کاهش کلسترول خون با مصرف یک نوع پاستا – شما آنلاین هستید


با خوردن نوعی پاستا کلسترول خون را کاهش دهید
با خوردن نوعی پاستا کلسترول خون را کاهش دهید

جو دو سر حاوی بتا گلوکان است که مسئول کاهش کلسترول بد و فیبر محلول است که برای فلور روده مفید است و باکتری های مفیدی مانند لاکتوباسیل ها را افزایش می دهد و در عین حال باکتری های بدی مانند انتروباکتریاسه را کاهش می دهد. کلسترول غیر HDL شامل لیپوپروتئین هایی است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد […]

جو دو سر حاوی بتا گلوکان است که مسئول کاهش کلسترول بد و فیبر محلول است که برای فلور روده مفید است و باکتری های مفیدی مانند لاکتوباسیل ها را افزایش می دهد و در عین حال باکتری های بدی مانند انتروباکتریاسه را کاهش می دهد.
کلسترول غیر HDL شامل لیپوپروتئین هایی است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.
تحقیقات و تجزیه و تحلیل مطالعات مختلف تایید می کند که جو دو نوع کلسترول بد را حداقل تا هفت درصد کاهش می دهد.
دکتر ولادیمیر ووکسان یکی از محققان این تحقیق گفت: جو در کاهش کلسترول بد در افراد پرخطر تاثیر دارد، اما می تواند برای کسانی که کلسترول بالا ندارند نیز مفید باشد.
در یک مطالعه متفاوت، شرکت کنندگانی که ماکارونی غنی شده با سه گرم بتا گلوکان جو مصرف کردند، از افزایش باکتری های خوب روده و کاهش کلسترول LDL بهره مند شدند.
شرکت کنندگان در این مطالعه به مدت ۲ ماه هر روز ۱۰۰ گرم ماکارونی شامل ۲۵ درصد آرد جو و ۷۵ درصد آرد گندم دوروم مصرف کردند.
ترکیب این غذا مورد استقبال بدن شرکت کنندگان در این آزمایش قرار گرفت و هیچ نشانه ای از درد معده یا نفخ در آنها مشاهده نشد.
با وجود این واقعیت که جو دو سر حاوی بتا گلوکان بیشتری نسبت به جو است و فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما به اندازه برخی دیگر از غذاهای سالم محبوب نیست.
جو دو سر حاوی کالری کمتر و پروتئین و فیبر بیشتری نسبت به جو است که برای کسانی که مشکلات رژیم غذایی یا وزنی دارند فاکتور مهمی است.
دکتر وکسان معتقد است که پس از بررسی شواهد، می توان گفت که جو به طور کلی به اندازه جو در کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی موثر است.