یک کپسول ساده روغن ماهی می تواند از شما در برابر بیماری محافظت کند

آیا واقعاً یک کپسول ساده می تواند قدرت تقویت مغز، محافظت از شما در برابر بیماری قلبی و تسکین افسردگی را داشته باشد؟

مطالعات نشان می‌دهند که یک کپسول روغن ماهی امگا ۳ می‌تواند همه این کارها را انجام دهد و خیلی بیشتر.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۸ توسط دانشگاه بیلور و دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که روغن ماهی التهاب را کاهش می دهد. دانشمندان ثابت کردند که التهاب کمتر منجر به سیستم ایمنی قوی تر می شود.

در واقع، پزشکان بیشتر، اگر نگوییم همه بیماری ها را به التهاب مزمن در بدن مرتبط می دانند، بنابراین کاهش آن مهم است. و بهترین راه برای انجام این کار دریافت اسیدهای چرب امگا ۳ است که بدن و مغز شما برای سالم ماندن نیاز دارند.

مشکل اینجاست مغز شما ۶۰% DHA (اسید چرب موجود در امگا ۳) است. متخصصان تغذیه موافقند، اگر رژیم غذایی مدرن آمریکایی از غذاهای فرآوری شده را مصرف کنید، احتمالاً کمبود DHA دارید.

صد سال پیش، اجداد ما امگا ۳ مورد نیاز خود را از رژیم غذایی خود دریافت می کردند، اما تغذیه مدرن “در حال فرار” باعث می شود ما به طور جدی در این اسیدهای چرب کمبود داشته باشیم.

بنابراین، هنگامی که به اندازه کافی دریافت نمی کنید، به معنای واقعی کلمه، مواد مغذی لازم برای عملکرد را به مغز خود نمی دهید. این شما را در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر، حمله قلبی و آرتریت روماتوئید قرار می دهد. اضافه کردن یک کپسول روغن ماهی امگا ۳ به رژیم روزانه خود بسیار ساده است و از بسیاری جهات به سلامتی شما کمک می کند.

متخصصان قلب آنها را به بیماران خود توصیه می کنند تا از حملات قلبی مکرر جلوگیری کنند. این کپسول ها پوست و موهای شما را عالی جلوه می دهند. بسیاری از افرادی که از داروهای سنتی آرتریت استفاده می کنند، پس از شروع مصرف مکمل با روغن ماهی، توانسته اند دوز مصرفی خود را کاهش دهند یا به طور کامل آن را از بین ببرند. آنها حتی می توانند خلق و خوی شما را تقویت کرده و افسردگی خفیف را برطرف کنند.

روغن ماهی به قلب شما کمک می کند زیرا مسیرها را شفاف نگه می دارد. به عبارت دیگر، رگ های شما مسدود نمی شوند. مجله کالج قلب و عروق آمریکا نشان داد اسیدهای چرب امگا ۳ از لخته شدن خون جلوگیری می کند و فشار خون را تنظیم یا کاهش می دهد.

اسیدهای چرب موجود در روغن ماهی حتی به کودکان کمک می کند تا نمرات بهتری در مدرسه کسب کنند. از آنجایی که امگا ۳ برای مغز در حال رشد بسیار حیاتی است و رژیم‌های غذایی مدرن فاقد آن هستند، مطالعاتی که این مکمل‌ها را به کودکان سنین مدرسه داده‌اند نشان می‌دهد که آنها بازه توجه طولانی‌تری دارند و بهتر می‌توانند اطلاعات را حفظ کنند. برخی از مطالعات می گویند که ADHD را تسکین می دهد.

پزشکان ۵۰۰ میلی گرم در روز یا ۸۰۰-۱۰۰۰ میلی گرم را در صورت داشتن سابقه بیماری قلبی توصیه می کنند.

اگر می‌خواهید درباره فواید کپسول روغن ماهی بیشتر بدانید، لطفاً از وب‌سایت من دیدن کنید، جایی که در آن بهترین مکمل‌ها را به شما می‌گویم و مکمل‌هایی را که شخصاً مصرف می‌کنم توصیه می‌کنم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر