۵ منطقه رنگارنگ در دنیای دیشهر


در این فایل شما را با پنج مورد از رنگارنگ ترین مناطق جهان آشنا می کنیم.

5 منطقه رنگارنگ جهان

مناظر رنگارنگ معمولا ما را خوشحال می کنند، اما شاید وقتی برای اولین بار عکس های آنها را می بینید، باور نکنید که این مکان واقعی است.

۱- دریاچه ناترون، تانزانیا

دریاچه ناترون که در شمال تانزانیا قرار دارد، جدای از زیبایی که دارد، اتفاقاتی نیز وجود دارد که ذهن همه را پریشان می کند. همه می گویند در دریاچه ناترون رازی وجود دارد که خفاش ها، فلامینگوها و حتی گاومیش های بزرگ را شکار می کند. می گویند ناترون دریاچه ای است که حیوانات در آن سنگ می شوند! دانشمندان می گویند که این دریاچه با یک بستر قلیایی پوشیده شده است. پس از تبخیر آب در ناترون، دریاچه حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی طبیعی مانند کربنات سدیم و جوش شیرین است. از این رو به دلیل شوری منطقه و نمک باقیمانده، تمامی اجسام بی جان از جمله حیوانات مرده به مجسمه هایی شبیه مجسمه های سنگی تبدیل شده اند.

۲- دره شیبازاکورا ژاپن

شیبازاکورا یا خزه صورتی نام گل زیبایی است که دارای گل های صورتی، قرمز و سفید بسیار روشن است. جشنواره فوجی شیبازاکورا که در حدود سه کیلومتری دریاچه موتوسوکو برگزار می شود، بازدیدکنندگان زیادی را به مدت شش هفته به خود جذب می کند. میدان وسیع پر از گل های صورتی با منظره ای از کوه فوجی در پس زمینه نشانه این جشنواره است. بازدیدکنندگان در این مکان جمع می شوند تا بیش از ۸۰۰۰۰۰ شاخه گل در پنج رنگ مختلف را تماشا و تحسین کنند.

۳- دریاچه راتبا، سنگال

با دیدن این دریاچه صورتی به چشمان خود شک خواهید کرد. دلیل رنگ صورتی، باکتری هایی است که در آب رشد می کنند. این رنگ عمدتا در فصل خشک (از نوامبر تا ژوئن) قابل مشاهده است، در حالی که رنگ صورتی در فصل بارانی (ژوئیه تا اکتبر) محو می شود. شوری این دریاچه در برخی نقاط به ۴۰ درصد می رسد.

۴- دیواره مرجانی بزرگ استرالیا

این مکان با ۴۰۰ گونه مرجان، ۵۰۰ گونه جلبک دریایی و ۱۵۰۰ گونه ماهی یکی از رنگارنگ ترین مکان های زیر آب در جهان است. دیواره مرجانی بزرگ استرالیا یکی از بزرگترین عجایب طبیعی و بزرگترین صخره مرجانی در جهان است. هزاران سال است که این دنیای زیبای زیر آب با رنگ های روشن پناهگاهی برای موجودات شگفت انگیز اعماق دریا بوده است، اما افزایش غیرعادی و سریع دمای زمین این اکوسیستم وسیع را در معرض خطر قرار داده است.

۵- مزارع بنفشه فرانسوی

میدان ارغوانی تا آنجا که چشم کار می کند، در جنوب فرانسه قرار دارد و یکی از زیباترین مناطق جهان است. مزارع زیبای استوکودوس بنفش در فرانسه با رنگ ارغوانی جذاب و آرامش بخش زیبایی خاصی به این فلات بخشیده است.