کاهش ۱۰ درصدی قیمت آهن – شما آنلاین


امیرحسین نظری در جلسه ضوابط بازار خوزستان که امروز ۴ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در خوزستان ۳ کارخانه تولید سیمان در شهرستان رامهرمز، بهبهان و مسجد سلیمان، کارخانه خوزستان با ذخیره ۸ هزار تن، بهبهان با ۳ هزار تن و ۳۰۰۰ تن سیمان داریم. .۲ هزار و ۵۰۰ تن سیمان کاری.

وی افزود: محصولات تولیدی کارخانه ها طی یک سال و نیم گذشته بر اساس مقررات وزارت حراست و با رعایت شرایط عرضه و تقاضا در بورس عرضه می شود و بر اساس ضوابط تعیین شده برای آنها، این کالاها در بازار بورس عرضه می شوند. بازار سهام روزانه

رئیس سازمان حراست خوزستان تصریح کرد: در یک ماه گذشته بحث ممنوعیت برق نگرانی هایی را ایجاد کرده است که در صورت توجه به این محدودیت ها و مشکلات سیمان به کیسه ای بیش از ۸۰ هزار تومان می رسد. به همین دلیل در مقطعی به دلیل محدودیت مصرف برق سیمان به هر کیسه ۸۰ هزار تومان افزایش یافت.

نظری تصریح کرد: با توجه به جلسات مستمر در زمینه برق و کمک های صورت گرفته در خصوص پایداری برق در واحد سیمان، در شرکت سیمان خوزستان، با توجه به ظرفیت بالای این کارخانه، خوشبختانه سیمان به ۵۰ تا ۵۳ هزار تن در هر واحد کاهش یافت. بسته البته متوسط ​​قیمت پایه عرضه سیمان در بورس بین ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت حمل و نقل از جمله عوامل افزایش قیمت سیمان بوده است، افزود: قیمت حمل و نقل ۸ تا ۹ هزار تومان بود که در آبادان نیز تا ۱۰ هزار تومان افزایش یافت و به همین دلیل ، قیمت سیمان افزایش یافت.

رئیس سازمان صمت خوزستان گفت: مهمترین عامل برای ما در خصوص سیمان تامین سیمان بیشتر و برق پایدارتر است، انشالله این پایداری ادامه داشته باشد که خوشبختانه تا امروز ادامه دارد.

نظری گفت: شرکت های سیمان کارون و بهبهان به دلیل تعمیرات به مدت یک هفته تعطیل بودند اما با توجه به ذخایری که در انبار دارند و به این ترتیب سیمان را عرضه می کنند در حال حاضر ثبات قیمتی در این حوزه داریم و آن نوع را نداریم. تنش هایی مانند تنش های ماه گذشته.

رئیس سازمان حراست خوزستان یکی از مهم ترین دلایل ثبات قیمت آهن را صادرات آهن از روسیه عنوان کرد و گفت: طبق پیش بینی ها قیمت آهن ۱۰ درصد کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: در خصوص سایر کالاها از جمله آهن و فولاد اگرچه بحث برق تاثیر مستقیم دارد اما ذخیره و عرضه مستمر و پایداری در این حوزه وجود دارد و در اولویت فولاد خوزستان قرار دارد و ما فولاد. صنعت کاملا تغذیه شده است و به نوعی کارخانه ما مشکلی در تامین مواد اولیه ندارد.

انتهای پیام