یک رژیم غذایی برای کسانی که آرتریت روماتوئید دارند

این دارو به مبارزه با دردی که بیمار در مفاصل خود تجربه می کند کمک می کند.

یکی از انواع آرتریت که با تغییر در رژیم غذایی فعلی فرد درمان می شود، نقرس نام دارد. اگر فردی به خوردن چیزی که باعث آرتریت می شود ادامه دهد، باعث بدتر شدن وضعیت می شود. اگر به رژیم غذایی که پزشک به شما اختصاص داده است پایبند باشید، مطمئن باشید که احساس بهتری خواهید داشت و به مرور زمان از علائم فعلی خود خلاص می شوید. اگر می‌دانید که از آرتریت رنج می‌برید، باید فوراً با ارائه‌دهنده سلامت خود تماس بگیرید تا به شما اطلاع دهند که از چه نوع رژیم غذایی باید استفاده کنید.

شاید رژیمی را که پزشک به شما پیشنهاد می‌کند دوست نداشته باشید، اما مهم‌ترین چیزی که برای شما مهم است سلامتی شماست، بنابراین بهتر است دستورالعمل‌های رژیم غذایی مناسب را رعایت کنید تا بدنتان به درستی بهبود یابد. باید بدانید که غذاهای خاصی وجود دارند که می توانند باعث ایجاد دوره های درد در بدن شما شوند. پس از معاینه، پزشک شما باید بتواند به شما بگوید چه غذاهایی را برای دوری از خوردن نیاز دارید.

برخی از غذاهای واضح وجود دارند که به عنوان محرک درد آرتریت در نظر گرفته می شوند که باید از خوردن آنها دوری کنید. این غذاها عبارتند از:

? غذا/نوشیدنی های کافئین دار

? سبزیجات مشخص شده

? مواد افزودنی

? شکلات

? نمک

? گوشت قرمز

? برخی از محصولات لبنی

شما باید بتوانید به تنهایی متوجه شوید که آیا غذاهای خاصی باعث تشدید علائم آرتریت شما می شوند. فقط به هر چیزی که می خورید توجه داشته باشید و اگر بعد از خوردن آن دچار درد مفاصل شدید، باید مصرف آن را متوقف کنید و در ملاقات بعدی با پزشک خود به پزشک خود اطلاع دهید.

با این حال، درست مانند غذاهایی که می توانند علائم آرتریت را بدتر کنند، غذاهایی نیز وجود دارند که می توانند علائم را متوقف کنند و احساس بهتری در شما ایجاد کنند. با توجه به رژیم غذایی که پزشک شما توصیه می کند، به احتمال زیاد به شما گفته می شود که مقادیر متوسطی از غذاهای خاص را برای کمک به وضعیت خود مصرف کنید.

مطالعات اخیر نشان می دهد که با خوردن پرتقال، روغن های گیاهی و روغن ماهی می توان التهاب را کاهش داد. این روغن‌ها به مفاصل شما اجازه می‌دهند حساس‌تر شوند و هر گونه خستگی که ممکن است تجربه کنید نیز کاهش می‌یابد. برخی از پزشکان حتی یک رژیم غذایی سخت از میوه ها و سبزیجات ارگانیک را پیشنهاد می کنند.

ویتامین های موجود در ماهی مانند امگا ۳ و ویتامین D نیز وجود علائم ناشی از آرتریت را کاهش می دهند. مصرف کمتر سدیم و شکر توسط پزشک توصیه می شود و رژیم غذایی متعادل چیزی است که با رژیم قدیمی شما جایگزین می شود.

از مصرف انواع غذاهایی که کلسترول بالایی دارند و بسیار چرب هستند خودداری کنید. خوردن این غذاها بسیار آسان است و بسیار وسوسه انگیز است، اما باید به خاطر داشته باشید که سلامتی شما حرف اول را می زند! همچنین باید از نوشیدن هر گونه نوشیدنی الکلی خودداری کنید زیرا باعث بدتر شدن وضعیت آرتریت می شود.

از هر نوع غذایی که باعث افزایش وزن شما می شود باید به طور کلی اجتناب کنید زیرا آرتریت بدتر می شود. افزایش وزن تنها می تواند باعث بدتر شدن درد مفاصل شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر