چین تا سال ۲۰۳۲ به قدرت جهانی فضایی تبدیل می شود – شما آنلاین


چین تا سال 2032 به قدرت فضایی جهان تبدیل خواهد شد
چین تا سال 2032 به قدرت فضایی جهان تبدیل خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اگر آمریکا برای غلبه بر موانع بوروکراتیک بر سر راه نوآوری و سرعت بخشیدن به پیشرفت فناوری اقدام فوری انجام ندهد، تا سال ۲۰۳۲ چین بر آن غلبه کرده و به ابرقدرت فضایی تبدیل خواهد شد. این هشدار بخشی از گزارش واحد نوآوری دفاعی (زیر مجموعه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، اگر آمریکا برای غلبه بر موانع بوروکراتیک بر سر راه نوآوری و سرعت بخشیدن به پیشرفت فناوری اقدام فوری انجام ندهد، تا سال ۲۰۳۲ چین بر آن غلبه کرده و به ابرقدرت فضایی تبدیل خواهد شد.
این هشدار بخشی از گزارش واحد نوآوری دفاعی (یکی از شرکت‌های تابعه وزارت دفاع آمریکا)، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی و فضایی به نام «وضعیت پایه صنعت فضایی» است و خواستار اجرای پروژه ای به نام “ستاره شمالی” برای تبدیل شدن به یک رهبر اقتصادی، فناوری و زیست محیطی در اطراف. ، اجتماعی و نظامی (دفاعی) آمریکا تا نیم قرن آینده تضمین خواهد شد.
در این گزارش اشاره شده است که چین چندین دهه است که در حال تدارک برنامه های بزرگ برای تضمین تسلط نظامی و اقتصادی خود در فضا است. این در حالی است که آمریکا همچنان استراتژی مستمر و منسجمی برای حفظ موقعیت برتر خود در عرصه فضا ندارد.
چین اکنون ۵ تا ۶ برابر سریعتر از آمریکا در ایجاد و استقرار فناوری جدید است و توانایی خود را در خلع سلاح، مختل کردن و نابود کردن ماهواره ها در مدار زمین نشان داده است.
استیو باتو، مدیر پورتفولیوی فضایی در واحد نوآوری دفاعی، گفت: ایده اصلی ما این است که آمریکا باید یک استراتژی بزرگ برای فضا و آینده خود برنامه ریزی کند. این استراتژی نباید یک برنامه ۳، ۵ یا ۱۰ ساله باشد، بلکه باید یک برنامه برای قرن ۲۱ باشد. او با ایجاد یک چشم انداز بلند مدت می تواند نقشه راه رسیدن به آینده فضا را طراحی کند.
پس از ریاست جمهوری جان اف کندی و اعلام برنامه اعزام فضانوردان به ماه، حوزه فضایی در آمریکا به یکی از اولویت های این کشور تبدیل نشد. این موضوع باعث برتری چین در این زمینه نسبت به آمریکا شده است.
بر اساس این گزارش، طرح چشم انداز ستاره شمالی برای ایالات متحده راهنمایی است که به ایالات متحده کمک می کند تا قدرت رقابتی خود را با چین حفظ کند.