۴۰۰۰ زنبوردار فعال در اردبیل شناسنامه زنبورداری دارند


کارشناس مسئول زنبورداری جهاد کشاورزی اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از چهار هزار زنبوردار فعال منطقه دارای شناسه زنبورداری هستند.

عشق

دهقان باقری با بیان اینکه تمامی خدمات و امور مربوط به زنبورداری در استان اردبیل از این پس به صورت الکترونیکی و سیستمی ارائه می شود، گفت: بیش از ۹۰ درصد از چهار هزار زنبوردار فعال استان دارای شناسه زنبورداری هستند.

وی بیان کرد: آمار فعالیت های زنبورداری در منطقه اردبیل از طریق سامانه طراحی شده اجرا می شود و تمامی درخواست ها و مکاتبات زنبورداران با جهاد کشاورزی از طریق این سامانه پیگیری می شود.

کارشناسان زنبورداری سازمان جهاد کشاورزی منطقه اردبیل از توزیع یک هزار و ۷۰۰ تن شکر یارانه ای بین زنبورداران منطقه طی یک سال گذشته خبر دادند و افزودند: طی یک سال گذشته چهار کلاس تخصصی و بیش از ۵۰ کلاس تهیه و آموزش زنبورعسل برگزار شد. در استان اردبیل برگزار شد.

وی همچنین زنبورداری را یکی از مهمترین حوزه های اشتغال زایی در حوزه کشاورزی استان اردبیل دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ۶۵۰۰ نفر در این استان به زنبورداری مشغول هستند که از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر بیمه تامین اجتماعی هستند. مابقی افراد را می توان از طریق صندوق های بیمه روستایی و عشایری بیمه کرد.