Troubling Icebergs – You را آنلاین تماشا کنید


نمایی دلخراش از کوه های یخ
نمایی دلخراش از کوه های یخ

به گزارش ایسنا، محیط زیست آسیب پذیر «گرینلند» به دلیل گرمایش زمین در خطر است. علاوه بر این تعداد زیادی از گردشگران برای تماشای طبیعت «گرینلند» به این کشور می روند و همین موضوع باعث شده تا مسئولان این کشور به فکر کنترل جمعیت گردشگر باشند. در سال ۲۰۲۱، حدود ۵۰ هزار گردشگر […]

به گزارش ایسنا، محیط زیست آسیب پذیر «گرینلند» به دلیل گرمایش زمین در خطر است. علاوه بر این تعداد زیادی از گردشگران برای تماشای طبیعت «گرینلند» به این کشور می روند و همین موضوع باعث شده تا مسئولان این کشور به فکر کنترل جمعیت گردشگر باشند.
در سال ۲۰۲۱، حدود ۵۰۰۰۰ گردشگر به Ilulissat، سومین شهر بزرگ گرینلند می روند، در حالی که جمعیت این شهر یک دهم تعداد گردشگران آن است.
انتظار می رود با افتتاح فرودگاه های بین المللی در دو سال آینده تعداد گردشگران افزایش یابد. در حالی که افتتاح فرودگاه برای اقتصاد جزیره مفید است، اما چالشی برای اکوسیستم شکننده و سیال گرینلند است.
در ۴۰ سال گذشته، “شملگان” حدود چهار برابر سریعتر از بقیه کره زمین گرم شده است.
شهردار ایلولیسات گفت: هر روز می توانیم تغییرات ناشی از تغییرات آب و هوایی را مشاهده کنیم، کوه های یخ کوچکتر شده و یخچال های طبیعی در حال فرسایش هستند.
علاوه بر این، آب شدن زمین های یخ زده نیز پایداری برخی ساختمان ها و زیرساخت ها را تهدید می کند.
از آنجایی که طبیعت “گرینلند” در برابر تغییراتی که با ورود گردشگران رخ می دهد آسیب پذیر است، مقامات “گرینلند” قصد دارند بدون راندن گردشگران از این مکان محافظت کنند.
شهردار ایلولیسات گفت: در نظر داریم ورود قایق هایی که گردشگران را به این مکان می آورند کنترل کنیم. به منظور حفاظت از محیط زیست و جامعه، Ilulissat تنها نیاز به پذیرش حداکثر یک کشتی در روز با حداکثر ۱۰۰۰ گردشگر دارد.
اخیراً سه کشتی تفریحی در یک روز وارد شهر شدند و در مجموع ۶۰۰۰ گردشگر را در Ilulissat پیاده کردند. به گفته شهردار ایلولیسات، زیرساخت های شهر برای چنین جمعیتی طراحی نشده است.
انتهای پیام