کمیسیون انتخابات پاکستان عمران خان را رد صلاحیت کرد – شما آنلاین هستید


کمیسیون انتخابات پاکستان عمران خان را رد صلاحیت کرد
کمیسیون انتخابات پاکستان عمران خان را رد صلاحیت کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمیته پنج نفره کمیسیون انتخابات پاکستان به ریاست اسکندر سلطان راجه، عمران خان، نخست وزیر سابق این کشور را رد صلاحیت کرد و اعلام کرد که وی کرسی پارلمان ندارد. بر اساس این تصمیم، عمران خان به دلیل پنهان کردن جزئیات مربوطه […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمیته پنج نفره کمیسیون انتخابات پاکستان به ریاست اسکندر سلطان راجه، عمران خان، نخست وزیر سابق این کشور را رد صلاحیت کرد و اعلام کرد که وی کرسی پارلمان ندارد.
بر اساس این تصمیم، عمران خان به دلیل پنهان کردن جزئیات هدایای دریافتی از این کشورها در طول سه سال نخست وزیری خود با اتهامات جنایی روبرو است.
در انتخابات میان دوره ای اخیر پارلمان پاکستان، عمران خان توانست شش کرسی از هفت کرسی مجلس ملی را به دست آورد. او برای کسب این پیروزی تظاهرات هایی را در سراسر پاکستان برگزار کرده است.
حزب تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان این تصمیم را رد کرد و خواستار اعتصاب سراسری علیه کمیسیون انتخابات شد.
اسد عمر یکی از رهبران این حزب و وزیر سابق کابینه عمران خان گفت: کمیسیون انتخابات پاکستان قدرتی برای رد صلاحیت نمایندگان پارلمان ندارد. کمیسیون با این کار قانون را زیر پا گذاشته است.
وی افزود: هشدار دادم «فرمول منهای یک» وجود نخواهد داشت و در دادگاه بالاتر شکایت خواهیم کرد. رهبران و روح‌های سایر احزاب سیاسی نمی‌توانند مورد قبول مردمی باشند که قدرت واقعی در کشور دارند و شاید فردی از درون حزب جایگزین آنها شود.
در همین حال، رهبر تحریک انصاف پاکستان نیز از مردم خواست تا برای اعتراض به این تصمیم به خیابان ها بیایند.
انتهای پیام