۷ نوع اینورتر خانگی و صنعتی پرکاربرد – شما آنلاین هستید


انواع اینورتر

اینورتر انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد متفاوتی دارند در ادامه به معرفی انواع اینورتر می پردازیم:

  • اینورتر خودرو

اینورتر خودرو نوعی مبدل برق خودرو است که ولتاژ تولید شده توسط باتری را برای نیازهای روزانه به برق شهری تبدیل می کند. روش کار اینورتر خودرو به این صورت است که با استفاده از منبع DC کار می کند و شبیه منبع AC است. این نوع اینورتر در خودروها استفاده می شود و توان بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ را پوشش می دهد. این مدل های اینورتر معمولاً با شارژرهای فندکی عرضه می شوند.

  • اینورتر خورشیدی

اینورتر خورشیدی یا مبدل DC به AC وسیله ای است که برق باتری یا پنل خورشیدی را به برق شهری ۲۲۰ ولت تبدیل می کند.اینورترهای خورشیدی برای فعال سازی تجهیزات الکتریکی به ویژه پنل های خورشیدی و باتری ها استفاده می شوند. اینورتر خورشیدی برعکس آداپتور AC یا منبع برق معمولی است زیرا ولتاژ ۱۲ ولت DC یا بالاتر را از یک یا چند باتری سرب اسید یا نمونه های دیگر و برق متناوب مورد استفاده در دستگاه های الکتریکی و لوازم جانبی دریافت می کند. پرکاربرد است و در محدوده ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت قرار دارد. پنل های خورشیدی دارای توان خروجی DC هستند که برای تبدیل این برق به برق AC از اینورتر استفاده می شود. اینورترهای خورشیدی و مکانیکی به طور گسترده در روشنایی، شارژ لپ تاپ، پمپ آب و غیره استفاده می شوند.

image 1664008853 942x1024 - 7 نوع پرکاربرد اینورتر خانگی و صنعتی
  • اینورتر صنعتی

اینورترهای صنعتی همان اینورتر خودرو یا خودرو هستند با این تفاوت که کیفیت و قدرت بالاتری نسبت به اینورتر خودرو دارند و می توان از آنها برای کارهای سنگین تری مانند جوشکاری و حفاری و … استفاده کرد.

  • اینورتر با شارژر یا اینورتر خورشیدی

در منظومه شمسی به ترکیب اینورتر و شارژر کنترلی اینورتر خورشیدی می گویند و این دستگاه ها را می توان به برق و ژنراتور شهری متصل کرد. هنگام استفاده از Solarter برای راه اندازی سیستم، باید پنل خورشیدی و باتری را به آن متصل کنید. در مناطقی که به برق شهری دسترسی دارند و در هنگام قطع برق تمایل به استفاده از سیستم های خورشیدی دارند، اینورترهای خورشیدی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند زیرا توانایی اتصال برق شهری را به خود دارند.

به نوعی از اینورتر که می تواند باتری را نیز شارژ کند، شارژر اینورتر می گویند و تفاوت آن با اینورتر خورشیدی این است که داخل آن یک شارژ کنترلر دارد و می توان آن را به برق شهری وصل کرد.

image 1664008856 - 7 نوع پرکاربرد اینورتر خانگی و صنعتی
  • اینورتر به شبکه متصل است

اینورتر متصل به شبکه نوعی اینورتر است که نیازی به باتری ندارد و مستقیماً به پنل خورشیدی متصل می شود. این مدل اینورتر برق تولید شده توسط پنل های خورشیدی را به برق شهر منتقل می کند. راندمان این اینورتر حدود ۹۴ تا ۹۶ درصد است، یعنی اگر ۱۰۰ وات برق به آن وارد شود، ۹۴ تا ۹۶ وات خروجی می دهد و مابقی هدر می رود. در جایی که برق شهری وجود دارد و در شب خروجی ندارد باید از یک اینورتر متصل به شبکه استفاده شود. اینورترهای متصل به شبکه معمولا قیمت بالایی دارند.

  • اینورتر خارج از شبکه

اینورتر مستقل از شبکه است و با باتری کار می کند و برق ذخیره شده در باتری را به برق شهری ۲۲۰ ولت تبدیل می کند. این اینورترها دارای مصرف برق بالا و همچنین عمر مفید و طولانی مدت هستند. اینورترهای بدون شبکه کاربردهای زیادی در صنعت دارند و مانند مبدل کار می کنند و جریان DC را به AC تبدیل می کنند.

  • کنترل از راه دور یا اینورتر فرکانس

اینورتر یا درایو وسیله ای است که جریان DC را به جریان AC تبدیل می کند و برای کنترل دور موتور استفاده می شود. در موتور الکتریکی، اینورتر نقش محافظت کامل و راه اندازی ایمن را بدون آسیب رساندن به موتور الکتریکی ایفا می کند. در واقع اینورتر یا درایو این امکان را به کاربر می دهد که با تغییر فرکانس موتور الکتریکی از صفر به صد و بالعکس، موتور الکتریکی را به طور کامل کنترل کند.

استفاده از اینورتر باعث کاهش مصرف برق و انرژی و افزایش طول عمر موتور الکتریکی می شود. مزیت استفاده از اینورتر شروع نرم موتور الکتریکی، روشن و خاموش کردن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق، محافظت از موتور در برابر اضافه ولتاژ، کنترل و کاهش جریان ورودی موتور الکتریکی در آن زمان است. از شروع

image 1664008858 - 7 نوع پرکاربرد اینورتر خانگی و صنعتی

گروه کالاصنعتی عرضه کننده انواع برندهای اینورتر در ایران می باشد. برای سفارش اینورتر با کارشناس فروش تماس بگیرید. لیست قیمت اینورتر و کاتالوگ اینورتر را در سایت کالاسناتی دنبال کنید.

به وب سایت نویسنده مراجعه کنید