چین برای تسلا گل می کارد – شما آنلاین


به گزارش ایسنا، بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی جهان اعلام کرد که در دوره آوریل تا ژوئن ۲۵۴ هزار و ۶۹۵ دستگاه خودرو در مقایسه با ۳۱۰.۴۸ دستگاه خودرو در سه ماهه قبل از آن به فروش رسانده است که به رکورد تحویل سه ماهه نزدیک به دو ساله پایان داد. .

احیای مجدد پرونده کووید-۱۹ در چین، تسلا را مجبور به توقف موقت تولید در کارخانه خود در شانگهای کرده است. تسلا تولید در کارخانه خود در شانگهای را با کاهش تعطیلی کووید-۱۹ افزایش داد که به افزایش محموله ها در نیمه دوم کمک می کند.

در اوایل ژوئن، ایلان ماسک به مدیران گفت که احساس بسیار بدی نسبت به اقتصاد دارد و باید حدود ۱۰ درصد از نیروی کار خودروساز برقی را کاهش دهد. ماسک گفت: تقاضا برای خودروهای تسلا همچنان قوی است، اما چالش های زنجیره تامین همچنان باقی است.

در ماه ژوئن، پس از هشدار ماسک در مورد فشارهای تورمی قابل توجه بر مواد خام و لجستیک، تسلا بار دیگر قیمت برخی از مدل های خود را در ایالات متحده و چین افزایش داد. تسلا در بیانیه ای اعلام کرد که ژوئن ۲۰۲۲ بالاترین ماه تولید خودرو در تاریخ این شرکت است.

بر اساس داده های Refinitiv، تحلیلگران انتظار داشتند تسلا محموله های ۲۹۵.۷۸ دستگاهی را برای دوره آوریل تا ژوئن گزارش دهد، اما برخی از تحلیلگران به دلیل تعطیلی طولانی مدت چین، تخمین های خود را به حدود ۲۵۰۰۰۰ کاهش داده اند.

به گزارش رویترز، باارزش‌ترین خودروساز جهان از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰، رکورد محموله‌های سه ماهه را به ثبت رسانده است. چین نقش مهمی در افزایش سریع تولید خودرو تسلا ایفا کرده است، زیرا کارخانه ارزان قیمت و سودآور آن در شانگهای تقریبا نیمی از خودروهای ارسال شده توسط این شرکت در سال گذشته را تولید می کند.

سهام تسلا تا کنون ۳۵ درصد در سال جاری کاهش یافته است، که به دلیل خرید پیشنهادی ۴۴ میلیارد دلاری ماسک توسط توییتر، بسته شدن چین و عدم اطمینان اقتصاد کلان، کاهش یافته است.

انتهای پیام