۲۴ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدرسه می روند


در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۴ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی استان اردبیل به کلاس های درس رفتند.

کلاس مدرسه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم جشن شکوفه ها که در دبستان حافظ اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: تمامی تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس با ثبت نام، توزیع کتب درسی و ساماندهی معلمان اندیشیده شده است. از شنبه دوم در مهرماه شاهد شروع کلاس ها در فضای آموزش پس از ۳۰ ماه از روزهای کرونا خواهیم بود.

کلام الله صفری بیان کرد: در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۶۰ هزار دانش آموز برای آغاز سال تحصیلی جدید در ۲ هزار و ۵۵۰ مدرسه با کمک ۱۸ هزار و ۵۰۰ معلم به مدرسه می روند.

وی گفت: بر اساس سند تحول آموزش و پرورش تلاش می کنیم دانش آموزانی متفکر و آگاه تربیت کنیم و در این زمینه سعی داریم به توسعه و تجهیز مدارس بستری کمک کرده و خانواده ها را در تعلیم و تربیت نسل آینده همراهی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: تلاش می کنیم در سال تحصیلی جدید که آموزش ها انجام می شود بخشی از انحطاط های تحصیلی، تحصیلی و اخلاقی را که به دلیل شیوع ویروس کرونا در نظام آموزشی رخ داده است، برطرف کنیم. به صورت حضوری و شاهد تحول آموزش و پرورش از نظر کمی و کیفی خواهیم بود.

صفری به تعریف نقشه راه برای ایجاد تحول در تمامی موسسات آموزشی اشاره می کند و بیان می کند: بیشترین تاکید ما بر آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان در سنین ابتدایی است که امروز با مشارکت ۲۴ هزار دانش آموز کلاس اولی سعی در آغاز آن داریم. سال تحصیلی یک روز زودتر برگزار شود