۱۲۰ هزار اردبیلی در صنایع دستی فعال هستند


معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ۱۲۰ هزار صنعتگر اردبیلی در ۶۲ رشته مختلف صنایع دستی در اردبیل فعالیت می کنند.

کار دستی

توحید دلاورقوام که در رویداد داوری بین المللی مهر اصالت شورای جهانی صنایع دستی موفق به دریافت مهر اصالت شد در دیدار با صنعتگران استان اردبیل گفت: استان اردبیل دارای هنرها و صنایع دستی فراوان و زیبایی است که در سراسر جهان پراکنده شده است. .
وی با نشان دادن اینکه هنرمندان منطقه با برنده شدن سه نشان اصالت در رویداد داوری بین المللی، مهر اصالت شورای جهانی صنایع دستی، خوش درخشیدند، توضیح داد: در برنامه داوری مهر اصالت جهانی صنایع دستی. این مراسم که در شهر بخارا واقع در کشور ازبکستان برگزار شد صنعتگر اردبیلی از درخشش فوق العاده ای برخوردار است و سه مهر اصالت بین المللی دریافت کرد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در این رویداد مرتضی جاستی در رشته قالی بافی ورنی، احمد عطایی در زمینه زیور آلات سنتی و مهدی نامور در حوزه مجموعه لوازم سفره حضور داشتند. اندازه دریافت مهر بین المللی اصالت شد
دلاورقوام افزود: از ۱۲ استان منتخب برای شرکت در این برنامه، ۳۸ اثر مهر اصالت را دریافت کردند و از ۳۸ اثر، سه اثر متعلق به صنعتگران استان اردبیل بود.
وی برنامه ارزیابی بین المللی مهر اصالت شورای جهانی صنایع دستی را یکی از مهم ترین و معتبرترین رویدادهای بین المللی در این حوزه دانست و تصریح کرد: این رویداد هر ۲ سال یکبار برگزار می شود و آثار ارائه شده بر اساس شاخص هایی مانند اصالت، کیفیت، خلاقیت است. و قابلیت در بازار ارزیابی و معرفی شد.