چه چیزی برای زانوهای آرتروز، توانبخشی یا تزریقات استروئیدی بهتر است؟


چه چیزی برای زانوهای آرتروز، توانبخشی یا تزریقات استروئیدی بهتر است؟توسط دنیس تامپسون خبرنگار HealthDay

جمعه، ژانویه. ۲۸، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

فیزیوتراپی برای آرتریت زانو هزینه بیشتری را برای بیماران به همراه دارد و دردسر بیشتری نسبت به تزریق سریع استروئیدی برای تسکین مفصل درد دارد.

اما یک مطالعه جدید نتیجه می گیرد که در دراز مدت، فیزیوتراپی حداقل به اندازه تزریق استروئید مقرون به صرفه است و به احتمال زیاد باعث تسکین طولانی مدت می شود.

اگرچه ممکن است هزینه‌های اولیه فیزیوتراپی در طول سال کمی بیشتر باشد، اما وقتی تمام هزینه‌های مربوط به زانو را در طول سال بررسی می‌کنید، میزان سودی که از فیزیوتراپی به دست می‌آورید هزینه آن را افزایش می‌دهد. دانیل رون، محقق اصلی، مدیر مرکز تحقیقات اسکلتی عضلانی مراقبت های اولیه و مرکز دانشمندان بالینی برای بی باک ها در مرکز پزشکی ارتش بروک در سن آنتونیو توضیح داد.

رون گفت: افراد مبتلا به آرتریت زانو معمولاً دو گزینه اصلی برای درمان خارج از جراحی دارند – یا تزریق استروئید برای کاهش تورم و درد یا انجام یک دور فیزیوتراپی.

او گفت که فیزیوتراپی در یک کارآزمایی بالینی اخیر در مقایسه با یکدیگر، موثرتر از تزریقات استروئیدی است.

رون می‌گوید: «وقتی مداخله‌ای فعال مانند ورزش انجام می‌دهید، تأثیرات طولانی‌تری خواهد داشت، زیرا زانوی شما را تقویت می‌کند، بنابراین کمی عملکرد بیشتری خواهید داشت». “تزریق قدرت زانوی شما را تغییر نمی دهد، و زمانی که درد از بین رفت، اگر زانویتان را تقویت نکرده باشید، لزوما عملکرد بهتری نخواهد داشت.”

اما یک دوره معمول فیزیوتراپی بسیار پرهزینه تر از تزریق استروئید است.

محققان در یادداشت‌های پس‌زمینه گفتند، ارزیابی PT و هفت جلسه اضافی بین ۵۵۷ تا ۹۱۹ دلار در مقایسه با هزینه ۹۹ تا ۱۷۲ دلار برای یک تزریق منفرد هزینه دارند.

رون خاطرنشان کرد که فیزیوتراپی نیز برای بیمار دردسر بیشتری دارد. آنها باید برای رفتن به دو یا سه جلسه در هفته از کار مرخصی بگیرند، و ممکن است مجبور شوند مراقبت از کودک را ردیف کنند. آنها همچنین باید پول بیشتری را در پرداخت های مشترک به دلیل بازدیدهای مکرر بپردازند.

بنابراین رون و همکارانش تصمیم گرفتند نتایج آزمایش‌های بالینی اخیر را عمیق‌تر کنند تا ببینند آیا هزینه اضافی فیزیوتراپی در بلندمدت قابل توجیه است یا خیر.

به مدت یک سال، این کارآزمایی ۱۵۶ نفر را که به طور تصادفی برای دریافت تزریق استروئید یا فیزیوتراپی انتخاب شده بودند، بررسی کرد و میزان پولی را که برای مراقبت از آرتروز زانو در آن مدت صرف شده بود، بررسی کرد.

نتایج نشان می‌دهد که هزینه‌های پزشکی مربوط به زانو به طور متوسط ​​۲۱۱۳ دلار در گروه تزریق و ۲۱۳۱ دلار در گروه فیزیوتراپی بود.

اما محققان دریافتند که بیماران در مورد تحرک و درد نیز به احتمال زیاد مزایای طولانی‌مدتی از فیزیوتراپی دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال، چهار نفر در گروه تزریق زانو نیاز به جراحی داشتند، در حالی که هیچ یک از گروه فیزیوتراپی نیاز به جراحی نداشتند.

این مطالعه ژانویه منتشر شد. ۲۴ در مجله شبکه JAMA باز است.

دکتر گفت: تزریق معمولا یک راه حل سریع و آسان برای درد است، اما با گذشت زمان از بین می رود. ادوارد آدلر، رئیس جراحی ارتوپدی در مرکز شهر کوه سینا در شهر نیویورک.

آدلر گفت: “اگر درد زیادی داشته باشند، ما به آنها تزریق می کنیم و آنها احساس بهتری می کنند، اما ما می دانیم که در پایان روز در حالی که تزریق به آنها کمی تسکین می دهد، واقعا کمکی به آنها نمی کند.” “این باعث از بین رفتن آرتریت نمی شود، در حالی که ورزش و فیزیوتراپی برای شما خوب است. قدرت عضلانی شما را افزایش می دهد. دامنه حرکتی شما را بهبود می بخشد.”

آدلر افزود، افرادی که می خواهند با زانو درد خارج از جراحی مقابله کنند، باید کاهش وزن و ورزش را نیز به عنوان گزینه ای در نظر بگیرند.

به دکتر ارتوپد پزشکی ورزشی رابرت بروفی، مطالعه جدید نشان می دهد که هر دو رویکرد مفید هستند.

بروفی، استاد جراحی ارتوپدی در دانشگاه واشنگتن در سن پترزبورگ، می‌گوید: «هر دو گزینه‌های خوب و معقولی هستند که باعث بهبودی می‌شوند، و مزایا و معایبی برای هر دو وجود دارد. دانشکده پزشکی لوئیس.

او ادامه داد: «از نظر من این نبود که یکی لزوماً خیلی بهتر یا بدتر از دیگری باشد. “من آن را به عنوان یک حمایت مثبت از استفاده از هر دوی این گزینه ها برای درمان این بیماران می بینم. من فکر نمی کنم که این امر چیزی را ارائه دهد که تمایل به استفاده از هر یک از اینها یا تأثیر بر منابع مراقبت های بهداشتی را تغییر دهد. استفاده مناسب از منابع و هر دو قابل در نظر گرفتن هستند.”

اطلاعات بیشترپرسش

عبارت آرتروز به سفتی در مفاصل اشاره دارد.
پاسخ را ببینید

بنیاد آرتریت فهرستی از تمرینات زانو برای آرتریت دارد.

منابع: دانیل رون، DPT، DSc، دکترا، مدیر مرکز تحقیقات اسکلتی- عضلانی مراقبت های اولیه و مرکز دانشمندان بالینی برای Intrepid، مرکز پزشکی ارتش بروک، سن آنتونیو. رابرت بروفی، MD، استاد جراحی ارتوپدی، دانشگاه واشنگتن در سنت. دانشکده پزشکی لوئیس؛ ادوارد آدلر، دکتر، صندلی، جراحی ارتوپدی، مرکز کوه سینا، شهر نیویورک، و دانشیار، دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا، شهر نیویورک؛ شبکه JAMA باز است، جان ۲۴، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/