DNA 1200 حشره در کیسه های چای؛ نکاتی به اسرار اکوسیستم – شما آنلاین هستید


برای اکثر مردم، دیدن یک مگس مرده در یک فنجان چای تجربه بسیار ناخوشایندی است، اما بر اساس یک مطالعه جدید، برگ های موجود در چای کیسه ای (چای کیسه ای) قبل از برداشت و انتقال به فروشگاه، ممکن است با هزاران برگ در تماس باشند. از حشرات، و دانشمندان هنوز می توانند از طریق تجزیه و تحلیل ذرات DNA کوچک با روشی به نام “DNA محیطی” (eDNA)، به دنبال شواهدی از این مشکل (تماس برگ های چای با حشرات) باشند.

به گزارش پایگاه خبری ZME Science، بر اساس نتایج تحقیقات اخیر با استفاده از این روش، ردپای DNA بیش از ۱۲۰۰ گونه بندپایان در انواع مختلف چای از جمله بابونه و نعناع یافت شده است، اما جای نگرانی نیست. در مورد این. از طرفی وجود DNA غنی از حشرات در چای نشانه خوبی از عدم استفاده از آفت کش و بی خطر بودن چای برای مصرف است.

بیش از ۹۹.۹۹۹ درصد از DNA چای از گیاهان و تنها کسری از حشرات است. بنابراین شما هنوز در حال نوشیدن چای هستید، نه چای حشره! اما موضوع این نیست، مشکل اینجاست که حتی همین مقدار کمی از DNA حشرات نیز کافی است تا اطلاعات خوبی در مورد سلامت اکوسیستم خانگی چای و مسیرهای پیچیده تحویل در زنجیره تامین جهانی به دانشمندان بدهد.

این موضوع بسیار مورد بحث در مورد قدرت تجزیه و تحلیل DNA محیطی (eDNA) و توانایی بالقوه آن برای تقویت تحقیقات میدانی در زیست شناسی است.

زیست شناسان به جای گشتن در اطراف و تلاش برای به دام انداختن حشرات در سراسر جهان، فقط می توانند در آزمایشگاه های خود بنشینند و تنها با نگاه کردن به “DNA” محیطی گیاهان مختلف مانند برگ چای، به نتایج یکسانی برسند.

در این مورد، کار تحقیقات میدانی دشوار و زمان‌بر برای جمع‌آوری نمونه‌های محیطی توسط شرکت‌های تولید و توزیع چای انجام شد.

محققان دانشگاه «تریر» آلمان با همین روش و با بررسی برگ های چای تولید شده در کشورهای مختلف به بررسی اکوسیستم های مختلف در جهان پرداخته اند. تجزیه و تحلیل DNA محیطی نمونه‌های گیاهی قدیمی مربوط به دهه‌های قبل نیز می‌تواند اطلاعاتی در مورد جمعیت حشرات در گذشته و همچنین مقایسه آنها با زمان حال ارائه دهد.

مقایسه نمونه‌های گیاهی قدیمی و جدید می‌تواند مشخص کند که کدام مناطق جهان مشکل‌ترین مناطق را دارند و به کمک بیشتری نیاز دارند، بنابراین به بهبود تلاش‌های حفاظتی کمک می‌کند.