گنبد بازار طلافروش اردبیل مجددا نصب شد


استاندار اردبیل از انجام اقدامات عملیاتی با همکاری دستگاه های ذیربط برای تقویت و رفع خطرات احتمالی گنبد بازار طلافروشان این شهرستان خبر داد.

بازار طلا

سید محمد اعتماد اعجازی با تاکید بر اینکه پیگیری ها و اقدامات لازم برای رفع خطر از بازار طلای اردبیل پس از ۱۵ سال و با آمدن استاندار اردبیل انجام شده است، افزود: بازار طلا یکی از بازارهای طلا است. بازارهای قدیمی و پرتردد اردبیل و تقویت، استانداردسازی و جلوگیری از خطرپذیری» در این بازار شبانه و جهادی انجام شده است.

وی افزود: پیشگیری از خطرات احتمالی در بازار و مرکز قدیمی اساس کار است و در این زمینه استاندار اردبیل با همکاری نهادهای ذیربط از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

وی گفت: ایجاد مرکز ایمن، مقاوم و استاندارد برای خدمت رسانی به مردم از اولویت های اساسی است و در این زمینه شکست غیرقابل قبول است و نهادهای مرتبط باید در این زمینه توجه ویژه داشته باشند.

بازار زرگری اردبیل یکی از نقاط شگفت انگیز بازار سنتی شهر است که در آن انواع طلا و جواهرات و زیورآلات عرضه می شود ورودی اصلی بازار در شمال جالان امام (ره) واقع شده و بازار دارای سقف گنبدی شکل، سیستم تهویه سنتی و سبک معماری آن بسیار چشمگیر است.

استان اردبیل با ۱۲ شهر و جاذبه های اقتصادی، طبیعی، تاریخی و مذهبی در شمال ایران واقع شده و یکی از مقاصد گردشگری داخل و خارج از کشور است.