کوین اسپیسی ۳۰ میلیون دلار به دلیل آسیب رساندن به “House of Cards” – You’re Online


کوین اسپیسی به دلیل خرابکاری 30 میلیون دلار جریمه شد
کوین اسپیسی به دلیل خرابکاری 30 میلیون دلار جریمه شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، قاضی دادگاهی در آمریکا با صدور حکمی کوین اسپیسی بازیگر نقش اصلی مجموعه تلویزیونی «خانه لباس» باید ۳۱ میلیون جریمه بپردازد. دلار برای آزار جنسی اسپیسی که نقش نمادین فرانک آندروود را در فصل ششم سریال بازی کرد […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، قاضی دادگاهی در آمریکا با صدور حکمی کوین اسپیسی بازیگر نقش اصلی مجموعه تلویزیونی «خانه لباس» باید ۳۱ میلیون جریمه بپردازد. دلار برای آزار جنسی
اسپیسی که در سریال نقش فرانک آندروود را بازی می کرد، در فصل ششم سریال پس از اینکه با اتهامات تجاوز جنسی به مردان جوان از جمله دستیار تولید سریال «خانه زیبا» مواجه شد، از سریال اخراج شد.
اکنون، یک قاضی دادگاه عالی لس آنجلس تصمیمی را که قبلاً توسط یک قاضی دیگر در اکتبر ۲۰۲۰ صادر شده بود، تأیید کرد و به اسپیسی محکوم شد که ۲۹.۵ میلیون دلار غرامت به این سریال و ۱.۵ میلیون دلار به عنوان هزینه های دیگر بپردازد.
شرکت تولید فیلم MRC که شاکی اسپیسی است، این شکایت را با این استدلال که رفتار او باعث از دست دادن میلیون ها دلار سود شرکت شده و با حذف او در فصل ۶، سریال از ۱۳ فصل به ۸ فصل کاهش یافت، این شکایت را مطرح کرد. در نهایت دادگاه به نفع تهیه کنندگان رای داد و رفتار اسپیسی را نادیده گرفتن یک توافق مهم قرارداد او به عنوان یک بازیگر خواند.
اوایل سال جاری، وکلای اسپیسی سعی کردند تصمیم اولیه را به چالش بکشند و استدلال کردند که رفتار او ناقض سیاست قراردادی تهیه کننده نبوده و توهین آمیز است.
اولین شکایت علیه اسپیسی در سال ۲۰۱۷ در مقاله ای که توسط بازیگر آنتونی رپ منتشر شد، مطرح شد و ادعا کرد که این بازیگر در سال ۱۹۸۶ هنگامی که او فقط ۱۴ سال داشت به او تجاوز جنسی کرده است. ساخت سریال «خانه مبدل» دو روز پس از انتشار این مطلب به حالت تعلیق درآمد و پس از آن، CNN با انتشار مطلبی اسپیسی را به ایجاد فضای مسموم در محیط فیلمبرداری و اظهارنظرهای توهین آمیز و تحقیرآمیز برای کارمندان مرد متهم کرد. آنها توافق، فضا را مخدوش کرده است.
این گزارش منجر به تحقیقات گسترده ای در مورد تولید این سریال شد و تحقیقات داخلی نتایج جدیدی به دست آورد که هنوز در گزارش CNN در نظر گرفته نشده است.
در ماه مه، قاضی بریتانیا، اسپیسی را به چندین مورد تجاوز جنسی که بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ رخ داده است، متهم کرد.
با تمام این اوصاف، اسپیسی همچنان قرار است در فیلمی به نام «پیتر فایو هشت» بازی کند و تهیه کننده این فیلم اعلام کرد کسانی هستند که دوست دارند اسپیسی بازی نکند، اما طرفداران او در دنیا بیشتر شده اند و منتظرند. هنرمندی که دهه هاست بازیگری می کند و از بازگشت به سینما لذت می برد.