FDA می گوید گاوهای اصلاح شده با ژن برای خوردن بی خطر هستند


آخرین اخبار تغذیه، غذا و دستور العمل ها

تصویر خبر: FDA می گوید گاوهای اصلاح شده ژنی برای خوردن بی خطر هستند

سه‌شنبه، ۸ مارس ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی)

سازمان غذا و داروی آمریکا روز دوشنبه به فروش گوشت گاو از گاوهای اصلاح شده ژنتیکی چراغ سبز نشان داد.

“تصمیم امروز بر تعهد ما به استفاده از یک فرآیند مبتنی بر ریسک و علم مبتنی بر داده تاکید می کند که بر ایمنی حیوانات حاوی تغییرات ژنومی عمدی و ایمنی برای افرادی که غذای تولید شده توسط این حیوانات را می خورند تمرکز دارد.” استیون ام. سولومون، مدیر مرکز دامپزشکی سازمان غذا و داروی آمریکا، در بیانیه خبری آژانس گفت.

“ما انتظار داریم که تصمیم ما توسعه دهندگان دیگر را تشویق کند تا محصولات بیوتکنولوژی حیوانی را برای تعیین خطر FDA در این زمینه به سرعت در حال توسعه ارائه دهند و راه را برای حیوانات حاوی IGAهای کم خطر هموار کند. [intentional genomic alterations] سولومون افزود تا کارایی بیشتر به بازار برسد.

گاوها که توسط Recombinetics ایجاد شده اند، سومین حیوان تغییر یافته ژنتیکی هستند که پس از ماهی آزاد و خوک برای مصرف انسان در این کشور تایید شده اند. بسیاری از غذاهای دیگر، از جمله سویا و ذرت، با مواد اصلاح شده ژنتیکی ساخته می شوند.

این گاوها دارای ژن هایی بودند که با فناوری به نام CRISPR تغییر کرده بودند تا پوشش های کوتاه و صافی داشته باشند که به مقاومت در برابر هوای گرم کمک می کند. گاوهایی که تحت فشار گرما قرار نمی گیرند ممکن است وزن بیشتری پیدا کنند و تولید گوشت کارآمدتری را به همراه داشته باشند.

این شرکت نگفته است که آشپزهای خانگی یا رستوران‌ها چه زمانی می‌توانند گوشت گاو را بخرند، اما FDA گفته است که می‌تواند تا دو سال آینده به بازار برسد.

برخلاف ماهی قزل آلا و خوک، گاوها مجبور نبودند پروسه تایید طولانی را طی کنند. FDA گفت که گاوها از این امر مستثنی هستند زیرا ترکیب ژنتیکی آنها مشابه سایر گاوهای موجود است و این ویژگی را می توان به طور طبیعی در برخی از نژادها یافت.

گرگ جاف، کارشناس بیوتکنولوژی در مرکز علوم در منافع عمومی، گفت که سازمان غذا و داروی آمریکا به صراحت اعلام کرده است که تمام حیوانات ویرایش شده ژنی را از پروسه تایید طولانی‌تر معاف نمی‌کند.

جاف به روزنامه گفت: «آنها این ایده را تقویت می کنند که این یک بررسی موردی است آسوشیتدپرس.

او گفت که آژانس باید در مورد فرآیند بازنگری شفاف‌تر عمل کند، که می‌تواند پذیرش عمومی بیشتری از محصولات ویرایش‌شده ژنی ایجاد کند.

اما جیدی هانسون، از مرکز ایمنی مواد غذایی، به این موضوع گفت AP که FDA باید حیوانات را برای چندین نسل دنبال کند تا مشکلات احتمالی را تشخیص دهد.

اطلاعات بیشتر

درباره تاریخچه دام های اصلاح شده ژنی در ایالات متحده بیشتر بدانید.

منبع: سازمان غذا و داروی ایالات متحده، انتشار خبری، ۷ مارس ۲۰۲۲؛ آسوشیتدپرس

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


بر اساس USDA، هیچ تفاوتی بین “بخش” و “سرویس” وجود ندارد.
پاسخ را ببینید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/