4 قدم برای جلوگیری از پرخوری


آیا سعی می کنید پرخوری را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید پرخوری را متوقف کرده و راحتی بیشتری را در اطراف غذا تجربه کنید.

خوردن بیش از حد شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 of از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما در حال تلاش برای پرهیز از پرخوری هستند وقتی که برای اولین بار به جامعه کمونیو متد تغذیه آگاهانه ما ملحق شدند. اغلب اوقات آنها با سردرگمی ، ناامیدی و ناتوانی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و نمی خواهیم هیچ یک از اعضای جامعه ما چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید پرخوری چیست و چگونه آن را متوقف کنید.

چگونه پرخوری را متوقف کنیم

هنگامی که متوجه شدید چرا بیش از حد غذا می خورید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و ایجاد تعادل بیشتر با غذای خود استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و سیری گوش دهید

علائم گرسنگی و سیری ما در طول روز و هر روز با ما ارتباط برقرار می کند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون ها ، همراه با مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما ، به ما می گویند چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. وقتی این پیشنهادات را می شنویم ، می توانیم از بحران های گرسنگی شدید و سیری شدید جلوگیری کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، درست است؟

خوب ، موقعیتهای مختلفی وجود دارد که می توانیم به آنها برسیم و به ما اجازه نمی دهد این پیشنهادات را به آسانی که تصور می شود بشنویم. شاید شما در رژیم غذایی هستید که می گوید ما می توانیم صحبت سه بار در روز غذا بخورید یا شاید شما به طور متناوب روزه می گیرید و با وجود احساس گرسنگی در صبح ، خود را مجبور می کنید تا بعد از ظهر منتظر بمانید. شما حتی ممکن است احساس گرسنگی کنید ، اما در مورد حجم کار خود نیز استرس داشته باشید و بنابراین برای پیشرفت در تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید.

آیا به نظر شما یکی از این سناریوها آشنا است؟

وقتی این کار را می کنیم ، اغلب خود را به احساس گرسنگی شدید می رسانیم. در نهایت ، ما به نقطه پوسیدگی “دفن شده” رسیدیم و در نهایت ، چیزی برای خوردن پیدا کردیم. چون ما هستیم بنابراین گرسنه باشید و اجازه دهید علائم گرسنگی ما از کنترل خارج شود ، غذا خوردن فراتر از سیری بسیار آسان تر است.

اغلب اینگونه است که یک قسمت پرخوری شروع می شود.

هنگامی که ما به طور مرتب علائم گرسنگی و سیری را می شنویم ، می توانیم اندازه وعده های غذایی مناسب خود را بخوریم ، که از عود مجدد یا تغذیه کم در طول زمان جلوگیری می کند.

2. عاقلانه غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما در جهان تفاوت ایجاد می کند.

غذا خوردن با دقت یک تمرین است که به شما امکان می دهد در عادات غذایی خود هدفمندتر باشید ، در حالی که رابطه سالم با غذا را حفظ می کنید.

وقتی عاقلانه غذا می خوریم ، حاضر ، آگاه و مشغول فرآیند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی احمقانه غذا می خوریم ، در فرآیند غذا خوردن گیج ، بیهوش و بدون مشارکت هستیم.

خوردن بی فکر گاهی اوقات با پرخوری همراه است. تحقیقات نشان داده است که در غیاب هوشیاری ، احتمال اختلال در عادات و رفتارهای غذایی بیشتر است.

برای شروع غذای آگاهانه که به شما کمک می کند پرخوری را متوقف کنید ، با حذف هر گونه نگرانی هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون هنگام تلفن ، یا حتی وسط کتاب خواندن ، فقط بخورید این باعث افزایش آگاهی شما می شود و حتی شنیدن علائم گرسنگی و سیری را آسان می کند (همانطور که در بالا بحث کردیم).

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا تا به حال در مورد رعایت اخلاق در غذا چیزی شنیده اید؟

اگرچه این عنوان ممکن است برای شما جدید باشد ، اما من احساس می کنم که می توانید مفهوم آن را درک کنید.

اختصاص اخلاق به غذا ، فرآیند ارزیابی خوب یا بد غذا ، درست یا غلط است. کسانی که به غذا اخلاق می دهند اغلب بر این باورند که وقتی غذاهای “خوب” می خورند ، بنابراین خوب هستند. از سوی دیگر ، هنگامی که آنها غذاهایی می خورند که آنها را “بد” می دانند ، بد هستند و باید احساس شرم کنند.

آشنا به نظر می رسد؟ یه حسی داشتم

وقتی وارد چرخه تنظیم اخلاق برای غذا می شویم ، رایج ترین مرحله بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل ما این است که ما همیشه و منظورم همیشه این است که به غذاهایی که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم ، دست پیدا کنیم. و چون روحیه در خطر است ، می توانیم کنترل خود را از دست بدهیم.

اقلام غذایی که ما آنها را بد می دانیم بسیار جذاب تر به نظر می رسند – درست مانند یک کودک کوچک که به او گفته شده نمی تواند روی میز شیرینی داشته باشد! طبیعت طبیعی انسان.

بنابراین وقتی در نهایت آن غذاهای “بد” و شرم آور را می خوریم ، به احتمال زیاد یک قسمت پرخوری را تجربه می کنیم و خیلی دور از پیشنهادات سیری خود غذا می خوریم. ما آنقدر غذا می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا کاملاً بی فکر است ، سپس بعد از این واقعیت احساس استرس ، شرمندگی ، گناه و ناراحتی می کنیم.

جواب؟ دیگر هرگز غذاهای “بد” را نگویید و به غذاهای “خوب” بازگردید صحبتبا این چرخه مزاحمت و محدودیت است.

با حذف اخلاق از عکاسی ، دیگر غذای خوب ، غذای بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما می توانیم آنچه را که می خواهیم ، در زمانی که می خواهیم ، به روشی آرام ، سرد و جمع آوری شده انتخاب کنیم.

4- رژیم متعادل را تمرین کنید

تا کنون به شما توصیه کرده ام که از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین توصیه کرده ام که به سادگی به گرسنگی و سیری شخصی خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و روحیه را از غذا حذف کنید.

ممکن است با خود فکر کنید ، “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم به اهدافم برای سلامتی و رفاه دست یابم اگر همه چیز را در هر زمان بخورم؟” ، در اینجا تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Stripped Nutrition ، ما تغذیه متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت در غذا خوردن تعریف می کنیم. جایی که غذا خوب یا بد نیست ، بلکه فقط مغذی ، لذت بخش یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد تا آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، در صورت تمایل ، از ایجاد یک چرخه پر سر و صدا و محدود کننده در نتیجه محرومیت یا احساس گناه جلوگیری می کند.

شما می توانید برای سلامتی جسمی خود ، در کنار هم برای لذت غذا بخورید. این یک الگوی غذایی ثابت و سازگار ایجاد می کند که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

برای جلوگیری از پرخوری چه باید کرد

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آنها لذت می برید. این به شما امکان می دهد علائم گرسنگی و سیری خود را بشنوید و همچنین از چرخه رژیم غذایی خارج شوید. شما حتی احساس قدردانی و شفقت قوی برای خود و بدن خود ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد یاد می دهیم چگونه در روش تغذیه ذهن خود انجام دهند. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را دنبال می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه یک رابطه جدید ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا روش و چگونگی تعادل بیشتر در انتخاب غذای خود را بیاموزید ، به طوری که از وسواس غذایی و رژیم غذایی رها شده اید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *