۳ مدال طلا، نقره و برنز تکواندوکاران ایران/ حذف ۶ نماینده ایران – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، مسابقات آزاد قهرمانی تکواندو کره جنوبی که از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور ۳۹۳ تکواندوکار از ۳۶ کشور در سالن هوبان شهر “چانچئون” آغاز شده بود، امروز پنجشنبه در رشته کیورگی به پایان رسید.

در روز دوم مسابقات در اوزان ۶۳-، ۶۸-، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم برگزار شد و سهم ۹ نماینده ایران در این ماده مدال طلای امیرمحمد بخشی در وزن ۷۴- کیلوگرم بود. و مدال نقره علی احمدی در وزن ۸۷ کیلوگرم. و مدال نقره وزن ۷۴- کیلوگرم میرهاشم حسینی بود.

در وزن ۶۳- کیلوگرم، متین رضایی در دور اول ۲ بر ۱ نماینده تاجیکستان را شکست داد و سپس در دور اول ۲ بر ۱ (۱۲ بر ۹ رضایی در دور اول -۵ اخطار برای رضایی در دور دوم و ۵ – ۸) نتیجه را به یون از کره جنوبی داد. در همین وزن محمدصادق دهقانی با برتری ۲ بر صفر مقابل “سوروکا” ژاپن کار خود را آغاز کرد و در مرحله یک شانزدهم با نتیجه ۲ بر یک (دور اول ۱۲ بر صفر دهقانی، دور دوم دهقانی ۱۴ بر ۷) به برتری رسید. ال دم -از پایین عبور کنید. از عربستان پیشی گرفت و به مرحله یک چهارم نهایی رسید. دهقانی در این مرحله در ۲ راند مقابل چوی از کره جنوبی شکست خورد و از کسب مدال بازماند.

در این وزن فرزان عاشورزاده دیگر نماینده ایران در دور اول ۲ بر صفر (۱۰ بر ۵ عاشورزاده، ۷ بر ۵ دور دوم) “لی مین یئونگ” از کره جنوبی را شکست داد. عاشورزاده نماینده تیم تکواندو ایران با شکست در هر دو دور مقابل “یانگ” از چین در مرحله یک چهارم نهایی از دور مسابقات حذف شد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم تیم ایران دو نماینده دارد. محمدمهدی عمادی در اولین دیدار مقابل “هون” کره جنوبی با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. دانیال باقری دیگر نماینده این وزن پس از استراحت بود که در دور یک شانزدهم در ۲ راند متوالی مقابل “شوماخماتوف” از تاجیکستان به برتری رسید و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل “لی” از کره جنوبی با نتیجه ۲ بر ۱ (۵ اخطاره) بدری شکست خورد. دور اول، در دور دوم ۱۱ بر ۱ پیروز شد و در دور سوم نماینده کره را برد) و حذف شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم دو مدال طلا و برنز توسط امیرمحمد بخشی و میرهاشم حسینی به دست آمد. میرهاشم حسینی در مرحله یک شانزدهم با نتیجه ۲ بر یک از سد “ژانگ” کره جنوبی گذشت (ژانگ در دور اول پیروز شد، حسینی در دور دوم ۹ بر صفر برد – حسینی در دور سوم پیروز شد) و سپس به مصاف “بایو” از کشور میزبان رفت. با همین نتیجه (کره ۶ بر ۱۱ در دور اول حسینی ۹ بر ۱۱ حسینی در دور سوم پیروز شد) پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله ۲ بر صفر شکست خورد و با نتیجه (در هر ۲ راند ۵ بار حسینی اخطار گرفت) مقابل «کیم» دیگر تکواندوکار کره‌ای به مدال برنز دست یافت.

امیرمحمد بخشی در همین وزن و در دور یک شانزدهم ۲ بر صفر زنون از لبنان را شکست داد (۸ بر ۲ برنده دور اول دور دوم) و سپس در ۲ راند کیم از کره جنوبی را شکست داد. و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله در دو راند متوالی (۵ بر ۲ و ۱۱ بر ۳) “سوجین” از چین را شکست داد و راهی فینال شد. بخشی از مدال طلا در دو راند “کیم” دیگر از کره جنوبی را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۷- کیلوگرم، علی احمدی نماینده واجد شرایط ایران در اولین دیدار (احمدی با نتایج ۳ بر صفر و ۹ بر یک پیروز شد) از فیلیپین با نتیجه ۲ بر صفر کانتوس را شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با همین نتیجه (احمدی در دور اول و احمدی در دور دوم ۱۱ بر ۴ پیروز شدند) “مبروک” از عربستان را شکست داد و سپس با پیروزی ۲ بر یک مقابل “کیم” از کره جنوبی (۷) -۳ کره جنوبی، ۲ بریک و ۱۰ بر ۵ احمدی) راهی فینال شد. احمدی در فینال به مصاف دیگر تکواندوکار میزبان «پارک» رفت و در دیداری نزدیک با نتیجه ۲-۱ (کره جنوبی در دور اول پیروز شد-احمدی در دور دوم پیروز شد، کره جنوبی در دور سوم ۱۰-۶ پیروز شد) بازی را واگذار کرد. او یک مدال نقره گرانبها دریافت کرد.

تیم ملی ایران در این مسابقات یک طلا، دو نقره و ۶ برنز کسب کرد. برای تیم ملی ایران امیرمحمد بخشی (طلا)، مهدی حاجی موسایی و علی احمدی (نقره)، میرهاشم حسینی، علی نجفی، مهران برخورداری، علی اشکوریان و علیرضا نادعلیان (برنز) در مسابقات آزاد کره جنوبی قهرمان شدند.

پیام به پایان رسید