۸۶ شرکت دانش بنیان در منطقه البرز راه اندازی می شود – شما آنلاین هستید


86 شرکت دانش بنیان در منطقه البرز راه اندازی می شود
86 شرکت دانش بنیان در منطقه البرز راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدامات متعدد برای حمایت از تاسیس شرکت های دانش بنیان در کشور موجب رشد این روند شده است. در حال حاضر ۸۶ شرکت دانش بنیان در منطقه البرز جواز تاسیس خود را دریافت کرده و در حال ساخت هستند. […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدامات متعدد برای حمایت از تاسیس شرکت های دانش بنیان در کشور موجب رشد این روند شده است.
در حال حاضر ۸۶ شرکت دانش بنیان در منطقه البرز جواز تاسیس خود را دریافت کرده و در حال ساخت هستند. یکی از اصلی ترین فعالیت های سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در سال جاری، محاسبه و شناسایی واحدهای دانش بنیان است. بر این اساس با راه اندازی این تعداد واحد زمینه اشتغال ۶ هزار نفر با سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی فراهم می شود.
تعداد زیادی از این واحدهای دانش بنیان از اواخر سال گذشته و تاکنون با حمایت دولت سیزدهم مردمی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجوز فعالیت خود را دریافت کرده اند.
همچنین از ۳۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در ناحیه صنعتی البرز، ۱۶۶ واحد در حوزه دانش بنیان با نرخ اشتغال ۱۴ هزار نفر فعالیت می کنند که به همین دلیل البرز از نظر تعداد دانش رتبه سوم کشور را دارد. واحدهای مبتنی بر
پیش از این تعداد شرکت های دانش بنیان در منطقه البرز به ۳۴۵ شرکت رسیده است که در زمینه های ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، سخت افزار برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک مورد استقبال ویژه قرار گرفته اند.