گزارش نیویورک تایمز از آخرین روز حضور ترامپ در کاخ سفید و نامه “گرانبها” او به بایدن – شما آنلاین هستید


نیویورک تایمز از آخرین روزهای حضور ترامپ در کاخ سفید و این نامه خبر می دهد
نیویورک تایمز از آخرین روزهای حضور ترامپ در کاخ سفید و این نامه خبر می دهد

به گزارش ایسنا، نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از منابع و یادداشت های متعدد، جزئیات اقدامات ترامپ در چهار روز پایانی ریاست جمهوری اش در دفترش در کاخ سفید را فاش کرد و بر این اساس نوشت که جو بایدن، با ورود به دفتر ریاست جمهوری در سال سمت رئیس جمهور جدید انتخاب شده نامه است […]

به گزارش ایسنا، نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از منابع و یادداشت های متعدد، جزئیات اقدامات ترامپ در چهار روز پایانی ریاست جمهوری اش در دفترش در کاخ سفید را افشا کرد و بر این اساس نوشت که جو بایدن، پس از ورود به دفتر ریاست جمهوری در رئیس جمهور تازه منتخب که نامه ای از سلف خود پیدا کرد.
به گزارش دیلی میل، به نظر می رسد که این نامه توسط خود ترامپ در دو صفحه بزرگ نوشته شده باشد و بایدن به یکی از دستیاران خود گفته است که “نامه ای باوقارتر از آنچه انتظار داشت” از رئیس جمهور سابق آمریکا دریافت کرده است.
اگرچه محتوای نامه منتشر نشده است، اما این نامه یکی از اولین اسنادی است که بایدن هنگام خروج از کاخ سفید باید به آرشیو ملی تحویل دهد.
به گزارش واشنگتن پست، چندین دستیار رئیس جمهور گفتند که این روند تحویل اسناد بود که منجر به مشکلات فعلی ترامپ با FBI شد، زیرا تلاش آرشیو ملی برای به دست آوردن یادداشت هایی از باراک اوباما برای ترامپ و مکاتبات ترامپ با رهبر کره شمالی. کیم جونگ اون جرقه این تحقیقات را برانگیخت که در برابر تولید یک سری اسناد محرمانه گسترده تر است.
این روندی است که ترامپ را به دلیل اشتباهات متعدد در مدیریت اسناد که منجر به بازگرداندن تقریباً ۲۴ جعبه اسناد به آرشیو ملی و یورش چند روز پیش توسط ماموران FBI شد، در کانون تحقیقات FBI قرار داد. محل اقامت او در مارالاگو
ترامپ این اتهامات را رد کرده و گفته است که قصد دارد از اف بی آی شکایت کند.
منابعی که با نیویورک تایمز صحبت کردند اظهار داشتند که حادثه اخیر بیشتر به سازماندهی و مدیریت ضعیف کارکنان ترامپ مربوط می شود تا تلاشی بدخواهانه برای سوء استفاده از اطلاعات طبقه بندی شده.
این منبع به نیویورک تایمز گفت که مارک میدوز، رئیس سابق دفتر، به دستیارانش که عجله داشتند کاخ سفید را ترک کنند، اطمینان داد که از تبعیت دولت با قوانین مربوط به انتشار اسناد به آرشیو ملی اطمینان حاصل خواهد کرد.
با این حال، آنها خاطرنشان کردند که به نظر می رسد ترامپ در عین تکرار ادعاهای بی اساس خود مبنی بر دزدیده شدن رای وی در انتخابات ۲۰۲۰، با نادیده گرفتن روند و قوانین انتقال، تمرکز زیادی روی موضوع صدور “عفو لحظه آخری” برای مقامات نزدیک خود داشته است. قدرت.
دفتر مشاور حقوقی کاخ سفید گفت که به میدوز هشدار داده است که ۲۴ جعبه اسناد حاوی اسناد طبقه بندی شده به عنوان “فوق سری” و نامه های کیم جونگ اون باید به آرشیو ملی تحویل داده شود، اما در عوض به مارالاگو تحویل داده شود.
بر اساس قانون سوابق ریاست جمهوری ایالات متحده، که قوانینی را برای مدیریت اسناد ایجاد شده در دفتر رئیس جمهور ایالات متحده تعیین می کند، هر سندی که در این موسسه تولید می شود اساساً دارایی مالیات دهندگان است و باید به آرشیو ملی ارائه شود.
مقامات سابق به نیویورک تایمز گفتند که دونالد مک‌گان، اولین مشاور حقوقی ترامپ در کاخ سفید، پروتکل‌هایی را برای رسیدگی به اسناد تنظیم کرده و کارکنان را در جریان قوانین قرار داده است.
به گزارش نیویورک تایمز، در روزهای پایانی دولت، پت سیپولون، مشاور کاخ سفید و پاتریک فیلبین، معاونش، «به شدت آگاه بودند که دولت [ترامپ] در مورد اسناد، این یک مشکل بالقوه است.”
علی‌رغم این نگرانی‌ها، مشخص نیست که سیپولونه چقدر بر ترامپ تأثیر دارد، زیرا مقامات سابق ادعا می‌کنند که رئیس‌جمهور سابق اغلب وکیل سابق و مشاور کاخ سفید را به دلیل مخالفت با اتهامات تقلب در انتخابات مقصر می‌داند.
در میان گزارش‌ها مبنی بر تیرگی روابط بین سیپولونه و ترامپ، درک لیون، وزیر کارکنان کاخ سفید، که مسئول مدیریت اسناد در دفتر بیضی شکل بود، در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰، درست یک ماه قبل از خروج گسترده دولت ترامپ از سمت خود استعفا داد. .
این باعث شد که میدوز بدون دستیار اجرایی برای تسهیل انتقال قدرتی که ترامپ اصلاً نمی‌خواست، باقی بماند.
علی‌رغم تلاش‌های میدوز برای مدیریت تمام اسناد تا زمانی که ترامپ در ژانویه ۲۰۲۱ قدرت را ترک کند، مقامات آرشیو ملی به زودی متوجه شدند که اسناد مهمی وجود ندارد.
کارکنان آرشیو به ویژه مشتاق بازیابی نامه‌های ارسالی کیم جونگ اون به رئیس‌جمهور آمریکا و نامه‌هایی که باراک اوباما برای ترامپ در آغاز دوره ریاست‌جمهوری خود فرستاده است، هستند که هر دو دارای ارزش تاریخی قابل توجهی هستند.
اگرچه مقامات آرشیو ملی وکلای ترامپ را برای بازگرداندن اسناد تحت فشار قرار دادند، اما آنها به آنچه می خواستند نرسیدند تا اینکه در ژانویه ۲۰۲۲ مستقیماً به املاک مارالاگو رفتند تا ۱۵ جعبه اسناد را بازیابی کنند.
به گزارش نیویورک تایمز، کارمندان آرشیو ملی که این اسناد را جمع آوری کردند همچنین به تیم ترامپ گفتند که آنها سوابق رسانه های اجتماعی یا کارهای رسمی انجام شده از طریق حساب های ایمیل را در زمانی که رئیس جمهور در کاخ سفید است نگه نمی دارند.
مقامات این موضوع را به وزارت دادگستری ارجاع دادند که سیپولون و فیلبین را به همراه اسکات گاست وکیل ترامپ احضار کردند.
انتهای پیام