۳ آزادکار ایرانی به فینال مسابقات قهرمانی جوانان آسیا راه یافتند – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، مسابقات ۷ وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا از صبح امروز در بیشکک قرقیزستان در حال برگزاری است.

در پایان رقابت های مقدماتی امیرمحمد نوازی در وزن ۴۵ کیلوگرم، غلامرضا اسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم، عرفان علیزاده در وزن ۹۲ کیلوگرم، محمدرضا لطفی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم و سجاد پیردایه در وزن ۶۰ کیلوگرم به فینال مسابقات راه یافتند. فینال مرحله نهایی.شدن.

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر مقابل مونکتوگز آمگلان از مغولستان به برتری رسید. وی در دور دوم و نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی از سد بردی آشیرقلیف از تاجیکستان گذشت و به فینال راه یافت. نوازی ظهر امروز برای کسب مدال طلا به مصاف نینگاپا گناور از هند می رود.

در وزن ۴۸ کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور ۷ کشتی گیر برگزار شد، امیررضا تیموری زاد در گروه ۴ نفره قرار گرفت. وی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب لئو آکاگی از ژاپن شد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل منخدال دارخانبت از مغولستان با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد و در دور سوم مقابل شوبهام آچاپاله از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم غلامرضا اسدی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ عبدیکلیکوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۹ عباس بیک کوبیلوف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. اسدی در فینال به مصاف نوردانات آیتانوف از قزاقستان می رود.

در وزن ۵۵ کیلوگرم ابوالفضل شمسی پور در دور نخست با نتیجه ۱۳ بر صفر مقابل جونگ پیل یونگ از کره جنوبی به برتری رسید. وی در دور دوم مقابل اودسوران باتخو از مغولستان با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد و با شکست کشتی گیر مغولستانی در نیمه نهایی، شمسی پور از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم سجاد پیردایه در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر محبوب علم از بنگلادش را شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب جواهر چولیبوف از ازبکستان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر. در فینال پیردایه به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف سورابه هند خواهد رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک مقابل شیرزاد پویونوف از ازبکستان پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر حاج علی اف از ترکمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. علیزاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ از سد ساحل جاگلان از هند گذشت و راهی فینال شد. حریف ملی پوش ما در فینال کمیل کوراگلیف از قزاقستان بود.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم محمدرضا لطفی در دور نخست ۱۰ بر صفر رنتساندارجا منخاتار از مغولستان را شکست داد. وی در دور دوم و نیمه نهایی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر خیکماتولو کوربانوف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. لطفی در این دیدار با پارتیک داشموک از هند کشتی می گیرد.

پیام به پایان رسید