چگونه بهترین گلوکزامین را برای حیوانات خانگی خود پیدا کنید

گلوکزامین به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و در مایع اطراف مفاصل یافت می شود. در شرایط عادی، گلوکزامینی که بدن به طور طبیعی تولید می کند به حفظ سلامت غضروف کمک می کند. با این حال، تغییرات در بدن انسان بر تولید گلوکزامین تأثیر می گذارد، مانند افزایش سن، افزایش فعالیت های ورزشی، ضربه، سوختگی و سایر اختلالات التهابی که منجر به کاهش میزان گلوکزامین تولیدی می شود.

مقدار ناکافی گلوکزامین ممکن است منجر به کاهش مایع سینوویال شود، ماده ای که مواد مغذی، روان کننده و بالشتک مفاصل را تامین می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، استخوان های مفاصل ممکن است به یکدیگر ساییده شوند و باعث آسیب و انحطاط شوند.

هنگامی که بدن مقدار ناکافی گلوکزامین تولید می کند، ممکن است به مکمل های گلوکزامین نیاز باشد. گلوکزامین به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد و در پوسته صدف یافت می شود. بسته به کمبود و شدت بیماری، دوز گلوکزامین متفاوت است، اگرچه معمولاً ۱۵۰۰ میلی گرم در روز تجویز می شود.

انواع مختلف پوکی استخوان ممکن است از اثر ضد التهابی گلوکزامین بهره مند شوند. علاوه بر اثر ضد التهابی گلوکزامین بر روی مفاصل، گلوکزامین ممکن است به بهبود عملکرد مفاصل نیز کمک کند.

مطالعاتی در مورد تأثیر گلوکزامین بر وضعیتی به نام نارسایی مزمن وریدی انجام شده است و آنها معتقدند که گلوکزامین ممکن است تأثیر مثبتی بر این بیماری داشته باشد. نارسایی مزمن وریدی وضعیتی است که با تورم پاها، ظاهر شدن وریدهای واریسی، درد، خارش، تغییرات غیرعادی پوست و ظاهر زخم های پوستی مشخص می شود.

گلوکزامین ممکن است به تسکین درد شدید ساق پا ناشی از اختلالی به نام بیماری پیشرفته دیسک دژنراتیو کمر کمک کند. به نظر می رسد که گلوکزامین برای بیماران مبتلا به این بیماری زمانی که دارو تزریق می شود بسیار مفید است.

آسیب های زانو ناشی از فعالیت های ورزشی یا ضربه می تواند به مفاصل آسیب یا آسیب برساند و باعث درد شود. گلوکزامین به بهبود انعطاف پذیری در مرحله توانبخشی پس از آسیب کمک می کند.

تحقیقات انجام شده در سپتامبر ۲۰۰۶ و منتشر شده در Rheumatology International نشان داد که گلوکزامین باعث تسکین علائم می شود، حتی اگر آزمایش های آزمایشگاهی روی شرکت کنندگان تغییرات قابل توجهی را در نشانگرهای التهابی نشان نداد.

شواهدی وجود دارد که گلوکوزامین ممکن است به بهبود IBD کمک کند. اگرچه مطالعات کافی انجام نشده است، اما داده های موجود امیدوارکننده به نظر می رسند. به کودکان مبتلا به بیماری التهابی روده که به رژیم درمانی مرسوم پاسخ خوبی ندادند، گلوکزامین داده شد. پس از مصرف دارو به صورت خوراکی یا مقعدی علائم بیماری به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

با افزایش سن افراد، ظاهر خطوط و چین و چروک های ظریف اجتناب ناپذیر است، اما به گفته محققان، گلوکزامین می تواند به کاهش ظاهر این علائم افزایش سن کمک کند. هنگامی که گلوکزامین روی پوست استفاده می شود، ممکن است تجدید سلولی را تحریک کند و در نتیجه سلول های پوستی کهنه و مرده را با سلول های جوان جایگزین کند. گلوکزامین همچنین تولید کلاژن را تحریک می کند که به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر