10 دلیل برای افزودن غلات شگفت انگیز به بشقاب خود


مدتها پیش ، در حدود 4500 سال قبل از میلاد ، بیشتر محصولات کشاورزی در هند دانه های کوچکی مانند کدو ، گوترا ، روباه ، پروسو و غیره از خانواده ای فوق العاده به نام آسیاب بودند. مزایای این آسیاب ها در برخی از وداهای یاجور ذکر شده است. حتی 50 سال پیش ، آسیاب محصول اصلی هند بود و به بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی روزانه تبدیل شد. با این حال ، به دلیل پس از استقلال ، فقر و اقتصاد ضعیف ، هند به شدت به سایر غلات مانند برنج و گندم روی آورد. در نتیجه انقلاب سبز و سیاست های دولت ، غلات معمولی مانند برنج و گندم ارزان تر و در دسترس تر شدند. گلوله ها تا حد زیادی فراموش شده و مورد غفلت قرار گرفته اند زیرا از کربوهیدرات تشکیل شده اند. به تدریج آسیاب کوچکتر و بزرگتر شد. زمان مهم است ، ما درک می کنیم که افزایش وزن نه تنها به دلیل نوشیدن کربوهیدرات است ، بلکه عمدتا ناشی از یک شیوه زندگی بی تحرک و خوردن غذاهایی است که دارای قند و چربی زیادی هستند.

با این حال ، امروز ، در جهان پس از VV ، این دانه در حال بازگشت بزرگ است. امروزه ، تحقیقات زیادی نشان می دهد که ادامه مصرف غلات مانند برنج و گندم منجر به مشکلات گسترده بهداشتی می شود. سورگوم برخلاف برنج و گندم از کربوهیدراتهای پیچیده تهیه می شود. این غلات شگفت انگیز به کنترل بیماری های سبک زندگی مانند دیابت ، کلسترول بالا و سلامت ضعیف روده کمک می کند. این امر بسیاری را به دانه سالم تبدیل کرده است.

آسیاب ها انرژی مواد مغذی و معدنی هستند و اغلب به آنها مواد مغذی می گویند. داشتن رژیم غذایی کم GII مزایای بسیار دیگری نیز دارد. علاوه بر این؟ “دانه های مانا” نه تنها برای شما بلکه برای کل کره زمین مفید است!

در اینجا برخی از مزایای آسیاب ذکر شده است:

  1. سیستم ایمنی بدن خود را افزایش دهید –

آسیاب ها سرشار از ریز مغذی ها مانند مس ، فسفر ، منیزیم ، منگنز ، ویتامین B1 و ویتامین B3 هستند که سیستم ایمنی بدن ما را بهبود می بخشد. امروزه همه مصونیت و مکمل ها را به هم متصل می کنند ، اما ایمنی بر اساس اصول رژیم غذایی فرد ایجاد می شود.

2 سرشار از عوامل ضد پیری ؛

آسیاب ها سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند کوئرستین و کاتچین هستند ، رادیکال های آزاد را خنثی کرده و التهاب را کنترل می کنند ، که علت اصلی اکثر بیماری های امروزی است.

3 سرشار از پروتئین ؛

سورگوم و روباه در مقایسه با گندم و برنج دارای بیشترین میزان پروتئین هستند. در عین حال ، مشخصات اسید آمینه ناقص است ، اما وقتی با عدس یا حبوبات ترکیب شود ، به یک پروتئین کامل تبدیل می شود. به همین دلیل است که یک آسیاب کیچیچی یک وعده غذایی کامل پروتئینی است.

4 غنی از آهن ؛

باجرا بیشترین میزان آهن را در بین تمام غلات دارد. مصرف منظم باجرا به بسیاری از ایالت های هند کمک کرده است تا کم خونی را در بین دختران یا زنان جوان مدیریت کنند.

5 فیبر بالا؛

فیبر بالای موجود در آسیاب ها ، در مقایسه با غلات معمولی ، به مدیریت مشکلات گوارشی مانند نفخ و یبوست کمک می کند. وجود فیبرهای آنتی اکسیدانی مانند لیکوپن ، روده را سالم و شاد می کند.

علاوه بر این ، آسیاب ها پر هستند و ارزش اشباع بالایی دارند. یک فنجان آسیاب برای مدت طولانی رضایت بخش تر از دو فنجان برنج سفید است و آن را به گزینه ای ایده آل برای کاهش وزن تبدیل می کند.

6 مناسب برای بیماران دیابتی ؛

آسیاب ها به عنوان یک غله GI (شاخص گلیسمی) طبیعی ، به آرامی هضم می شوند و باعث می شوند سطح قند خون به آرامی و کمی افزایش یابد.

7 سموم را از بین می برد ؛

آسیاب ها سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند کوئرستین و کاتچین هستند که رادیکال های آزاد را از بین می برند و سموم را از کلیه ها و کبد حذف می کنند.

8 آن عضلات را می سازد ؛

سورگوم و روباه در مقایسه با گندم و برنج دارای بیشترین میزان پروتئین هستند.

9 از قلب محافظت می کند ؛

استفاده از آسیاب ها 2-3 بار در هفته می تواند با کاهش تری گلیسیریدها در کاهش خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی بسیار موثر باشد.

10 برای نجات زمین ، آب و خاک تلاش کوچکی انجام دهید

بر خلاف برنج و گندم ، آسیاب ها برای رشد نیازی به آفت کش یا کود ندارند و به آب بسیار کمی نیاز دارند. آنها همچنین نقش مهمی در حفظ و بهبود حاصلخیزی خاک ایفا می کنند.

آشپزی با آسیاب های مانا بسیار آسان است. اول ، درک این نکته ضروری است که هر غذایی که با برنج تهیه می شود می تواند با ارزن جایگزین شود. فرایند پخت و پز مشابه برنج است. بنابراین ، بدون هیچ گونه مزاحمت ، برنج خود را با پیازچه ، بیسکویت یا گیلاس جایگزین کنید و از رژیم غذایی سالم لذت ببرید.

# گلوله # ناشنوا # سوءتغذیه

می توانید آن را بخرید آسیاب های مانا با استفاده از پیوندهای زیر

https://amzn.to/2N7XYAo

https://bit.ly/3qjYNVf

YouCare همه چیز مربوط به شماست

شما نمی توانید یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از اینکه به دنیا غذا بدهید ، بسازید. مراقبت شما همه به شما مربوط می شود. – لوک کوتینیو

ما تیمی از متخصصان تغذیه بالینی آموزش دیده و ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان باتجربه ، تمرین کنندگان یوگا ، مشاوران احساسی ، حروف الفبا و ماهر و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را در پیش گرفته و داروهای تغییر دهنده زندگی و شیوه زندگی را ترکیب می کنند. به ما بر مراقبت های پیشگیرانه جامع و توانبخشی با تأکید بر چهار رکن سلامت – رژیم غذایی متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و بهزیستی احساسی تمرکز می کنیم.

ما انسانها محصولات طبیعی هستیم. بنابراین ، ما در شرایطی که در قوانین و حدود طبیعت کار می کنیم وضعیت بهتری داریم. این شامل آنچه می خوریم ، چه حرکت می کنیم ، کجا می خوابیم ، چه فکر می کنیم ، دیدگاه معنوی ما است ، که همه آنها می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

ما معتقدیم که با علت و شخصیت اصلی شخصی که از شما به عنوان یک فرد ویژه تقدیر می کند خود را تطبیق می دهیم. بهبودی زمانی آغاز می شود که به دارو احترام بگذاریم و روی آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و درونی مناسبی ایجاد کنید که به ورود هوش بدن شما و جلوگیری ، بهبودی و بهبودی کمک می کند.

برنامه های یکپارچه و پیشگیرانه شیوه زندگی ما به صدها هزار نفر از بیماران مبتلا به سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی ، ایمنی پایین و سایر شرایط غیر معمول کمک کرده است.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند مردم سراسر جهان را بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا ، ما را در مسیر درست راهنمایی کنید ، بخشی از برنامه های امنیتی یکپارچه سازی ما باشید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا به [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *