ژل آرنیکا – حلقه های تیره و کیسه های زیر چشم را پاک کنید

پوست زیر چشم شما نازک و ظریف است. گاهی اوقات کمبود خواب، رژیم غذایی نامناسب، کم آبی بدن، سن، سیگار کشیدن و/یا نوشیدن الکل می تواند باعث به دام افتادن مایعات در این پوست شود. این می تواند باعث ایجاد کیسه یا حلقه های تیره شود. دکتر. لیزا مسترسون، متخصص زنان و زایمان از برنامه تلویزیونی The Doctors، ژل آرنیکا را برای تسکین این سیاهی‌ها و کیسه‌های زیر چشم توصیه می‌کند.

عمدتاً در کاهش التهاب و درد از موفقیت برخوردار بوده است. بنابراین، این جهش بزرگی نیست که باور کنید کیسه ها و سیاهی زیر چشم را کاهش می دهد. گیاهان طبیعی اغلب فواید مشابهی با کرم های دور چشم گران قیمت دارند. من معتقدم که گیاهان طبیعی باید همیشه قبل از توسل به محصولات مصنوعی استفاده شوند.

چیست؟

آرنیکا گیاهی است که از خانواده آفتابگردان است. بیشتر در غرب آمریکای شمالی، کانادا و آسیای شرقی می روید، اما آنگوستیفولیا و مونتانا دو گونه بومی اروپا هستند. مونتانا و شامیسون حاوی هلنالین، یک سسکوی ترپن لاکتون، که یک عنصر اصلی در درمان های ضد التهابی است. همچنین با نام‌های Mountain Tobacco، Leopard’s Bare و Wolfsbane نیز شناخته می‌شود. نام علمی/پزشکی Arnica Montana است.

چه کار میکند؟

گونه مونتانا که بومی اروپاست، سالهاست که برای بیماری های التهابی استفاده می شود. ریشه ها حاوی مشتقاتی از تیمول هستند که به عنوان قارچ کش یا نگهدارنده استفاده می شود. در حال حاضر در مواد و پمادهایی که برای کشیدگی، رگ به رگ شدن و کبودی استفاده می شود استفاده می شود. معمولاً توسط ورزشکاران حرفه ای برای این علائم استفاده می شود. در بسیاری از موارد باعث تسکین درد کمر و لگن شده است.

کرم‌های موجود عموماً با استفاده از تنتور مادر به جای رقیق‌سازی فرموله می‌شوند و بنابراین حاوی مقادیر قابل اندازه‌گیری گیاه هستند.

اینکه چقدر خوب کار می کند به دو ماده کلیدی بستگی دارد، سسکوی ترپن لاکتون ها، یک ماده شیمیایی موجود در گیاهان که به کاهش التهاب کمک می کند و گلیکوزیدهای فلاونوئید، همچنین یک ماده شیمیایی موجود در گیاهان، مولکول هایی که به عنوان آنتی اکسیدان شناخته می شوند.

حدود ۳۲ گونه مختلف از این گیاه وجود دارد. گل و ریزوم اغلب در داروهای گیاهی استفاده می شود. در آماده سازی هومیوپاتی برای زخم ها، عفونت ها و التهاب استفاده می شود. برای استفاده روی پوست برای کمک به تسکین و التیام زخم ها، کبودی ها، رگ به رگ شدن، کشیدگی عضلانی، التهاب، پوست تحریک شده، نیش حشرات، سوختگی، آرتریت، زخم، آکنه، اگزما، ترک خوردگی لب ها، گلودرد تبلیغ می شود و اعتقاد بر این است که برای کمک به بهبود عفونت های باکتریایی همچنین یکی از مواد تشکیل دهنده برخی از محصولات گیاهی مراقبت از پوست و شامپوها است. پمادهای آرنیکا معمولاً تا ۱۵ درصد روغن آرنیکا یا ۲۵ درصد تنتور آرنیکا (گیاه مخلوط با الکل) دارند. در صورت استفاده از محلول های بسیار قوی روی پوست، احتمال ایجاد تاول و التهاب بیشتر می شود. استفاده از ژل با ۲۵% بیشتر ایده خوبی است. بیشتر برای کاهش التهاب و درد شناخته شده است.

آیا شواهدی برای استفاده از آن وجود دارد؟

اثر بالینی تیمول موجود در ریشه در کاهش عروق خونی ثابت شده است. مطالعه این گیاه دارویی در بهبود زخم‌های بعد از جراحی، کاهش درد و خونریزی پس از جراحی را نشان داد. دکتر. لیزا مسترسون از برنامه تلویزیونی The Doctors ژل آرنیکا را برای کاهش سیاهی و پف زیر چشم توصیه می کند. بسیاری از خانم ها از آن به عنوان مرطوب کننده استفاده می کنند.

روند طبیعی بهبودی را تقویت می کند که جریان خون و مایعات بدن را تسهیل می کند. به کاهش رنگ تیره کبودی کمک می کند.

بسیاری از نشریات و مجلات پزشکی به این ژل نظرات و امتیازات عالی داده اند. این یکی از ژل های مورد علاقه آمریکایی ها برای صدمات و کبودی های روزمره است. چرب یا چسبنده نیست و استفاده از آن بسیار آسان است.

آیا این امن است؟

آرنیکا حاوی سم هلنالین است که اگر مقدار زیادی از گیاه خورده شود می تواند سمی باشد. فقط ایمن باشید، همانطور که با هر محصول مراقبت از پوست پیری، آن را روی پوست نگه دارید. اگر به صورت داخلی مصرف شود، به حدی رقیق می شود که تقریباً هیچ یک از مواد فعال باقی نماند. محلول های هومیوپاتی ۲۴ برابر یا بیشتر سمی نیستند زیرا تنها مقدار کمی آرنیکا پس از رقیق شدن باقی می ماند. اگر خود گیاه از طریق دهان مصرف شود، می تواند سمی باشد. این باعث تعدادی واکنش جدی از جمله آلرژی و حداقل یک مورد مرگ شده است. استفاده از دوزهای کوچک این گیاه روی پوست بی خطر است. افرادی که به آفتابگردان، اکیناسه، گل همیشه بهار، بابونه یا ابروسیا حساسیت دارند، ممکن است بیشتر به آرنیکا حساسیت داشته باشند.

شما نمی توانید گیاه را مستقیماً روی زخم باز استفاده کنید. به همین دلیل است که شرکت های پزشکی ژل آرنیکا را تحقیق و کشف کردند. بسیاری از شرکت های هومیوپاتی آن را به صورت ژل، روغن یا قرص می فروشند. ژل محبوب ترین است زیرا استفاده از آن آسان تر است. اگر کرم دور چشم را قیمت گذاری کنید، متوجه خواهید شد که این ژل فقط کسری از هزینه است. با موفقیت های زیادی پشت سر آن، منطقی است که خودتان آن را امتحان کنید. وقتی ببینید چقدر روی آن حلقه‌های سیاه و کیسه‌های زیر چشم‌تان کار می‌کند، بسیار خوشحال خواهید شد که به آن فرصت دادید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر