Betalains: منبعی برای تسکین التهاب؟

بتالین ها یک دسته قوی، اما نادر از آنتی اکسیدان ها هستند که فقط در چند گیاه روی زمین یافت می شوند. در مجموع ۲۴ بتالین وجود دارد، اما تنها کاکتوس گلابی خاردار شناخته شده است که شامل تمام یا تقریباً تمام ۲۴ بتالین است، که آن را برای اهداف درمانی بسیار مطلوب می کند. مطالعات علمی کنونی حول محور نقش بتالین در کنترل التهاب و سطح قند خون در انسان است. مشخص شده است که بتالین ها در سطح سلولی کار می کنند و سلول ها را سم زدایی، قوی و سالم نگه می دارند که از پیری زودرس و بیماری های مزمن سلامتی جلوگیری می کند.

مطالعات علمی

بیش از ۲۰۰ مطالعه در مورد اثربخشی بتالین ها انجام شده است و نتیجه گیری ها از توانایی بتالین در کاهش طبیعی مشکلات حاد سلامتی حمایت می کند. وقتی سلول ها ناسالم می شوند، ممکن است نشت کنند و ضعیف شوند. بتالین ها به آنزیمی حمله می کنند که سلول ها را از عملکرد طبیعی باز می دارد و در نهایت می تواند نقاط درد را در بدن که بر کیفیت زندگی بسیاری از افراد تأثیر می گذارد، اصلاح کند.

التهاب

التهاب می تواند منجر به بسیاری از بیماری های رایج مانند نقرس، فیبرومیالژیا و پسوریازیس شود. اگرچه التهاب مکانیسم دفاعی طبیعی بدن شما در برابر ضربه است، اما می‌تواند از کنترل خارج شود و شروع به تأثیرات مضر روی بدن کند. در سال ۲۰۰۴، مجله تایم موضوع التهاب را به‌عنوان سرفصل این ماه منتشر کرد، به این امید که آگاهی مردم را نسبت به این قاتل خاموش افزایش دهد. در کل، التهاب عامل بسیاری از افراد بوده است که سال‌ها بدون تسکین در دردهای طاقت‌فرسا باقی می‌مانند و کیفیت زندگی آنها را به شدت کاهش می‌دهد.

راه های بهبودی

مردم نقش فعال‌تری در مدیریت التهاب مزمن با روش‌های مختلف از جمله داروها، استروئیدها و کرم‌ها و غیره دارند. بسیاری متوجه می شوند که با خوردن یک رژیم غذایی حاوی غذاهای ضد التهابی، سلامت آنها بهبود می یابد، تعادل بهتری ایجاد می شود و التهاب کمتری در بدن آنها وجود دارد. انتخاب های سبک زندگی مانند این می تواند همه تفاوت ها را ایجاد کند.

کاکتوس نوپال: برای شما مناسب است؟

اگرچه التهاب موضوع تحقیق و درمان بوده است، کاکتوس نوپال به تازگی به عنوان یک وسیله موثر برای مدیریت التهاب شناخته شده است. بتالاین موجود در گیاه به عنوان یک درمان ایمن و موثر در فرونشاندن آتش سوزی التهاب در نظر گرفته می شود. اکثر مردم با گنجاندن نوپال در رژیم غذایی خود متوجه می شوند که تغییرات چشمگیری را در سلامت خود تجربه کرده اند. بسیاری تغییرات مثبت در سطح کلسترول LDL و قند خون و همچنین کاهش خطر ابتلا به لخته شدن خون را گزارش می دهند. برومالاین موجود در آناناس ماده دیگری است که باید در رژیم غذایی ضد التهابی برای مدیریت موثر التهاب گنجانده شود. برای تعیین اینکه آیا یک رژیم غذایی تخصصی که شامل این غذاها است برای برنامه مدیریت التهاب شما مناسب است یا خیر، با پزشک خود مشورت کنید.

مطالعات علمی بر روی بتالین ها:

مطالعه ای که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، به اثربخشی بتالین ها پرداخت. هدف تعیین فراهمی زیستی بتالین ها از منابع غذایی بود:

جذب، دفع، و توزیع بتالین های آنتی اکسیدانی رژیم غذایی در LDL: اثرات بالقوه سلامتی بتالاین ها در انسان ۱، ۲، ۳

سینتیک پلاسما و دفع ادراری بتالین ها در داوطلبان سالم مورد بررسی قرار گرفت (تعداد پس از یک بار مصرف ۵۰۰ گرم پالپ میوه گلابی کاکتوس، که به ترتیب ۲۸ و ۱۶ میلی گرم ایندیکاگزانتین و بتانین از ذرات را به اکسیداسیون القا شده از محیط بدن رساند. نیز تحقیق کرد.»

نتیجه‌گیری: «نتایج ما نشان می‌دهد که میوه گلابی کاکتوس منبعی از بتالین‌های زیست‌در دسترس است و نشان می‌دهد که ایندیکاگزانتین و بتانین ممکن است در محافظت مشاهده‌شده از LDL در برابر تغییرات اکسیداتیو ناشی از خارج از بدن نقش داشته باشند».

واضح است که درمان علمی التهاب باید شامل بتالین باشد که به افرادی که از بیماری‌های زیادی رنج می‌برند کمک می‌کند تا درد مزمن را تسکین دهند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر