بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و متخصص تغذیه بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی آن چیست؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره چاق یا لاغر شوند که می تواند باعث ناراحتی آنها شود و آنها را به متخصص تغذیه ارجاع دهد.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل وعده اصلی و برخی وعده های غذایی سبک است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و با نیازهای روزانه هر فرد برای انرژی و وضعیت جسمانی سازگار است.

به طور کلی می توان گفت ، بهترین رژیم درمانی این یک رژیم غذایی است که:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش شدید وزن تأمین می کند.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

دکتر مهدی شادنوش پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه می کند و با توجه به سن و جنسیت هر فرد ، برنامه ای متناسب با وی تدوین می کند.

رژیم غذایی مورد نظر برای کاهش وزن یا چاقی م ifثر خواهد بود اگر فرد آن را با دقت و در بازه زمانی تعیین شده رعایت کند متخصص تغذیه ، پيگيري كردن.

تغذیه درمانی چیست؟

تغذیه درمان اساسی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند در کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر. شادنوش در مورد درمان های رژیم غذایی ، که م effectiveثر هستند ، و حمایت رفتاری برای ایجاد تغییرات طولانی مدت ، توصیه هایی می کند.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل در 6.5 درصد و بالاتر تشخیص داده می شود ، که نقطه عطفی است که در صورت عدم کنترل قند خون مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) ایجاد می شود.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش با یا بدون دارو کنترل قند خون را بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده علمی در مورد نحوه غذا خوردن با حمایت از رفتار شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با شیوه زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما به منظور افزایش حداکثر پایداری در دراز مدت است.

ویژگی های تغذیه درمانی برای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • هماهنگی دیابت با رژیم های دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم در حال حاضر فعل و انفعالات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را که نقش کلیدی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی دارد ، حل کرده است.

با پیاده سازی فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف شیوه زندگی روزانه خود کمک کرده و به شما کمک کنیم با یک بدن هماهنگ به پیش بروید و از نشاط داشتن بالاترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش به منظور ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به هدف دلخواه برای وزن شما باز می دارد ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. براساس وعده غذایی خود برنامه ریزی کنید و غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا خوردن و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه برای آموزش
 6. تکنیک های انگیزش و آگاهی

بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مسائل قلبی عروقی و گسترش التهاب در بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای ایجاد بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

اگرچه علم پشت سبک زندگی سالم در حال گسترش است ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده است.

دکتر. شادنوش حقایق تغذیه را از افسانه ها و مطالب نادرست جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل مجدد کلسترول و تری گلیسیرید
 • داشتن دید مثبت نسبت به این ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم متصل می کند نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک برای م effectiveثر باشد به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه ، دکتر شادنوش می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کند و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی در اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم کربوهیدرات خاص ، برای بیماریهای التهابی روده
 • برنامه ریزی غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه روده ای و تزریق خانگی

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، که به دلیل مزایای آن در کاهش وزن مشهور است ، یکی از قدیمی ترین و اثبات شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون در کبد بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار م effectiveثر و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند عمیقاً ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد قوی و قابل اطمینان از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. حملات صرعی

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً ، در افرادی که برای دیابت دارو مصرف می کنند ، همکاری نزدیکی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر. شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه به منظور تعیین مناسب بودن و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک معمولی که بدن برای مادام العمر انجام می دهد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و تأثیرگذاری آن تا حد امکان استفاده کرد. از پتانسیل های مشترک جلوگیری می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *