گروسی: نیروگاه Zaporizhia دوباره قطع شده است – شما آنلاین هستید


گروسی: نیروگاه زاپوریژیا دوباره قطع شد
گروسی: نیروگاه زاپوریژیا دوباره قطع شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز گفت: جریان برق نیروگاه اتمی زاپوریژیا در اوکراین که اخیرا پس از یک دوره اختلال بازسازی شده بود، قطع شده است. دوباره قطع می شود و نیروگاه مورد استفاده قرار می گیرد.او دیزل ژنراتور برای مواقع اضطراری حمل می کند. گروسی در توییتر […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز گفت: جریان برق نیروگاه اتمی زاپوریژیا در اوکراین که اخیرا پس از یک دوره اختلال بازسازی شده بود، قطع شده است. دوباره قطع می شود و نیروگاه مورد استفاده قرار می گیرد.او دیزل ژنراتور برای مواقع اضطراری حمل می کند.
گروسی با تکرار درخواست خود برای ایجاد منطقه حائل در اطراف نیروگاه زاپوریژیا برای محافظت از آن در برابر آتش سوزی، در توییتر نوشت: «تیم ما در نیروگاه هسته ای زاپوریژیا صبح امروز چهارشنبه به من اطلاع داد که نیروگاه برای دومین بار کل جریان برق خارجی خود را از دست داده است. در پنج روز گذشته گم شده است.”
نیروگاه هسته ای Zaporizhia در خط مقدم نگرانی های ناشی از جنگ بین اوکراین و روسیه قرار دارد.
این نیروگاه که دومین تأسیسات هسته‌ای بزرگ اروپا است که در جنوب شرقی اوکراین واقع شده است، از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، تحت کنترل ارتش روسیه بوده است.
نیروگاه باید به برق متصل شود تا خنک کننده راکتور و سایر عملکردهای مهم ایمنی و امنیت هسته ای حفظ شود.
انتهای پیام