کورینا کرون خود را در حال بهبودی قرار داد و زندگی او را تغییر داد – دکتر رژیم


Corina_Ch_SS_16x9

کورینا از زمان نوجوانی، حملات مکرر و ناتوان کننده بیماری کرون را داشته است، یک بیماری التهابی مزمن که در آن پوشش داخلی دستگاه گوارش او تحریک شده و ملتهب می شود.

این وضعیت باعث می شود که او از درد خمیده شود، نتواند مواد مغذی غذایش را جذب کند یا حتی روده هایش را به طور کامل مسدود کند. در طول ۴۰ سال، او سه عمل جراحی برای برداشتن بخشی از روده کوچک خود داشته است.

علاوه بر این، محرک‌های قدرتمندی که او برای جلوگیری از این وضعیت مصرف کرد، باعث افزایش وزن و احساس بدتر شد، در حالی که رژیم غذایی پر کربوهیدرات ملایمی که توسط پزشکان او توصیه شده بود، هیچ کمکی به بهبود سلامت یا علائم او نکرد.

پس از جراحی سوم، او متوجه شد که باید راه بهتری پیدا کند.

پنج سال پیش، رژیم کتو را کشف کردم و همه چیز سر جای خود قرار گرفت. کرون نه تنها بدون هیچ حمله جدیدی به حالت آرام بازگشته است، بلکه وزن کم کرده، انرژی به دست آورده و اشتیاق و حرفه جدیدی پیدا کرده است: او اکنون یک تجارت موفق دارد که برای دیگران در شهر خود غذاهای کتو درست می کند.

در اینجا داستان کورینا است که کمی ویرایش شده است.


نام شما، سن و سال و محل زندگی شما چیست؟

نام من کورینا است. من ۵۶ ساله اهل مونترال کانادا هستم.


قبل از پیروی از رژیم کم کربوهیدرات یا کتو، در مورد هر گونه مشکل سلامتی یا وزنی به ما بگویید.

حدود ۴۰ سال پیش زمانی که نوجوان بودم تشخیص داده شد که به بیماری کرون مبتلا هستم.

در آن زمان اطلاعات کافی در مورد این بیماری وجود نداشت. برای من استروئید پردنیزون تجویز شد و با این دارو ۸۰ یا ۹۰ پوند (۳۶ تا ۴۰ کیلوگرم) اضافه کردم.

رژیمی که آنها توصیه می کردند همان چیزی بود که به آن رژیم غذایی ملایم می گفتند. این نان سفید، ماکارونی، سیب زمینی و بدون سبزیجات بود، مگر اینکه پخته شود.

الان فقط فکر کردن بهش کمی عصبانیم میکنه. در ۲۰ سال اول، داروهای وحشتناک زیادی مصرف می کردم که عوارض جانبی زیادی داشتند. این یکی از دلایلی بود که راه دیگری برای کنترل این بیماری دردناک پیدا کردم.


چگونه و چه زمانی تصمیم به پیروی از رژیم کم کربوهیدرات یا کتو گرفتید؟

بعد از سومین عمل جراحی برای برداشتن جزئی روده کوچکم، به این نتیجه رسیدم که چیزی باید تغییر کند. کلمه “التهاب” مدام استفاده می شد و من باید برای کاهش التهاب فکری می کردم.

اولین کاری که کردم این بود که از شر نان، ماکارونی، سیب زمینی و برنج خلاص شدم. در عرض دو هفته پس از آن، احساس خوبی داشتم. من چندین سال کربوهیدرات کم نگه داشتم، که برای دوری از داروها در آن مدت کافی بود.

من چند بار لیز خوردم و این باعث التهاب و انسداد می شد.

حدود پنج سال پیش تصمیم گرفتم رژیم کتو را دنبال کنم. من هرگز احساس بهتری نداشتم و التهابم اکنون از بین رفته است. بدون تورم، بدون درد، بدون پشیمانی!

رژیم کتو به علاقه من تبدیل شد، حتی یک آشپزخانه کتو به نام Ketotriya باز کردم. من برای دیگران غذاها و دسرهای کتو درست می کنم. من همیشه در مورد دکتر رژیم غذایی به آنها می گویم.


قبل از پیروی از رژیم کتو چه می خوردید؟

زمانی که رژیم غذایی ملایم توصیه شده را کنار گذاشتم و کربوهیدرات را کاهش دادم، توانستم متعهد شوم که بیشتر اوقات نان، ماکارونی، برنج و سیب زمینی نخورم. گوشت با میوه و سبزی خوردم. اما من کربوهیدرات و شکر را به طور کامل رها نکرده ام.

رفتن به یک رژیم کم کربوهیدرات کتو چیزی است که واقعا به من کمک کرد.


در حال حاضر یک روز معمولی غذا خوردن و/یا روزه گرفتن از نظر شما چگونه است؟

من به طور متناوب روزه می گیرم و معمولاً وقتی افطار می کنم با قهوه ضد گلوله شروع می کنم.

من معمولا یک وعده غذایی در روز می خورم، اغلب یک تکه گوشت پخته شده در کره و یک طرف سبزیجات.

از آنجایی که من دسرها و غذاها را روی کتو می‌پزم و می‌پزم، اغلب در طول روز چندین بار طعم آن را می‌چشم. بنابراین، یک وعده غذایی در روز برای من غذای زیادی است.


سلامتی شما از چه راه هایی بهبود یافته است؟

اکنون سلامتی من نسبت به سال های گذشته بهتر شده است. من تمام داروها رو قطع کردم وزنم مناسب است و انرژی زیادی دارم.

در سفرتان از چه اشتباهاتی یاد گرفتید؟

بزرگترین کشف برای من این بود که لغزش کوچکی که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات یا قند بود، همیشه به دلیل بیماری کرون باعث ناراحتی من می شد.


دکتر رژیم غذایی چگونه بخشی از موفقیت شما بوده است؟

بسیاری از دستور العمل های دکتر رژیم غذایی بسیار خوشمزه هستند. دستور پخت نان کتو، دستور العمل های مرغ و دستور العمل های دسر همگی باورنکردنی هستند.

اما رول های دارچین مورد علاقه من هستند، فکر می کنم.

رول کتو دارچین
این دسر کتو خوشمزه به طرز شگفت انگیزی آسان درست می شود و طعم آن بسیار سخت است که باور کنید بدون قند، بدون دانه، بدون گلوتن است و فقط یک کربوهیدرات خالص در هر رول دارد!

رول کتو دارچین

من اغلب از اطلاعات دکتر رژیم غذایی برای کمک به مشتریانم در مورد سوالات و نگرانی های خود در مورد شروع کتو استفاده می کنم. همیشه در این سایت کمک وجود دارد.


توصیه های شما برای افرادی که شروع به کربوهیدرات کم می کنند چیست؟?

اولین چیزی که من همیشه پیشنهاد می کنم این است که سعی کنید هفت روز را با کربوهیدرات بسیار کمی انجام دهید. نکات دیگر عبارتند از:

  1. با حذف غذاهای پر کربوهیدرات، کمدها و یخچال را تمیز کنید.
  2. محصولات کتو پسند بخرید و وعده های غذایی و میان وعده ها را تا حد امکان ساده نگه دارید.
  3. به خوبی هیدراته بمانید.
  4. برای اطلاعات و ایده ها به وب سایت دکتر رژیم غذایی مراجعه کنید.
افکار نهایی یا پیشنهادی؟

من نمی توانم به اندازه کافی تاکید کنم که قند و کربوهیدرات ها تأثیر منفی بر سلامتی دارند. برای من غیر قابل باور است که این اطلاعات هنوز به دست مردم نمی رسد.

من می خواهم داستان کرون خود را با دیگران به اشتراک بگذارم در صورتی که به آنها کمک کند. می تواند زندگی را تغییر دهد.


بسیار سپاسگزارم کورینا برای به اشتراک گذاشتن چگونگی بهبود کرون.

بیماری های التهابی روده تلفات سنگینی بر سلامت و کیفیت زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان وارد می کند. ما تمایل شما را به اشتراک می گذاریم که به افراد بیشتری اطلاع دهید که چگونه برخی با رژیم کتو تسکین قابل توجهی پیدا کرده اند، حتی بهبودی.

در حالی که تحقیقات هنوز در مراحل اولیه خود در مورد کتو و بیماری التهابی روده است، ما احساس می کنیم که قطعاً ارزش امتحان کردن برای هر کسی که این بیماری را دارد می تواند ببیند آیا می تواند علائم گوارشی را کاهش دهد یا کاهش دهد. فقط قبل از تغییر یا قطع هر دارویی حتما با پزشک خود کار کنید.

با تشکر از الهام بخشیدن به دیگران، کورینا.

~ آن مولینز
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/