یک تیروئید سالم می تواند کلید یک قلب سالم باشد


تصویر خبر: AHA News: تیروئید سالم می تواند کلید سلامت قلب باشد

پنجشنبه ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲ (اخبار انجمن قلب آمریکا)

فهرستی از ABC های سلامت قلب، از آریتمی تا کلاس های زومبا، تهیه کنید، و حتی ممکن است به گنجاندن T-thyroid فکر نکنید. اما غده کوچکی که هورمون های مهم ترشح می کند می تواند تاثیر زیادی بر سیستم قلبی عروقی داشته باشد.

دکتر آن کاپولا، متخصص غدد و پروفسور در کالج پزشکی پرلمن در فیلادلفیا، گفت: پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید می توانند عواقب جدی برای قلب داشته باشند. “شناخت و درمان هر دو مهم است.”

دکتر رابرت کوری، متخصص غدد و رئیس افتخاری دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا در شارلوتسویل، گفت: تغییرات ناشی از غده تیروئید غیرطبیعی می تواند ظریف باشد.

او گفت: «اختلالات تیروئیدی به شما سر می‌زند. “آنها به قدری به تدریج اتفاق می افتند که اغلب تا زمانی که به پزشک مراجعه نکنید، شناسایی نمی شوند. اما خطرات نادیده گرفتن آنها عمدتاً بیماری قلبی عروقی است.”

غده تیروئید که در قاعده گردن قرار دارد، هورمون هایی ترشح می کند که متابولیسم را تنظیم می کند و بر هر اندام از جمله قلب تأثیر می گذارد. هنگامی که بدن هورمون تیروئید بیش از حد تولید می کند، نتیجه پرکاری تیروئید است که می تواند منجر به ضربان قلب نامنظم شود که می تواند منجر به لخته شدن خون، سکته مغزی و نارسایی قلبی و همچنین پوکی استخوان و سایر مشکلات شود.

درمان ها شامل داروها، ید رادیواکتیو برای کوچک کردن غده تیروئید و به طور معمول، جراحی برای برداشتن آن است.

زمانی که بدن هورمون کافی تولید نکند، کم کاری تیروئید شیوع بیشتری پیدا می کند. این می تواند منجر به کند شدن ضربان قلب، باریک شدن رگ های خونی، افزایش فشار خون، احتباس مایعات و افزایش سطح کلسترول شود. این بیماری با دارویی درمان می‌شود که جایگزین هورمون‌های تیروئید طبیعی بدن می‌شود و می‌تواند این وضعیت را مادام العمر مدیریت کند.

طبق گزارش انجمن تیروئید آمریکا، از هر ۸ نفر در ایالات متحده، ۱ نفر در طول زندگی خود به بیماری تیروئید مبتلا می شود و تخمین زده می شود که اکنون ۲۰ میلیون نفر به این عارضه مبتلا هستند. زنان ۵ تا ۸ برابر بیشتر از مردان در معرض مشکلات تیروئید هستند و بیش از نیمی از افراد مبتلا ممکن است آن را ندانند.

پس ما باید در مورد آن چه کنیم؟ ناهنجاری های تیروئید معمولاً از طریق آزمایش خون کشف می شود. به گفته کاپولا، از آنجایی که بیماری قلبی و مشکلات تیروئید با هم مرتبط هستند، افرادی که مشکلات مربوط به قلب از ضربان قلب نامنظم گرفته تا کلسترول بالا و نارسایی قلبی دارند، به طور معمول چک های تیروئید را انجام می دهند.

او گفت: “شما باید ببینید که آیا تیروئید شما در این امر نقش دارد یا خیر.” نکته خوب این است که شما مشکل تیروئید را درمان می کنید و اغلب مشکل قلبی کمک می کند.

اما کاپولا گفت که آزمایش‌های تیروئید معمولاً بخشی از بررسی‌های معمول سلامت نیستند که در آن افراد بدون علائم آزمایش می‌شوند، مانند ماموگرافی و کولونوسکوپی.

او گفت: “چالش ها این بود که چه کسانی باید غربالگری شوند (برای مشکلات تیروئید)، آیا توصیه می کنیم افرادی که بدون علامت هستند غربالگری شوند و آیا این کار فایده ای دارد؟ ما در نقطه ای نیستیم که بگوییم افراد بدون علامت باید غربالگری شوند.»

کاپولا و کری گفتند به همین دلیل توجه به علائم مهم است. علائم کم کاری تیروئید شامل خستگی است. اضافه وزن؛ عدم تحمل سرما، درد مفاصل و عضلات. برگزاری؛ موهای خشک و شکننده. برای پرکاری تیروئید، علائم شامل کاهش وزن با وجود افزایش اشتها است. ضربان قلب سریع یا نامنظم؛ عصبی بودن یا تحریک پذیری؛ ضعف عضلانی و عدم تحمل گرما.نمایش اسلاید

پرکاری تیروئید: علائم، درمان و داروها
نمایش اسلاید را ببینید

در حالی که همه افرادی که بی حال یا تحت استرس هستند، مشکل تیروئید ندارند، به خصوص در طول یک بیماری همه گیر که باعث استرس و انزوای اجتماعی شده است، پیام کلی یکسان است.

کری گفت: برای مخاطب، به تغییرات کوچک توجه کنید. و برای پزشکان و پزشکان مراقبت های اولیه، با خیال راحت از نظر مشکلات تیروئید غربالگری کنید.

کاپولا همچنین به افرادی که اصلاً به پزشک مراجعه نمی کنند توجه کرد.

او گفت: “افرادی که نمی روند، علائم خود را نادیده می گیرند یا مراقبت های بهداشتی دریافت نمی کنند، ممکن است دچار مشکل شوند.” “شما باید غده تیروئیدی داشته باشید که عملکرد مناسبی داشته باشد.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موضع رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق نسخه‌برداری متعلق به انجمن قلب آمریکا یا اداره می‌شود. , کلیه حقوق محفوظ است. اگر سوال یا نظری در مورد این داستان دارید، لطفا یک ایمیل ارسال کنید [email protected].

نوشته مایکل بریکر

اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق نشر © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب آرم WebMD

راه حل های بهداشتی از حامیان ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/