۱۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارد


معاون امور عمومی استاندار اردبیل با بیان اینکه هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد، گفت: ۵۶۰ پروژه ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار و ۵۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ۸۳۰ پروژه دیگر نیاز است.

1390 پروژه نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارد

میر کمال الدین میرجعفریان در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: استان اردبیل استعداد بالایی در توسعه حمل و نقل، گردشگری و بار دارد و زیرساخت های مناسبی در این زمینه مهیا شده است و اگر به این مسائل توجه شود، شاهد خواهیم بود. تحقق هدف مورد نظر در این زمینه.

معاون امور عمومی استاندار اردبیل افزود: اجرای پروژه هایی از جمله راه آهن، بزرگراه، راه فرعی، راه شریانی و روستایی یکی از انتظاراتی است که با تلاش های صورت گرفته سعی در تحقق آن داریم و راه آهن اردبیل با تحقق این امر محقق شده است. تامین منابع سفر رئیس جمهور که امیدواریم هر چه زودتر به اتمام برسانیم.

میرجعفریان گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه های استانی ۶۳ درصد است و در صورت اولویت بندی در قالب برنامه با احتساب محدودیت منابع برای هفته دولت ۴ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی و زیربنایی در نظر گرفته می شود. در هفته دولت استفاده می شود.

وی راه آهن اردبیل – میانه را از پروژه های اولویت دار استان برشمرد و افزود: اجرای پروژه راه آهن اردبیل – میانه مطلوب است و برای تکمیل آن ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

معاون امور عمومی استاندار اردبیل با بیان اینکه منابع لازم برای این پروژه ریلی از نقاط مختلف تامین می شود، تاکید کرد: زمان افتتاح این پروژه قابل پیش بینی نیست چرا که هنوز موارد حیاتی و اصلی پروژه مانند تونل ها و لایه ها مشخص نشده است. تکمیل شده و عملیات تکمیل همچنان ادامه دارد و حدود ۲ هزار متر تونل باقی مانده است.

سامبونگ میرجعفریان: مدیرعامل راه آهن سراسری نیز تصمیم دارد با تامین سه هزار تن ریل به این پروژه کمک کند ضمن اینکه از جاهای دیگر نیز به دنبال منابع لازم و کافی برای این پروژه هستیم.

وی بیان کرد: برای این پروژه ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان منطقه همچنان به تامین منابع مالی به موقع پروژه راه آهن اردبیل – میانه ادامه می دهند تا این پروژه به درخواست مردم منطقه اردبیل اجرایی شود.

معاون امور عمومی استاندار اردبیل در بخشی دیگر از این جلسه با بیان اینکه یک هزار و ۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد، گفت: اعتبار مورد نیاز برای ۵۶۰ پروژه از محل اعتبارات استانی و ۸۳۰ پروژه نیز از محل اعتبارات استان تامین می شود. صندوق های ملی

میرجعفریان درباره پیشرفت فیزیکی این پروژه ها نیز اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی پروژه های نیمه تمام منطقه ای ۵۳ درصد و پروژه های نیمه تمام ملی ۷۸ درصد و در مجموع ۶۳ درصد است.

کارگاه پروژه های عمرانی

۱۳۹۰ پروژه نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارد