کاپیتان تیم ملی هندبال: باید یک دیدار تدارکاتی جایگزین بازی‌های آسیایی شود


مجتبی حیدرپور در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به لغو بازی‌های آسیایی اظهار کرد: شوکه شدم. تقریبا با این اتفاق برنامه های تیم ملی هم تغییر می کند. این مسابقات برای تیم ملی ایران حکم دیدار تدارکاتی قبل از قهرمانی جهان را داشت که اکنون باید یک دیدار تدارکاتی خوب جایگزین شود تا قبل از قهرمانی جهان جای خالی این بازی‌ها برای تیم ملی پر شود.

وی در ادامه در خصوص آغاز اردوهای تیم ملی هندبال مردان گفت: اردوهای ما قرار بود بعد از فینال لیگ برتر هندبال آغاز شود. امیدوارم بازی‌های کشورهای اسلامی سر موعد مقرر برگزار شود. یک مربی بزرگ خارجی استخدام شده و  احتمالا اردوها برای آماده‌سازی بازیکنان برای حضور در کشورهای اسلامی آغاز می شود. بعد از آن هم که مسابقات قهرمانی جهان را پیش رو داریم و باید برای آن آماده شویم.

حیدرپور در پاسخ به این سوال که آیا با این تعویق یکساله تغییری در برنامه های تیم ملی هندبال ایران رخ خواهد داد گفت:‌ تغییری زیادی در شروع اردوهای ما نخواهد داشت. شاید تنها در آغاز لیگ برتر سال بعد تغییر داشته باشیم و کمی زودتر آغاز شود. هانگژو یک رویداد بزرگ بود که قطعا در رشد هندبال ایران تاثیر گذار بود. این بازی‌ها قبل از قهرمانی جهان خیلی به تیم ملی کمک می کرد و یک دیدار تدارکاتی بود و فدراسیون روی آن حساب کرده بود.

کاپیتان تیم ملی هندبال در ادامه در مورد آغاز نشده اردوهای تیم ملی تاکنون گفت: ما درگیر لیگ بودیم و به همین دلیل اردوی تیم ملی هنوز آغاز نشده است. قرار بود حتی یک مرحله اردو قبل از اتمام لیگ انجام شود که به دلیل موافقت نکردن برخی تیم های لیگ برتری به بعد از فینال موکول شد. تعداد زیادی از ملی پوشان از چهار تیم حاضر در پلی آف و فینال لیگ برتر بودند. با همزمانی اردوی تیم ملی و اردوی تیم های باشگاهی برای حضور در پلی آف و  فینال فدراسیون با آنها موافقت کرد.

حیدرپور در ادامه گفت: دوشنبه پایان لیگ است و قرار بود بلافاصله اردوهای تیم ملی برای آماده سازی در بازی‌های آسیایی آغاز شود اما با لغو بازی‌ها ممکن است در زمان شروع اردوها تجدید نظر شود. البته اردوها ۱۰۰ درصد برای حضور در کشورهای اسلامی آغاز خواهد شد. بعد از کشورهای اسلامی هم مسابقات قهرمانی جهان را داریم که تا آن مسابقات ۷ یا ۸ ماه  زمان داریم.

وی در مورد وسلین وویوویچ مربی خارجی تیم ملی هندبال ایران گفت: به نظر من مربی بزرگی است همه او را می شناسند و تیم های خیلی قدرتمندی را در اختیار داشته است. او در سطح باشگاهی هم خیلی موفق بوده و با واردار مقدونیه قهرمان شده است. همچنین با تیم ملی اسلوونی که ما هم مقابل آن تیم بازی کردیم قهرمان شد و به المپیک رفت. مربی و بازیکن با تجربه ای است و فکر می کنم می‌تواند خیلی به هندبال ایران کمک کند.

حیدرپور به قرارداد بلند مدت وویوویچ با تیم ملی هندبال ایران اشاره کرد و گفت: آنطور که من می دانم فدراسیون قرارداد بلند مدت هم با این مربی بسته است. این موضوع کمک شایانی برای هندبال ایران است. هندبال همیشه مربی‌های مقطعی داشته که کوتاه مدت در ایران مانده اند. امیدوارم با این مربی هندبال ایران پیشرفت کند و به سطح جهانی برسیم. در آسیا که حتی در همین دوره هم می‌توانستیم مدال بگیریم اما به دلیل غیبت برخی بازیکنان، آسیب دیدگی، کرونا و .. شرایط تیم ملی سخت بود و چهارم شدیم. امیدوارم با این مربی بهترین باشیم و کمی هندبال ایران تکان بخورد.

انتهای پیام