کتاب های درسی هنر از مقاطع مختلف تحصیلی به روز می شوند – شما آنلاین هستید


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری، در دیدار با مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این وزارتخانه آموزش و پرورش، موضوع ویرایش و تصحیح و به روز رسانی کتب درسی هنر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور محمدحسین اسماعیلی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عباس بیات مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، بحث و تبادل نظر شد. تبادل نظر در مورد کتب درسی رشته هنر

اسماعیلی در این جلسه گفت: آموزش و پرورش به عنوان زیربنای امور هنری از جایگاه بالایی برخوردار است و بر این اساس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضوع توسعه مراکز آموزش هنری از جمله هنرستان های هنرهای زیبا و هنرستان ها را در دستور کار دارد. بر این اساس تعامل و همکاری دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است و در شرایط فعلی فضای کاری مثبتی بین این دو نهاد ایجاد شده است که باید از آن استفاده کرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری افزود: ۶ رشته هنری در هنرستان هنرهای زیبا و حدود ۳۰ رشته هنری در حوزه تخصصی در مرکز مهارت و آسیب شناسی و به روز رسانی منابع و کتب درسی این رشته تدریس می شود. . مهم است. باید با همکاری ۲ دستگاه انجام شود.

اسماعیلی تاکید کرد: ۵۷ هنرستان هنرهای زیبا با بیش از ۶۰۰۰ هنرجو در رشته های فنی و حرفه ای و حدود ۲۰۰۰ مرکز مهارتی با بیش از ۳۰ هزار هنرجو در رشته های حرفه ای وجود دارد که باید برای ارتقای کیفیت آموزشی در این مراکز برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد. .

در ادامه بیات، مدیرکل آموزش فنی حرفه ای و دانشیار آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش مانند گذشته حمایت خود را از هنرستان هنرهای زیبا در زمینه تامین مکان و مدرس برای دروس عمومی ادامه خواهد داد و تعامل خواهد داشت. با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه». مطابق با سیاست تجاری ما.

بیات تصریح کرد: با تشکیل کارگروه مشترک بین دو نهاد باید مسائل بین دو نهاد به صورت مستمر رصد، پیگیری و حل شود و در این زمینه آمادگی کامل داریم. ضمناً دروسی که فاقد منابع و کتاب هستند، مخصوصاً در دروس موسیقی، نیاز به تدوین و سایر کتب درسی به روز رسانی دارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای و دستیار وی گفت: پیشنهاد ما این است که در سایر حوزه های فرهنگی مانند نویسندگی و ادبیات، روزنامه نگاری و روزنامه نگاری، نشر و غیره نیازسنجی لازم از سوی وزارت ارشاد انجام شود. و در صورت لزوم فیلد Creative قسمت جدید.

در نهایت مقرر شد کارگروه مشترکی بین دفتر برنامه ریزی و آموزش هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر آموزش فنی حرفه ای و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش تشکیل شود تا اقدامات پیگیری و اجرا و اصلاح جدی صورت گیرد. کتاب های درسی