کیفیت مراقبت های بهداشتی در منزل بین مناطق شهری و روستایی متفاوت است


جدیدترین اخبار سلامت برای سالمندان

تصویر خبر: کیفیت مراقبت های بهداشتی در منزل بین مناطق شهری و روستایی متفاوت است

دوشنبه، ۱۰ ژانویه ۲۰۲۲ (HealthDay News) – به مراقبت های بهداشتی در خانه نیاز دارید؟ این را بدانید: کیفیت مراقبت شما ممکن است به محل زندگی شما بستگی داشته باشد.

این یافته یک مطالعه جدید از دانشگاه نیویورک است که به آژانس های شهری برای دور نگه داشتن بیماران از بیمارستان نمره بالایی می دهد. در همین حال، مشخص شد که آژانس‌های بهداشتی خانه‌های روستایی زود شروع به کار می‌کنند.

چنجوان ما، دانشیار کالج پرستاری دانشگاه نیویورک، چنجوان ما، می‌گوید: «مطالعه ما تفاوت‌های مداوم در کیفیت مراقبت‌های بهداشتی در خانه را برجسته می‌کند.

برای این مطالعه، تیم او معیارهای عملکرد مراکز خدمات مدیکر و مدیکید ایالات متحده را بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ تجزیه و تحلیل کرد.

محققان دریافتند که تنها پیشرفت‌های محدودی در طول زمان ایجاد شد و شکاف‌ها در کیفیت مراقبت در این دوره به میزان قابل توجهی کاهش پیدا نکرد.

آنها داده های ۷۹۰۸ آژانس بهداشت خانگی را تجزیه و تحلیل کردند که نزدیک به ۲۰ درصد از آنها در مناطق روستایی هستند. اقدامات کیفی شامل شروع به موقع مراقبت، اندازه گیری فرآیند، بستری شدن در بیمارستان و بازدیدهای اضطراری است که معیارهای نتیجه هستند.

محققان دریافتند که آژانس‌های روستایی به‌طور مداوم مراقبت‌های خانگی را به سرعت آغاز می‌کنند – یا به دستور پزشک یا ظرف دو روز پس از ترخیص یا ارجاع از بیمارستان.

اما آژانس‌های شهری همواره در پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان و ویزیت‌های اورژانس برای بیمارانی که در منزل هستند، بهتر عمل کرده‌اند.

در طول پنج سال مورد مطالعه، بازدیدهای بخش اورژانس از سازمان‌های بهداشت شهری و روستایی افزایش یافت.

محققان گفتند که شکاف های جغرافیایی در طول زمان ثابت بود به جز دوره بستری که اندکی کاهش یافت.

مراقبت های بهداشتی در منزل مراقبت هایی است که معمولاً توسط پرستاران در خانه بیمار ارائه می شود. این یکی از سریع ترین بخش های مراقبت های بهداشتی در حال رشد در ایالات متحده است.

در سال ۲۰۱۸، بیش از ۵ میلیون نفر از ذینفعان مدیکر مراقبت های بهداشتی در منزل دریافت کردند. حدود ۹ درصد در مناطق روستایی زندگی می کنند.

Ma در یکی از دانشگاه‌ها گفت: «ارائه ویزیت‌های زودهنگام و مکرر به بیماران در طول دوره‌های بهداشتی خانگی در کاهش بستری شدن در بیمارستان و بهبود وضعیت عملکردی مؤثر بوده است، بنابراین شروع به موقع مراقبت‌ها جزء حیاتی مراقبت‌های خانگی با کیفیت برای بیماران است». انتشار خبر “روابط قوی بین آژانس های بهداشتی خانه روستایی و بیمارستان های محلی، همانطور که در تحقیقات قبلی مشهود است، ممکن است شروع به موقع مراقبت های بهداشتی در خانه را برای بیماران روستایی تسهیل کند.”

به گفته محققان، توجه به چالش‌های جغرافیایی، شغلی و سلامتی که آژانس‌ها با آن مواجه هستند، مهم است.

ارائه‌دهندگان آژانس‌های بهداشتی خانه‌های روستایی اغلب زمان قابل توجهی را صرف سفر به خانه‌های بیماران می‌کنند که می‌تواند منجر به ارائه خدمات کمتر کارآمد شود. آنها همچنین چالش های استخدام و منابع دارند. این مطالعه همچنین نشان داد که وضعیت بیماران در مناطق روستایی به طور کلی بدتر از بیماران در مناطق شهری است.

نتایج در ۶ ژانویه منتشر شد مجله سلامت روستایی.

اطلاعات بیشتر

مراکز ایالات متحده برای خدمات مدیکر و مدیکید اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت های بهداشتی در منزل دارند.

منبع: دانشگاه نیویورک، بیانیه مطبوعاتی، ۶ ژانویه ۲۰۲۲

کارا موریس

اخبار پزشکی
حق نشر © HealthDay 2020. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

تمرینات برای بزرگسالان: نکاتی برای عضلات مرکزی بدن، تعادل و کشش
نمایش اسلاید را ببینید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/