گواهی ssl را می شناسید و چگونه آن را در دامنه فعال کنید؟


همه ما در این دنیا مشغول هستیم تا با استفاده از حقوق و مزایای آن خوب زندگی کنیم و پیشرفت کنیم. به نظر شما اگر فردی صاحب یک فروشگاه پوشاک باشد، با چه روش هایی می توان بازده کاری را افزایش داد و فروش را افزایش داد؟ راه پیش روی چنین مشاغلی چیست؟

مقدمه ای بر ssl

امروزه صاحبان مشاغل می توانند از این سرویس استفاده کنند طراحی سایت در مشهد ارتقا دهید و مشتریان بیشتری به دست آورید. اکنون ممکن است بپرسید که چگونه این توسعه در وب سایت اتفاق افتاد؟ کاربران زیادی در اینترنت هستند که برای انجام کارهای روزانه و خرید خود وارد گوگل می شوند و پس از جستجوی موضوع مورد نظر اقدام به خرید آنلاین می کنند. حال در این شرایط اگر فروشگاه شما در اینترنت وب سایت داشته باشد آیا نمی تواند درآمد بیشتری کسب کند؟ طبیعی است که می تواند.

امروزه تمام زندگی ما آنقدر به اینترنت متصل است که مطمئن باشید اگر وارد چنین فضایی نشوید مشتریان زیادی را از دست خواهید داد زیرا مشتریان به سایت های دیگر مراجعه می کنند و فروشگاه شما را نمی شناسند.

از آنجایی که از قبل با این موضوع آشنایی دارید، تصمیم گرفتیم تا شما را با موضوعات مهمی در این زمینه آشنا کنیم تا با دنبال کردن کاربران، به جایگاه بهتری در گوگل و در مقابل دیدگان دست پیدا کنید. این پروتکل امنیتی ssl است. سایت شما نیز مانند فروشگاه فیزیکی که در شهر دارید به حفاظت و امنیت نیاز دارد و باید بتوانید از اطلاعات خود و کاربران خود محافظت کنید.

نصب گواهینامه امنیتی ssl یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هک شدن سایت شما است و در عوض به کاربران اطمینان می دهد که تصمیم به سوء استفاده از آنها و اطلاعات آنها نداشته اید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با این موضوع آشنا کنیم.

چرا باید گواهی SSL را در سایت نصب کنیم؟

دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم، دنیای اطلاعات است و شاید این به مراتب مهمتر از پول باشد، زیرا می تواند شما را به ثروت زیادی برساند. این وب سایت همچنین مکانی است که می توانید اطلاعات زیادی در آن به دست آورید. علاوه بر این افراد سودجو در همه جا حضور دارند و اینترنت نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این دنیا هکرهایی وجود دارند که از دانش منحصر به فرد خود به روشی اشتباه استفاده می کنند و با هک اطلاعاتی که کاربران مبادله می کنند سعی در کسب سود دارند.

طبیعتاً باید راهی برای محافظت از این اطلاعات در حین انتقال وجود داشته باشد. زمانی که اطلاعاتی را در سایتی وارد می کنید، در واقع آن را به سرور سایت مورد نظر ارسال می کنید و منتظر پاسخ می مانید. بهترین زمانی که هکرها می توانند کار خود را به خوبی انجام دهند، هنگام حمل و نقل و ارسال است و اگر اطلاعات شما بدون هیچ گونه رمزگذاری و حفاظتی ارسال شود، بهترین زمان برای هک شدن است.

SSL دقیقاً از این امر جلوگیری می کند و اطلاعات شما را قبل از ارسال رمزگذاری می کند و اجازه دسترسی افراد سودجو و آزار و اذیت شما را نمی دهد. ابزار ارسال اطلاعات شما توسط یک گواهی SSL محافظت می شود.

فرض کنید شما یک سایت فروشگاهی دارید و یک درگاه پرداخت در سایت قرار داده اید تا کاربران بتوانند از آن برای پرداخت هزینه محصولات و خرید آنلاین استفاده کنند. اگر سایت شما گواهینامه SSL نداشته باشد ممکن است با وارد کردن اطلاعات حساب بانکی کاربر هک شود و حالا به راحتی می توانند هر مبلغی را از حساب خود برداشت کنند. به طور کلی، ssl یک موضوع در حال سرویس است سئو در مشهد همچنین بسیار مهم است و اگر آن را نداشته باشید در گوگل رتبه خوبی نخواهید داشت زیرا کاربران پس از دیدن سایت شما دیگر به آن اعتماد نخواهند کرد و قطعا آن را ترک خواهند کرد.

مقدمه ای بر ssl

این تنها دلیلی نیست که تاثیر ssl را بر سئوی سایت نشان می دهد. اگر گوگل سایتی را بدون پروتکل امنیتی ببیند، آن را در نتایج گوگل بالا نمی برد و رتبه خوبی به آن نمی دهد زیرا کاربران اولین چیزی هستند که گوگل به آن اهمیت می دهد و می داند که سایت های بدون SSL ممکن است اطلاعات کاربر را بدزدند. به همین دلیل نباید برای آنها قابل دسترسی باشد و بهتر است وب سایت در همان ابتدا ثابت کند که مشکلی ندارد و قصد سرقت سایبری را ندارد. تنها راه برای اثبات آن نصب یک گواهی امنیتی SSL است.

انواع گواهینامه های ssl را بشناسید

حال که می دانید چرا باید گواهی SSL را نصب کنید، بهتر است با نوع آن آشنایی مختصری داشته باشید. اکثر هاست هایی که خریداری می کنید با ssl به صورت رایگان ارائه می شود که باید آن را در سایت خود فعال کنید.

این نوع ssl بسیار ابتدایی است و امنیت اولیه را تامین می کند اما برای سایت های شرکتی و شخصی مناسب است زیرا کاربران اطلاعات خیلی خاصی را در این سایت ها وارد نمی کنند و فقط باید از صحت اطلاعات خود در حساب کاربری موجود در سایت اطمینان حاصل کنند. .

اما اگر سایت فروشگاهی با درگاه پرداخت دارید باید یک SSL مناسب خریداری کرده و در سایت نصب کنید. برای خرید ssl با کیفیت می توانید یک سایت معتبر در اینترنت انتخاب کنید و گزینه مورد نظر خود را خریداری کنید تا بتوانید از اطلاعات کاربری خود محافظت کنید.

نتیجه

در این مقاله سعی می کنیم شما را با تمام جنبه های نصب SSL آشنا کنیم و دلایلی را برای شما توضیح دهیم که چرا باید این پروتکل امنیتی را در سایت خود نصب کنید. در نهایت امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید امنیت سایت خود را ارتقا دهید و جایگاه بهتری در گوگل کسب کنید.

منبع مقاله: نمایندگی دیجیتال مارکتینگ در مشهد تجزیه وب