کوهی که شریک جهانی ندارد


چینی ها معتقدند کسی که یک بار از کوه هوانگشان در چین بالا می رود هرگز به کوه دیگری نخواهد رفت.

کوهی که شریک جهانی ندارد

به گزارش دیدشهر، کوه هوانگشان و اطراف آن یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی جهان است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

زیبایی غروب خورشید، قله‌های گرانیتی مه آلود، درختان کاج پیچیده با قدمت بیش از ۱۵۰۰ سال، اقیانوس‌های ابر، جنگل‌های بامبو و ظاهر عجیب صخره‌های کوهستانی از گذشته موضوع نقاشی، عکاسی و حتی لوکیشن‌های فیلمبرداری معروف دنیا بوده است. “آواتار”.

هوانگشان در گذشته به دلیل گوشه های تاریک و دامنه های تاریکش به نام کوه سیاه شناخته می شد تا اینکه امپراتور سلسله تانگ به افتخار امپراتور افسانه ای چین، هوانگ دی، معروف به امپراتور زرد، نام این کوه را به “کوه زرد” تغییر داد. .

طبق افسانه ها، هوانگ دی لوح جاودانگی را بر روی کوه ساخت و اژدهای بزرگی در آسمان و پشت کوه زندگی می کرد.

آناناس میزبان نماد مهمان نوازی در چین، معروف ترین نوع کاج در کوهستان است که با شاخه های روییده در یک طرف به نظر می رسد پذیرای گردشگران است.

بر روی این کوه صخره های عجیب و غریب با ظاهری شبیه به گلابی واژگون وجود دارد که گودال های عمودی آن سال ها بازدیدکنندگان را شگفت زده کرده است.

“Sea Watch Monkey” یکی دیگر از صخره های معروف این منطقه است که دریا را از زاویه ای خاص شبیه به میمون می بیند.

کوه هوانگشان در سال ۱۹۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و در سال ۲۰۰۴ به عنوان اولین گروه از پارک های زمین شناسی جهان انتخاب شد.

منبع: airpano, eligasht

کوهی که شریک جهانی ندارد