۲۰۰ نفر از آموزش صنایع دستی در اردبیل بهره مند شدند


معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در سه ماهه نخست امسال ۲۰۰ نفر از علاقه مندان از آموزش صنایع دستی در استان اردبیل بهره مند شدند.

صنایع دستی نقاشی

توحید دلاور قوام صبح امروز یکم تیرماه ۱۴۰۱ گفت: یکی از مهمترین گام ها در جهت رونق تولید صنایع دستی ارائه آموزش در زمینه های مختلف است که در سه ماهه اول سال جاری آموزش های کوتاه مدت عمومی و تخصصی انجام شد. برای ۲۰۰ نفر به صورت مجازی و حضوری ارائه می شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منطقه اردبیل با اشاره به ارائه آموزش در سایر ادارات گفت: تربیت کارگران صنایع دستی در روستاها از دیگر فعالیت های آموزشی این اداره کل است. ۴۱ نفر از فعالان این حوزه از آموزش های مورد نیاز بهره مند می شوند.»

وی از توسعه کارگاه های گروهی و انفرادی صنایع دستی خبر داد و افزود: در توسعه کارگاه های گروهی و تولید و تمدید پروانه تولید کارگاهی و جواز تاسیس، شاهدان در پنج کارگاه و همچنین در توسعه کارگاه های انفرادی صنایع دستی اقدام کرده اند. و تولید و تمدید پروانه های تولید انفرادی به ۹۱۸ قلم افزایش یافته است.

دلاور قوام ادامه داد: صدور و تمدید ۳۸ شناسنامه صنایع دستی نیز در سه ماهه نخست امسال انجام شده است و همچنان در تلاش هستیم تا تا پایان شاهد رونق فعالیت های حوزه صنایع دستی در سطح استان باشیم. امسال.”