کلید تحول جامعه در دستان معلمان است


مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: کلید تحول جامعه در دستان معلمان است و آنها باید بهترین نسل را تربیت و تحویل جامعه دهند.

معلم مدرسه


کلام الله صفری پیش از خطبه های نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: در سال مزین به “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی” تلاش می شود بیشتر دانش آموزان به سمت رشته های مهارتی و فنی و حرفه ای سوق یابند.

وی افزود: برای تحقق شعار سال اعلامی از سوی مقام معظم رهبری باید دانش آموزان نخبه و با استعداد نیز راغب و علاقمند به حضور در هنرستان ها و مراکز فنی و حرفه ای شوند تا از این طریق وارد بازار کار شده و به تولید کمک کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه در عصر حاضر مبنای علم، دانش بنیان و تحول خواهی است، بیان کرد: با سوق دادن دانش آموزان به عنوان آینده سازان مملکت به سمت هنرستان ها و مراکز مهارتی و حرفه ای علاوه بر ایجاد اشتغال، آنها با ایده های نو و خلاقانه خواهند توانست به تولید هم کمک کنند.

صفری با بیان اینکه تحریم های ناجوانمردانه و ظالمانه دشمنان و استکبار جهانی شرایط را برای مردم سخت کرده است، اضافه کرد: کشور برای گذر از شرایط سخت تحریم نیازمند نسل توانمند در عرصه تولید و دانش بنیان است تا با ایجاد تحول بر مشکلات غلبه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین با تبریک هفته معلم گفت: پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور مرهون و مدیون تلاش های معلمان است.

صفری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش محل تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص و ماهر است، گفت: با تربیت انسان های صالح و متخصص کشور به توسعه متوازن و پایدار خواهد رسید.

وی با تاکید بر ارتباط مستمر اولیا و دانش آموزان با معلمان و مدیران مدارس افزود: کلید تحول جامعه در دستان معلمان است و آنها باید بهترین نسل را تربیت و تحویل جامعه دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل از اجرای قانون رتبه بندی معلمان در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: رتبه بندی معلمان در کمیسیون های تخصصی هیات دولت نهایی شده و با اعلام آن احکام جدید معلمان صادر خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: تمامی معلمانی که با رسته آموزشی استخدام شده و در مدارس خدمت می کنند، مشمول طرح رتبه بندی خواهند شد.

صفری یادآور شد: دولت برای اجرای این طرح در سال اول ۳۸ هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته است.


معلم