آن زمان تقریباً برای صد خانواده شیر خام تأمین می کرد.

این برگشت ، حدود 20 سال پیش ، زمانی که هنوز آوردن شیر خام به خطوط ایالت پنسیلوانیا به مریلند جرم بود. خوشحالم که گزارش می دهم که به لطف کار کمپین شیر واقعی (پروژه ای از بنیاد Weston A. Price) ، شیر خام در حال حاضر در دسترس ما در مریلند است ، به این معنی که هیچ کس دیگری نباید این کار را هفتگی انجام دهد. -یک ساعت رفت و برگشت برای پیدا کردن آن. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه استفاده از شیر تازه ، تمیز و واقعی در منطقه خود ، و همچنین منابع ، مقالات و موارد دیگر ، به وب سایت RealMilk.com مراجعه کنید. اگر می توانید ، به سراغ شیر خام گاوهای جرسی ، گرنسی ، آیرشیرس و قهوه ای سوئیس بروید زیرا چربی بسیار بالایی دارد (یعنی بسیار خامه ای). این و دیگر نژادهای لبنی سنتی غنی ترین شیر را تولید می کنند.

بنابراین چرا من اکنون شیر خام (و کفیر خام) را بیشتر از همیشه می گویم؟ خوب ، پاییز نزدیک است ، و همه می دانیم که زمان پاییز در نیمکره شمالی آغاز فصل آنفولانزا است. در صورت وجود ویروس در اطراف ، نوشیدن شیر خام می تواند محافظ و شفابخش باشد. مجموعه ای از مطالعات نشان داده است افرادی که شیر خام می نوشند کمتر مستعد ابتلا به آلرژی ، عفونت گوش و اگزما هستند و همچنین کمتر در معرض ابتلا به آسم هستند. (بسیاری از افرادی که با وجود حساسیت به شیر پاستوریزه می نوشند ممکن است به آسم ادامه دهند). مقاله “آیا ویروس دارید؟ شیر خام دریافت کنید” از همکار قدیمی من مارک مک آفی بسیاری از این مسائل را با جزئیات بیشتری پوشش می دهد.

چرا شیر خام به محافظت در برابر ویروس ها کمک می کند؟ زیرا حاوی تعدادی سیستم اضافی است که می تواند باکتری های بیماری زا را کاهش داده یا از بین ببرد. پر از چیزهایی مانند لاکتوپراکسیداز ، لاکتو فرین ، لکوسیت ها و تعدیل کننده سیستم ایمنی بدن (لنفوسیت های B و T ، ماکروفاژها ، نوتروفیل ها ، ایمونوگلوبولین ها و آنتی بادی ها) است. پاستوریزاسیون تمام این مواد محافظ موجود در شیر را از بین می برد. آیا می خواهید یک اتحاد ایمنی قوی داشته باشید؟ شیر خام را به زرادخانه خود اضافه کنید.

اگر تا به حال فرصتی برای نوشیدن شیر خام نداشته اید و اگر غذاهای خام و تخمیر شده (کلم ترش ، کومبوچا و غیره) جزء رژیم غذایی شما نبوده است ، لطفاً برای اولین بار مصرف نوشیدنی کامل را کنار بگذارید. در عوض ، با مقدار کمی شروع کنید و به آرامی به راه خود ادامه دهید. اگر بیش از آنچه سیستم بدن شما می تواند بنوشید ، باکتری های زنده مفید در شیر خام خام می توانند واکنش “مرده” را تحریک کنند که می تواند بو می دهد مانند آنفولانزا (یا باعث اسهال یا استفراغ شود). عکس العمل مرگبار چیست؟ این مجموعه ای از علائم است که در اثر مرگ باکتری های بیماری زا هنگام معرفی باکتری های مفید ایجاد می شود. اگر بیش از حد و خیلی سریع مشروب می نوشید ، این می تواند منجر به عواقبی شود که ممکن است احساس خوبی نداشته باشند. شیر هیچ مشکلی ندارد – فقط سیستم شما به رژیم غذایی سرزنده عادت کرده است. بهتر است با یک قاشق چای خوری یا جرعه ، یک بار در روز برای چند روز شروع کنید و سپس به آرامی مقدار آن را افزایش دهید تا زمانی که یک یا دو فنجان یا حتی یک چهارم در روز را تحمل کنید.

اگر ترجیح می دهید شیر نخورید یا لاکتوز موجود در شیر با هضم یا گاز معده سیستم گوارشی شما را به چالش می کشد ، پیشنهاد می کنم شیر را در کفیر پرورش دهید. اگر شیر را به مدت طولانی – یعنی 24 ساعت یا بیشتر در دمای اتاق (68-72 درجه فارنهایت) پرورش دهید – میکروب های مفید لاکتوز را برای شما پیش هضم می کنند ، به این معنی که شیر (کفیر) هضم آن برای شما بسیار آسان است مردم سنتی در سراسر جهان قبل از نوشیدن شیر آن را پرورش می دادند. کشت نه تنها باعث هضم بیشتر شیر می شود ، بلکه آن را نیز حفظ می کند.

چرا کفیر خانگی ، و چرا اکنون؟ وقتی کفیر می سازیم ، تمام مزایای شیر خام را می گیریم و با کشت آن به صورت تصاعدی رشد می کنیم. کفیر تهیه شده از شیر خام یا خامه تازه یا ترکیبی ، حاوی باکتری های مفید و مخمر است. کفیر از نظر نوع و حجم صدها میکروب مفیدتر از ماست دارد و ترکیب منحصر به فرد فرهنگ ها (میکروب ها) در کف آن را به یک ضد باکتری و ضد ویروس قوی تبدیل می کند. (این مقاله را در مورد مزایای کفیر شیر برای سلامتی مشاهده کنید بررسی های تغذیه.)

همانطور که در دستور زیر مشاهده می کنید ، تهیه کفیر آسان است. روزانه باید چقدر کفیر بنوشید؟ حداکثر تا یک ربع در روز. با این حال ، هشدار دهید! مانند شیر خام ، اگر به نوشیدن کفیر عادت ندارید ، می تواند واکنش مرگبار را تحریک کند. فقط با یک قاشق چای خوری یکبار در روز شروع کنید و به تدریج مقدار مصرف خود را افزایش دهید. هر مبلغی مفید خواهد بود زیرا شما به مقدار خوب کار می کنید. سه تا چهار لیوان در روز یا بیشتر باید این کار را انجام دهد.

شما باید دانه های کف شیر را از منبعی که می توانید به آن اعتماد کنید تهیه کنید. من برای تعیین غذاهای غنی از مواد مغذی ، فصل قیمت Weston A. محلی خود را توصیه می کنم. می توانید آنها را بصورت آنلاین از Cultures for Health یا هر شرکت دیگری سفارش دهید. فرهنگ های بهداشتی دستورالعمل هایی در مورد نحوه فعال کردن غلات ارائه می دهند. دستورالعمل ها را دنبال کنید و سپس دستور العمل را ادامه دهید. اگر غلات فعال را از یک دوست یا عضو فصل WAPF دریافت می کنید ، می توانید فوراً از آنها استفاده کنید. 1 ربع می شود.

عناصر
1 لیتر شیر خام یا ترکیبی از شیر خام و کمی خامه خام

2 قاشق غذاخوری دانه کفیر

راهنماها

  1. همه مواد را با هم مخلوط کنید. روی حوله را با حوله یا پارچه پنیر بپوشانید تا مخمر نفس بکشد. به مدت 24 ساعت روی پیشخوان بگذارید.
  2. وقتی کفیر تمام شد ، دانه ها را با قاشق چوبی بردارید. اگر قرار نیست بلافاصله یک دسته دیگر کفیر تهیه کنید ، دانه ها را در حدود 1 فنجان شیر خام در یک شیشه قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید. به یاد داشته باشید که هفته ای یکبار به غلات خود شیر تازه بدهید تا دوباره کفیر درست کنید.
  3. کفیر را در ظرف شیشه ای تمیز در یخچال نگهداری کنید.

لطفا توجه داشته باشید: کفیر با باکتری و مخمر تهیه می شود. در صورت شروع سریع یا با مقدار بسیار زیاد ، می توانید واکنش سم زدایی شدیدی را شروع کنید. اگر تا به حال آن را مصرف نکرده اید ، با کف کند حرکت کنید.

اگر برای تهیه کفیر خود شیر خام دریافت نکنید ، چه می کنید؟ همانطور که در بالا ذکر شد ، شیر پاستوریزه به هیچ وجه مانند شیر خام مغذی نیست. با این حال ، کفیر خانگی حتی اگر از شیر پاستوریزه تهیه کنید ، فوایدی را به همراه خواهد داشت. اطمینان حاصل کنید که از بالاترین کیفیت شیر ​​استفاده می کنید. این بدان معناست که شیر ارگانیک ، همگن نشده ، با علف کامل تغذیه می شود ، که در دمای فوق العاده بالا (UHT) پاستوریزه نمی شود. تأخیر نکنید – فقط کفیر درست کنید!

در مورد فواید کشت شیر ​​و همچنین نحوه انجام آن به راحتی بیشتر بدانید تکنیک های کامل آشپزی برای رژیم GAPSبا و نگران نباشید ، برای یادگیری و استفاده از تکنیک های کتاب نیازی به رژیم GAPS ندارید.

لیوان کفیر شما را بلند می کنم و می گویم: “سلود ​​- برای سلامتی تو!”

تصاویر از iStock / StockSeller_ukr (اصلی) ، LuckyBusiness (دختر کوچک) ، ThitareeSarmkasat (کفیر).

مونیکا کورادو ، MA ، CNC ، CGP ، یک سرآشپز معلم ، مشاور تغذیه دارای مجوز GAPS و پزشک متخصص است که علاقه زیادی به روشن کردن ارتباط بین غذا و رفاه دارد. او یک معلم ، سخنران ، مشاور و نویسنده پویا است که برای به اشتراک گذاشتن ابزار ، دانش و الهام برای طبخ غذاهای مغذی و سنتی زندگی می کند. مونیکا بیش از 13 سال است که غذا را به عنوان دارو پس از 18 سال در کمک و تهیه پایدار غذا ، طراحی و مدیریت منو آموزش می دهد. او عضو هیئت افتخاری بنیاد Weston A. Price است و آشپز اجرایی GAPS در تیم آموزشی GAPS به همراه دکتر است. ناتاشا کمپبل مک براید. مونیکا برنامه تربیت معلم آشپزی رفاهی را در سال 2012 آغاز کرد و در ایالات متحده ، هنگ کنگ ، کانادا و مکزیک فارغ التحصیل شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مونیکا ، کتابها ، جداول او و برنامه آموزش معلم غذای سنتی ، یا تعیین وقت مشاوره ، یا رزرو وی برای سخنرانی در مراسم خود ، به Simply Being Well مراجعه کنید.

محصولات مونیکا کورادودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *