۸ خیابان معروف جهان


جاده ها و بزرگراه های عجیب و زیبای زیادی در دنیا وجود دارد که در این قسمت ۸ جاده معروف دنیا معرفی شده است.

8 خیابان معروف جهان

مسیرهای عجیب با زیبایی های بصری و مناظر جذاب از جنگل ها، کوه ها و برف ها، تا بیابان های داغ و سوزان که آب برای نوشیدن در آن ها در دسترس نیست. همه این مناظر در کنار تاریخچه جذابشان می توانند مسیر دلپذیرتری را از مقصد به شما بدهند.

در این مورد به بررسی خطرناک ترین و جالب ترین جاده های دنیا می پردازیم که در این میان جاده هایی از کشور ما نیز وجود دارد. با ما همراه باشید تا از پیچ و خم های این جاده، دیدنی ها و تاریخچه آن بگذریم.

۱- بزرگراه «ترانس گاراسان» رومانی

این بزرگراه که توسط دیکتاتور سابق رومانی، نیکولای چائوشسکو ساخته شده است، از کوه های اطراف می گذرد و ترانسیلوانیا و والاچیا را از طریق مجموعه ای از تونل ها و پل ها به هم متصل می کند. این جاده که به عنوان یک مسیر نظامی استراتژیک ساخته شده است، مناطق تاریخی ترانسیلوانیا و والاچیا را به هم متصل می کند.

۲- خیابان «سانی» در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی مملو از جاده های بسیاری است که نجابت و زیبایی طبیعی آنها الهام بخش مقایسه با سواحل کالیفرنیا است، اما Sunny Pass متفاوت است. این جاده ترسناک که کوازولو-ناتال را به لسوتو متصل می کند، پر از قطعات وسایل نقلیه آموزش ندیده برای رسیدن به مقصد است.

۳- بزرگراه «بیگ سور» آمریکایی

بزرگراه از سواحل ناهموار کالیفرنیای مرکزی از طریق جاده بیگ سور که از سن سیمئون تا کارمل امتداد دارد می گذرد. این مسیر به دلیل چشم اندازهای خیره کننده از صخره های خطرناک شهرت جهانی دارد. جاده ای که باید در فیلم های وسترن زیاد ببینید.

۴- جاده «خادانگ» هند

مسیر «خادونگ» با قله ای بالغ بر ۵۰۰۰ متر یکی از مرتفع ترین جاده هایی است که می توان با خودرو سواری کرد. در طول این مسیر، یک سری پیچ‌ها در ارتفاع وجود دارد که فشار هوا گاهی باعث خونریزی بینی می‌شود. به طور خلاصه، این جاده همه چیز دارد: یخچال های طبیعی، قله ها، دره ها و انواع حیوانات.

۵- جاده چالوس ایران

جنگل های انبوه، باغ های میوه پر از میوه، رودخانه های خروشان، آبشارها، فواره ها، تپه های باستانی، نمادهای زیبا، کوه های مرتفع و صعودهای دلپذیر، همگی در جاده چالوس به یکی از زیباترین جاده های دنیا که یکی از آخر هفته هاست می رسند. پاتوق های تهران و کرج. علاوه بر این، جاده اسلام به خلخال یکی از زیباترین جاده های ایران است.

۶- پیست مسابقه ای «نوردشلایف».

معروف ترین پیست مسابقه در جهان، این زمین آسفالت ۲۰ کیلومتر طول دارد. جاده ای با ۱۵۴ پیچ است که هرکس سرعت را دوست دارد می تواند در یک روز غیر مسابقه ای با ۲۴ یورو رانندگی کند. سواران آن را “جهنم سبز” نامیدند و مردم آن را فرودگاه نامیدند و به دلیل سواری های وارونه زیاد، شاد بودند.

۷- بزرگراه آمریکایی «دالاس گپ».

این جاده با نام «دم اژدها» که دارای ۳۱۸ پیچ در طول مسیری به طول ۱۸ کیلومتر است، یکی از پر پیچ و خم ترین جاده های جهان با چشم اندازهای زیبا از سواحل اقیانوس اطلس است. یکی دیگر از جاذبه های این جاده درختی به نام شرم است که شاخه های آن با قطعات تصادفی موتورسیکلت تزیین شده تا خطرات جاده را یادآوری کند.

۸- بزرگراه «کاراکورام».

ساخت بزرگراه قراقورام چین (معروف به بزرگراه دوستی) ۲۷ سال طول کشید. بزرگراه ۱۲۵۰ کیلومتری که چین و پاکستان را از طریق رشته کوه قراقورم به هم متصل می کند یکی از مرتفع ترین جاده های آسفالت شده در جهان است. قراقورام هم یادآور جاده ابریشم باستانی است و هم از طریق مناطق متروکه ای مانند ابوت آباد، جایی که اسامه بن لادن ترور شد.

نویسنده: نجات شکوندی منبع: sixt.com, boredpanda.com