کتایون اشرف: زمان جام ملت های آسیا را نمی توانیم تغییر دهیم/میزبانی گران نیست – شما آنلاین هستید


کتایون اشرف: امکان تغییر زمان جام ملت های آسیا را نداریم/میزبانی گران نیست
کتایون اشرف: امکان تغییر زمان جام ملت های آسیا را نداریم/میزبانی گران نیست

به گزارش ایسنا، قرار بود نشست خبری علیرضا سهرابیان در محل فدراسیون قایقرانی برگزار شود که سهرابیان در نشست خبری حاضر نشد. کتایون اشرف نایب رئیس بانوان و رضا صابونچی دبیر فدراسیون در این نشست خبری شرکت کردند. در ابتدای این دیدار کتایون اشرف درباره جام ملت های آسیا گفت: الحمدلله این مسابقات به پایان رسید. […]

به گزارش ایسنا، قرار بود نشست خبری علیرضا سهرابیان در محل فدراسیون قایقرانی برگزار شود که سهرابیان در نشست خبری حاضر نشد.
کتایون اشرف نایب رئیس بانوان و رضا صابونچی دبیر فدراسیون در این نشست خبری شرکت کردند.
در ابتدای این دیدار کتایون اشرف درباره جام ملت های آسیا گفت: الحمدلله این مسابقات به پایان رسید. با توجه به وضعیت مسابقات جهانی، اکثر کشورها ترجیح می دهند در مسابقات جهانی حضور داشته باشند و علاقه ای به شرکت ندارند. با این حال استقبال خوبی از ما شد و عراق، هند و پاکستان در آن شرکت کردند. قایقرانی ایران خودش قوی است و دو تیم باشگاهی از ایران حضور داشتند. علاوه بر این میزبان پنج داور بین المللی بودیم و دوره های عالی دادگاهی برگزار کردیم که در بالا بردن سطح دادگاه های ایران موثر بود. مسابقه ارگومتر هم برگزار می کنیم.
وی ادامه داد: پروژه DNSS را داریم که کمیته بین المللی المپیک از آن حمایت می کند. ۹ قهرمان سابق قایقرانی بانوان ایران در ۹ منطقه مشغول به کار هستند و کارگاه های مختلفی برای آنها برگزار می کنیم.
اشرف در پاسخ به این سوال که چرا جام ملت های آسیا تغییر نمی کند تا قبل از مسابقات جهانی نباشد و کشورهای بیشتری بتوانند شرکت کنند؟ گفت: متأسفانه انتخاب زمان با ما نیست. زمان را دبیر کنفدراسیون آسیا اعلام می کند و فقط برای دو یا سه روز امکان تغییر ساعت را داریم. ما هم این مشکل را داریم که برخی کشورها ترجیح می دهند در مسابقات جهانی شرکت کنند اما چاره دیگری برای تغییر زمان نداریم.
اشرف در پاسخ به این سوال که آیا برای اعزام به مسابقات بین المللی خارج از کشور بهتر نیست برای برگزاری جام ملت های آسیا هزینه شود؟ وی تاکید کرد: هزینه زیادی برای برگزاری مسابقات خرج نکردیم. البته اگر هزینه بالا باشد حتما بررسی بیشتری خواهیم کرد. حضور سایر تیم ها برای ما ارزش بیشتری دارد زیرا نگاه کشور به ایران در حال تغییر است. اگر به کشورهای دیگر فرصت ورود به ایران ندهیم، دیدگاه آنها بر اساس ترس باقی می ماند. در کنار مسابقه، چیزهای بسیار ارزشمندی به دست می آوریم. ما پنج داور بین المللی حضور داریم که داوران ما را آموزش می دهند. بیش از ۱۵ ورزشکار جوان ما تجربه حضور در مسابقات رسمی را دارند. در عوض، ما باید با جهان تعامل داشته باشیم. فکر می کنم آنچه از این مسابقات به دست آوردیم برای ما بسیار ارزشمند بود.
رضا صابونچی دبیر فدراسیون علاوه بر صحبت های اشرف گفت: تامین جام ملت های آسیا برای ما منبع درآمدی است و شرکت کنندگان هزینه هتل، غذا و کرایه قایق را پرداخت می کنند و هزینه ای برای ما ندارد. ”
اشرف درباره اعزام به جام ملت های آسیا ۲ نیز گفت: قرار است جام ملت های آسیا ۲ در تایلند باشد اما هنوز اطلاعیه برگزاری آن به ما اعلام نشده است. در حال حاضر تمرکز ما روی مسابقات جهانی چک و قهرمانی آسیا است.
انتهای پیام