۳۵۰ میلیون بیمار مبتلا به آرتریت در جهان – شما آنلاین هستید


350 میلیون بیمار آرتریت در جهان
350 میلیون بیمار آرتریت در جهان

هر ساله در ۱۲ اکتبر، “روز جهانی آرتریت” برای افزایش آگاهی در مورد این بیماری جشن گرفته می شود. بر اساس گزارش ها، حدود ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان از آرتریت (التهاب مفاصل) رنج می برند و در ایالات متحده از هر چهار نفر یک نفر به این بیماری مبتلا است. هدف […]

هر ساله در ۱۲ اکتبر، “روز جهانی آرتریت” برای افزایش آگاهی در مورد این بیماری جشن گرفته می شود.
بر اساس گزارش ها، حدود ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان از آرتریت (التهاب مفاصل) رنج می برند و در ایالات متحده از هر چهار نفر یک نفر به این بیماری مبتلا است.
هدف از بزرگداشت روز جهانی آرتروز افزایش آگاهی در مورد انواع، علل و عوارض این بیماری و اقداماتی است که می توان برای پیشگیری از آن انجام داد.
اگرچه آرتریت یک بیماری شایع است، اما بیشتر مردم هنوز اطلاعات کافی در مورد این بیماری ندارند و به اشتباه آن را با یک بیماری (آرتروز) مرتبط می دانند که فقط افراد مسن را تحت تاثیر قرار می دهد. آرتریت در واقع یک وضعیت غیر التهابی مفاصل است که در آن غضروف مفصل به دلیل آسیب، پیری و کشش یا پارگی طولانی مدت از بین می رود.
در روز جهانی آرتریت، تصورات نادرست و غیرکارشناسی از این بیماری به چالش کشیده می‌شود و مردم به درستی در مورد بیماری‌های مذکور آموزش داده می‌شوند، زیرا آموزش و آگاهی صحیح به معنای پیشگیری یا درمان بهتر و موثرتر است.
شعار امسال روز جهانی آرتروز “راه حل در دستان شماست؛ اقدام کنید” تعیین شده است و هدف آن کمک به مردم برای درک مسئولیت افزایش آگاهی خود از این بیماری و انجام اقدامات پیشگیرانه است، زیرا با داشتن حق با آگاهی از انواع آرتروز و اقدامات پیشگیرانه این بیماری می توان از درد و ناراحتی ناشی از آن جلوگیری کرد و آن را برطرف می کند آرتروز چیست؟
به آرتریت التهاب مفاصل نیز گفته می شود. آرتریت یک بیماری پیشرونده دژنراتیو غضروف مفاصل است و انواع مختلفی دارد که همگی باعث درد، تورم و سفتی مفاصل و بافت همبند اطراف مفاصل می شوند. علائم این بیماری شامل سفتی مفاصل، تورم، درد و کاهش حرکت است.
کارشناسان می گویند: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نوع آرتریت شناخته شده است که شایع ترین انواع آن آرتروز، آرتریت روماتوئید و نقرس است. در واقع، هر نوع التهاب مفصلی نوعی آرتریت در نظر گرفته می شود.
علاوه بر این، به گفته متخصصان، ورزش منظم، خوردن غذای سالم، کنترل سطح قند خون و ترک سیگار از جمله اقدامات پیشگیری از این بیماری است.
موسسه بین المللی آرتریت و روماتیسم (ARI) پس از درک اهمیت آموزش مردم در مورد این بیماری، روز جهانی آرتریت را تعیین کرد. این روز جهانی برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ جشن گرفته شد.
به گفته byjusexamprep، آرتریت بر کیفیت زندگی بیمار تأثیر می گذارد و گاهی اوقات افراد مبتلا به دلیل سفتی مفاصل قادر به حرکت و انجام فعالیت های مهم روزانه خود نیستند.