کلاهبرداری میلیونی دعانویس زن و شوهر


فرمانده انتظامی داراب از شناسایی و دستگیری زن و شوهری که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به دعانویسی و کلاهبرداری از شهروندان می‌کردند خبر داد.

کلاهبرداری


سرهنگ علیرضا نوشاد اظهار داشت: به دنبال وصول یک فقره پرونده قضائی در خصوص کلاهبرداری با شگرد دعانویسی و رمالی از طریق شبکه‌ اجتماعی واتس آپ، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد فردی ناشناس طی مدت ۲ سال از طریق واتس آپ با دعانویسی، طالع‌بینی و فال‌گیری اقدام به کلاهبرداری ۲ میلیارد ریالی از شاکی کرده است.

فرمانده انتظامی داراب گفت: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً متهمین که زن و شوهر بودند در شهرستان شیراز شناسایی و پس از اخذ نیابت قضائی وی دستگیر و به پلیس فتا داراب دلالت داده شدند.

سرهنگ نوشاد با اشاره به اینکه متهمین برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، گفت: مجرمان سایبری با سوء استفاده از شرایط و مشکلات خانوادگی شهروندان، برای خود کسب و کار مخفی دعانویسی و رمالی راه اندازی کرده‌اند و از این طریق پول‌های هنگفتی به دست می‌آورند، که خانواده‌ها باید در این خصوص هوشیار بوده و به‌هیچ‌ وجه به این افراد اعتماد نکنند و در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلاهبرداری