۸ بهترین روش بهداشت فردی برای نوجوانان چیست؟


بهداشت فردی را کشف کنید

یادگیری بهترین شیوه های بهداشت نوجوانان باید در دوران نوجوانی و زمانی که بدن شما شروع به تغییر می کند آغاز شود.

یادگیری بهترین شیوه های بهداشت نوجوانان باید در دوران نوجوانی و زمانی که بدن شما شروع به تغییر می کند آغاز شود. همانطور که چیزهای جدیدی در مورد بدن خود تجربه می کنید، باید اصول بهداشتی را که از دوران کودکی آموخته اید اضافه کنید. شستن مرتب دست ها و دوش گرفتن دیگر کافی نیست! ۸ بهترین روش بهداشت فردی برای نوجوانان چیست؟

بوی بدن

همانطور که بدن شما رشد می کند و رشد می کند، نوع جدیدی از غده عرق در زیر بغل و اندام تناسلی شما تشکیل می شود.

همانطور که بدن شما رشد می کند و رشد می کند، نوع جدیدی از غده عرق در زیر بغل و اندام تناسلی شما تشکیل می شود. نوع عرقی که این غده ایجاد می کند باکتری های پوست را تغذیه می کند و ترکیب آن باعث ایجاد بوی بد بدن می شود. این ممکن است روی پوست شما یا روی لباسی که می پوشید اتفاق بیفتد. مهم است که اغلب دوش بگیرید یا حمام کنید و لباس هایی که مستقیماً با پوست شما تماس دارند را عوض کرده و بشویید، مانند لباس زیر.

شستن پوست و لباس تجمع باکتری ها را از بین می برد و از بوی شدید بدن جلوگیری می کند. هر چه سلول‌های مرده پوست، عرق و مایعات بدن باکتری‌ها کمتر باشد، بوی بد کمتری دریافت می‌کند. علاوه بر تمیز نگه داشتن خود، می توانید از ضد تعریق، دئودورانت یا دئودورانت برای کاهش بوی بدن و تعریق استفاده کنید.

پای بد بو

ممکن است متوجه شوید که پاهایتان بو می دهند، حتی اگر قبلاً چنین چیزی برای شما اتفاق نیفتاده باشد.

ممکن است متوجه شوید که پاهایتان بو می دهند، حتی اگر قبلاً چنین چیزی برای شما اتفاق نیفتاده باشد. حتی اگر ورزش نکنید، باز هم ممکن است بوی بد دهان داشته باشید. هنگام دوش گرفتن، به پاهای خود توجه ویژه ای داشته باشید. آنها را به خوبی تمیز کنید و همیشه قبل از پوشیدن جوراب و کفش مطمئن شوید که کاملا خشک شده اند. اگر بیش از یک جفت کفش دارید، کفشی را که می پوشید عوض کنید. اگر فکر می‌کنید جوراب‌هایتان باعث بوی بد پاهایتان می‌شود، به سراغ جوراب‌های نخی بروید.

سلامت دندان ها

احتمالاً در جوانی با بهداشت دهان و دندان آشنا شده اید و شروع به مسواک زدن کرده اید.

احتمالاً در جوانی با بهداشت دهان و دندان آشنا شده اید و شروع به مسواک زدن کرده اید. شما باید با دو بار مسواک زدن در روز، نخ دندان کشیدن و قرار ملاقات های منظم با دندانپزشک به مراقبت از دهان و دندان های خود ادامه دهید. انجام این کار به شما کمک می کند تا تنفس خوب، لثه های سالم و دندان های قوی داشته باشید.

دوره ها

بخش بزرگی از بلوغ برای زنان جوان چرخه قاعدگی است.

بخش بزرگی از بلوغ برای زنان جوان چرخه قاعدگی است. یادگیری مدیریت قاعدگی ممکن است چند ماه طول بکشد، اما به بخشی عادی از ماه تبدیل خواهد شد. نوار بهداشتی، تامپون و لباس زیر را امتحان کنید که برای جذب جریان پریود طراحی شده است. ناحیه تناسلی را مرتباً بشویید و یاد بگیرید که چگونه لوازم قاعدگی استفاده شده را به طور بهداشتی دور بریزید.

موهای بدن و اصلاح

رشد مو در مکان های جدید در طول سال های نوجوانی طبیعی است.

رشد مو در مکان های جدید در طول سال های نوجوانی طبیعی است. اگر می خواهید موهای جدید را بتراشید، یاد بگیرید که چگونه آن را با خیال راحت انجام دهید. مردان و زنان جوان می توانند از هر ترکیبی از تیغ های سنتی، تیغ های برقی، کرم موبر، صابون یا سایر محصولات اصلاح استفاده کنند. هرگز تیغ را خشک نکنید. این می تواند باعث تحریک پوست شود.

در مورد اصلاح نیازی به عجله نیست. به آهستگی حرکت کنید، مخصوصاً هنگام اصلاح انحنا یا زاویه، مانند پشت زانو یا اطراف چانه. اگر خیلی سریع حرکت کنید ممکن است خودتان را ببرید، اما ترس از بریدن نباید شما را از اصلاح باز دارد.

تا زمانی که احساس آمادگی نکردید، اصلاح را شروع نکنید. هیچ زمان درست یا غلطی برای شروع اصلاح موهای بدن وجود ندارد.

مراقبت از پوست

ممکن است صورت شما بیشتر از زمانی که بچه بودید شروع به چرب شدن کند.

ممکن است صورت شما بیشتر از زمانی که بچه بودید شروع به چرب شدن کند. به ویژه پیشانی، بینی و چانه شما مستعد چرب شدن و گرفتگی هستند. این ناحیه به عنوان T-zone شناخته می شود. شما می توانید منطقه T خود را با یک پاک کننده غیر کومدوژنیک بشویید تا از تجمع و آکنه جلوگیری کنید. سعی کنید به هیچ وجه به صورت خود دست نزنید و در صورت لزوم ابتدا دستان خود را بشویید. هر چه میکروب ها و باکتری ها روی صورت شما کمتر باشد، مشکلات پوستی کمتری خواهید داشت.

مراقبت از ناخن

برای جلوگیری از رشد ناخن، ناخن ها و پاهای خود را کوتاه کنید.

برای جلوگیری از رشد ناخن، ناخن ها و پاهای خود را کوتاه کنید. از یک ناخن گیر تمیز استفاده کنید و آنها را به جای انحنای ناخن هایتان صاف کنید. جویدن ناخن راهی آسان برای گسترش باکتری ها و میکروب ها است، بنابراین سعی کنید از آن اجتناب کنید.

مراقبت از مو

در طول سال های نوجوانی، هورمون های شما فعال تر از حد معمول هستند.

در طول سال های نوجوانی، هورمون های شما فعال تر از حد معمول هستند. غدد روی پوست سر شما وجود دارند که روغن ترشح می کنند تا موهای شما را درخشان و سالم نگه دارند، اما این غدد در دوران بلوغ چربی اضافی ترشح می کنند. اگر موهایتان را به اندازه کافی نشویید، ممکن است بسیار چرب یا حتی چرب شوند. سعی کنید هر دو روز یکبار آن را بشویید تا از تجمع بیش از حد چربی پوست سرتان جلوگیری شود.

شما می توانید شامپوهایی را پیدا کنید که به طور خاص برای افرادی با موهای چرب طراحی شده اند. موهای خود را با آب گرم خیس کنید و از کمی شامپو استفاده کنید تا روی موهایتان بمالید. اگر می خواهید روغن را تمیز کنید، نیازی به مالش یا مالش شدید ندارید. اگر از محصولات حالت دهنده مو استفاده می کنید، به دنبال محصولاتی باشید که ادعا می کنند “بدون چربی” یا “بدون روغن” هستند تا از اضافه کردن روغن غیر ضروری به پوست سر خود جلوگیری کنید.

نتیجه

رعایت بهداشت به شما کمک می کند سالم بمانید و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

رعایت بهداشت به شما کمک می کند سالم بمانید و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. اگر متوجه شدید که نمی توانید پوست چرب، آکنه، ناخن های روییده یا سایر مسائل بهداشتی را کنترل کنید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود برای مشاوره صحبت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/