کمبود شیر خشک در آمریکا نتیجه اشتباه سازمان غذا و داروی این کشور است – شما آنلاین


سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) سرانجام مشخص کرد که کدام نهاد مقصر بحران اخیر کمبود شیر خشک در کشور است: خود FDA.

به طور خاص، مقررات غیر ضروری و محافظتی FDA وجود دارد که واردات شیر ​​خشک خارجی به ایالات متحده را ممنوع کرده است.

روز چهارشنبه، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اعلام کرد که قصد دارد قوانین را تغییر دهد تا تولیدکنندگان خارجی شیرخشک بتوانند محصولات خود را به طور دائم به کشور وارد کنند.

بایدن اعتراف کرد که بحران شیرخشک در ایالات متحده را دست کم گرفته است. عرضه شیرخشک در برخی فروشگاه های آمریکایی جیره بندی شده است.

این تغییرات به مصرف کنندگان آمریکایی حق انتخاب بیشتری در بازار می دهد و زنجیره تامین قوی تری را تضمین می کند.

رابرت کالیف، کمیسر FDA در بیانیه ای گفت: «نیاز به تنوع و تقویت عرضه فرمول در ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری مهم است. اطمینان از اینکه کوچکترین و آسیب پذیرترین افراد به محصولات فرموله ایمن و مغذی دسترسی دارند، اولویت FDA است.

این گفته ممکن است اکنون درست باشد، اما واضح است که در گذشته نبوده است. همانطور که توسط Reason در طول بحران اخیر توضیح داده شد، اولویت FDA محافظت از صنعت شیر ​​خشک داخلی (و صنعت لبنیات، که مواد اصلی برای شیر خشک نوزادان را فراهم می کند) در برابر رقابت خارجی بود.

در نتیجه، یافتن فرمول های خارجی در ایالات متحده تقریبا غیرممکن است، حتی اگر برخی از بزرگترین تامین کنندگان فرمول در جهان در انگلستان، هلند و آلمان مستقر هستند.

هنگامی که کارخانه Abbott Nutrition در میشیگان به دلیل تحقیقات FDA در مورد آلودگی احتمالی مجبور به تعطیلی موقت شد، یک شوک عرضه رخ داد و قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی ماند و والدین در تلاش برای یافتن شیر خشک بودند.

به دلیل قوانین حمایتی FDA (و تعرفه های بالای اعمال شده بر شیرخشک خارجی)، بازار قادر به تطبیق سریع با کمبود این محصولات در ایالات متحده نیست و در عوض، با اقدامات سیاسی از سوی کاخ سفید مانند واردکنندگان شیر مواجه هستیم. شیرخشک که چندان موفق نیست.

در جلسه کنگره، مقامات FDA اعتراف کردند که در پاسخ به آلودگی کارخانه ابوت اشتباه کرده اند. اما علت اصلی کمبود اخیر موضوعی عمیق تر و گسترده تر است. بنابراین، خوب است که FDA این اشتباه را تأیید کند و راه را برای واردات دائمی فرمول خارجی به ایالات متحده هموار کند.

متأسفانه، لیست تغییرات سیاستی اعلام شده توسط FDA در روز چهارشنبه در مورد ارائه کمک های فنی به شرکت های خارجی است که به دنبال فروش فرمول در اینجا هستند.